Informācija Reddit norāda, ka lietotājiem ir problēmas ar Windows 10 licencēm – vairāki Windows 10 Pro lietotāji pēkšņi saņēmuši paziņojumu, ka licence atbilstot tikai Windows 10 Home versijai, turklāt ir jāpārinstalē visa sistēma.

Microsoft uzreiz atzinis šo Windows 10 niķi, tiek apgalvots, ka problēma esot ar serveri, kas uztur licenču reģistru.

Problēma skārusi galvenokārt tos lietotājus, kuri Windows 10 Pro licenci ieguvuši, atjauninot Windows 8 Pro bez maksas. Microsoft norāda, ka Windows 10 Pro licencēšanas problēma konstatēta visā pasaulē, bet tā vēl nav atrisināta. Tiek ieteikts pagaidām ignorēt jebkāda veida Windows 10 Pro paziņojumus (licencēšanas un pārinstalēšanas) un nogaidīt, līdz Microsoft atrisina serveru problēmu.

16 komentāri

  • Kārtējo reizi komentārs ar uzbrauciena daļu, bet bez izskaidrojuma kā būtu bijis jāraksta pareizi.

   • vismaz ievērot oriģināla nosaukumu. “Aktivācijas kļūda “pazemina” windows 10 licenci no Pro uz Home”

    • “pārmet” varētu nozīmēt automātisku darbību, bet šajā gadījumā licence tautas valodā vk “nolido”, nevis pārinstalē pro versiju uz home versiju :D
     Ko vēl par tēmu?

    • Nu Windows jau ir viens gan Home, gan Pro versijās. Attiecīgā licence, cik saprotu, vienkārši aktivizē vai atslēdz noteiktas fīčas.

    • Nē. tā gan nav. Upgreidam no Home uz Pro pietiek ievadīt attiecīgo key un process ir līdzīgi kā pie lielajiem atjauninājumiem, bet no Pro versijas uz Home versiju ir pilnībā jāpārinstalē sistēma.

    • Nu ko var cepties. Kas gribēja, tas izlasīja rakstu un saprata kas un kā. Nez kā pašam Kasparam iet ar 100% precizitāti visās dzīves jomās.
     Ja gribās rīta cepienu cepiena pēc, jo nāk miegs, tad jāiet uz tvnet.

    • esmu pilnīgi mierīgs un necepos, te nav runa par 100% precizitāti, te ir runa par to, ka virsrakstā minēts nepareizs darbību raksturojošs vārds, neatbilstošs rakstā tekstā minētajam :)

    • OK, domu sapratu. Padomāšu vai virsrakstā kaut kas ir jāpamaina.

 1. Man ar šis rīts sākās ar pārsteigumu, ka mans Windows nav aktivizēts. Kamēr es brīnījos, šams ņēma un pats noaktivizējās. Tagad viss kārtībā.

 2. Sanāca šodien izdzert kādus 10 alēnus ar pacaniem pēc futenes. Biju sev apsolījis šādā agregātstāvoklī komentārus nekad nerakstīt. Tomēr šoreiz nevarēju noturēties. Vēlos pateikt, ka ņemu savus vārdus atpakaļ saistībā ar Reddit. Reddit (protams, ka ne vienmēr) forumā (forumos) ir atrodami labi + noderīgi varianti. Uz Reddit akli paļauties nevar, bet tur ir daudz labas un derīgas informācijas. Reddit atrodamajā informācijā tomēr ir vērts ieklausīties.

 3. Šīem pēdējo laiku kaut kas iet galīgi greizi, tad atjauninājumos cilvēki zaudē datus tad tagad ar Pro aktivāciju ir problēmas. Joka pēc paskatījos savu kontu un fūū, pagaidām viss ir OK. Nkādu ziņu no Ms neesmu saņēmis.

Ir ko teikt?