CES 2019 Yubico paziņojis, ka pieejama kādu laiku gaidītais 2FA drošības risinājums Security Key NFC, kā arī tiekot strādāts pie YubiKey ar Lightning un USB Type-C savienojumiem, kas paredzēti iPhone un iPad.

Kā jau vēsta nosaukums, Security Key NFC izmantos Near-Field Communication (NFC) tehnoloģiju, vienlaikus būs pieejams arī parastais USB savienojums. Security Key NFC atbalsta FIDO2/WebAuthn un U2F, kā arī galddators un viedtālruņos izmantotās autentificēšanās tehnoloģijas.

Security Key NFC spēj sadarboties ar Microsoft, Google, Facebook, Twitter, Dropbox kontiem, kā arī ar paroļu uzglabāšanas servisiem. Security Key NFC jau šobrīd iegādājams par 27 dolāriem.

5 komentāri

  1. https://www.youtube.com/watch?v=V-h3qHo8y2Q

    Spriežot pēc šīs reklāmas – tas ir tāpat kā nēsāt kabatā lapiņu ar visām savām parolēm.
    No tīkla hakeru puses varbūt ir droši, bet ja pazaudēsi, vai vēl trakāk kāds nozags kopā ar tavu ierīci tad nezinu gan. Bet var jau būt, ka man nav taisnība…

    • Nav tā. No šādas USB atslēgas tāpat nav jēgas, ja zaglis nezinās otro faktoru – paroli. Skaties uz šo risinājumu tā, ka pa lielam tas ir tas pats, kas otrā faktora SMS vai autentifikatora aplikācijas kods. Atšķirība ir tikai tāda, ka šis ir fizisks knariņš un aizvieto mums koda ieklabināšanu datora ekrānā. Es neteiktu, ka šāds USB produkts ir būtiski labāks par visu, kas izlaists pirms tam, bet šādi tādi ieguvumi to lietojot ir.

      Par viņiem sen biju lasījis, bet aizvakar beidzot arī pats dabūju savu atslēdziņu un varēs notestēt.

Ir ko teikt?