Latvijā radītais fintech jaunuzņēmums Mintos – globālā tiešsaistes savstarpējo aizdevumu platforma –  ir piesaistījis 5 miljonu eiro investīcijas, lai nodrošinātu vēl straujāku starptautisku izaugsmi un ieviestu jaunus finanšu pakalpojumus – turpmāk uzņēmuma klientiem būs iespēja atvērt savus personīgos IBAN kontus un saņemt debetkartes.

Uzņēmums jau ir iesniedzis pieteikumu, lai saņemtu e-naudas licenci.  Kā elektroniskās naudas institūcija, Mintos aizsargās investoru kontos esošo naudu saskaņā ar Eiropas PSD2 direktīvu.

IBAN konts ar personīgo kontu numuriem dos iespēju Mintos platformas lietotājiem veikt un saņemt maksājumus no visas pasaules, tostarp saņemt algu tieši Mintos kontā, savukārt,  Mintos debetkarte ļaus investoriem norēķināties par maksājumiem visā pasaulē, on-line vidē, kā arī izņemt skaidru naudu bankomātos.

Mārtiņš Šulte, “Mintos” valdes priekšsēdētājs  un līdzdibinātājs: “Klientu nodrošināšana ar personīgo IBAN kontu un debetkarti nozīmīgi paplašinās mūsu  finanšu pakalpojumu klāstu un būtiski uzlabos platformas lietotāju pieredzi un ērtības. Jau drīzumā klienti varēs Mintos kontu un karti izmantot tāpat kā jebkuru citu bankas kontu un karti, saņemot uz to algu, maksājumus no klientiem vai pārskaitījumus no ģimenes un draugiem un lietojot kontu un karti personīgajiem vai biznesa norēķiniem. Vienlaikus, izmantojot šo kontu, ērti varēs turpināt investēt kredītos caur mūsu platformu, kā arī saņemt procentu maksājumus no saviem ieguldījumiem.”

Paralēli šiem jaunajiem pakalpojumiem, Mintos patlaban strādā arī pie mobilās aplikācijas izveides, kas klientiem ļaus vēl ērtāk un vienkāršāk investēt un pārvaldīt savu investīciju portfeli.

Finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums, kuram četru darbības gadu laikā jau ir izveidojusies strauji augoša klientu bāze, piesaistītās investīcijas izmantos, lai paplašinātu savas darbības ģeogrāfisko pārklājumu un piesaistītu vēl vairāk investoru un kredītu izsniedzēju. Šobrīd Mintos platformā reģistrējušies jau 87 000 investoru no 71 pasaules valsts, un saskaņā ar prognozi līdz gada beigām tiks sasniegts jau 100 000 investoru slieksnis, bet līdz 2019. gada beigām Mintos plāno piesaistīt  300 000 investoru no visas pasaules. Lai to panāktu, uzņēmums šobrīd aktīvi paplašina arī komandu, dažādām vakancēm piesaistot profesionāļus ne tikai no Latvijas, bet arī citām Eiropas valstīm.

Mārtiņš Šulte: “Mintos jau kopš 2017. gada janvāra strādā ar peļņu, un esam auguši gana strauji, taču šobrīd saskatām lielisku iespēju globālai izaugsmei daudz plašākā mērogā un ātrumā. Tādēļ lēmām par papildus investīciju piesaisti, kas mums ļaus daudz ātrākā tempā nodrošināt jaunus pakalpojumus, stiprināt komandu, piesaistot labākos pofesionāļus un izplesties ģeogrāfiski uz tādiem reģioniem, kā Latīņamerika, Āfrika un Dienvidaustrumāzija.”

Kopš uzņēmuma darbības sākuma, caur platformu kopumā nofinansēti kredīti vairāk nekā miljarda eiro apmērā, padarot Mintos par lielāko šāda veida aizdevumu tirgu pasaulē.  Izmantojot Mintos tiešsaistes savsarpējo aizdevumu platformu un ieguldot dažādu kredītu izsniedzēju izsniegtajos kredītos, investori līdz šim procentos ir nopelnījuši 26.7 miljonus eiro, Vidējā neto gada peļņa investoriem līdz šim bijusi gandrīz 12%.

Šobrīd Mintos birojos Rīgā, Varšavā un Mehiko nodarbināti jau 60 cilvēki.

5 miljonu investīcijas piesaistītas no Mintos  esošajiem investoriem Grumpy Investments (agrāk – Skillion Ventures) – riska kapitāla uzņēmuma, kas orientējas  uz investīcijām tehnoloģiju kompānijās.

Reklāma

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
UsinsskasparsciematnieksVimba Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Vimba
Viesis
Vimba

Nevar saprast ar ko labāks par parastu banku.. tā vairs nav ekstra saņemt iban+karti.

kasparsciematnieks
Viesis
kasparsciematnieks

Ar ko savādāks/labāks/sliktāks par Revolut?

Usinss
Viesis
Usinss

Vimba un kaspars… Jūs saprotat, ka mintos ar Revolut nekas kopīgs nav? Pamatdarbība mintos ir savstarpējie, jeb P2P aizdevumi. IBAN un debetkarte tikai kā ekstra nāk.