Samsung vēl arvien turpina saglabāt neapstrīdamas līdera pozīcijas viedtālruņu piegādēs pēdējo trīs mēnešu periodā. Globālais viedtālruņu tirgus turpinājis sarukt, kas gan nevienam vairs nebūs pārsteigums.

Kopumā pasaulē piegādāti 380 miljoni viedtālruņu pēdējo trīs mēnešu laikā, kas ir 5% samazinājums pret iepriekšējā gada šo pašu periodu. Āzijas tirgi uzrāda labus rezultātus, kamēr Eiropas un ASV tirgi ir pārsātināti ar viedtālruņu piedāvājumu. Nepalīdz arī būtiski augošās viedtālruņu flagmaņu cenas.

Samsung atbildīgs par gandrīz katru piekto piegādāto viedtālruni. Tam seko Huawei ar 14% no pasaules tirgus un Apple ar pārsteidzošiem 12%. Apple gan pēdējā laikā ar viedtālruņu pārdošanu veicas arvien vājāk, kas licis Apple akciju cenai kopš septembra sākuma sarukt par gandrīz 25%. Huawei jau otro ceturksni ir spējis apsteigt Apple piegādes.

80% no viedtālruņu tirgus aizņem 10 lielākie ražotāji, bet tiek lēsts, ka kopumā ir aptuveni 600 viedtālruņu ražotāji visā pasaulē. Visātrāk augošais viedtālruņu ražotājs vēl arvien ir HMD Global – Nokia viedtālruņu piegāžu apjomi pret pagājušā gada šo pasu periodu auguši par 73%.

Reklāma

8
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kaspars BaradachSkābeneKristaps SkutelisKrotowMadara_Saule Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Agris
Viesis
Agris

Šobrīd pie operatoriem dārgākais Samsnung flagmanis (Note 128GB) – 800Eur, S9 – 600Eur, Apple līdzvērtīgi flagmaņi tikai ar 64GB atmiņu uz pusi dārgāki, Hjūvei 1000E. Tā kā principā pirmās 3 vietas Pasaulē mēs Latvijā sadalām pēc cenas :D
Kāpēc maksāt vairāk?

x
Viesis
x

rūkošais tirgus apzīmē peļņu vai tomēr otraja rindkopā minēto skaitu? ražotājam gan jau vienalga vai pārdod 100 vai 200 vienības, ja vien peļņa aug. skaitu viegli saprast – cilvēki pērk dārgākas iekārtas, maina retāk. bet peļņa, peļna ta kāda – plusā vai mīnusā?

Krotow
Viesis
Krotow

Domāju ka kopš radās iespēja telefonus iegādāties Ķīnas internetveikalos, būtiska daļa no jauna iegādāto telefonu statistikā nemaz vairs neuzrādās.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Kā tu domā, cik procenti Latvijā pērk telefonus no čainas veikaliem? 1%? 5%?

Madara_Saule
Viesis
Madara_Saule

Un kur tad sony?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tur tālu tālumā…

Skābene
Viesis
Skābene

Sony lūr uz pasauli caur lēto telefonu foto objektīviemiem! :D

Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

Subjektīvi vērtējot, suņmurgam sen vairs nav konkurentu. Kad teju visas komponentes ražo pats, un tirgo lielos apjomos, turpina turēt kvalitātes latiņu, tad sačakarēt ir jau jāmāk.