Google beidzot atzinusi, ka tumšu vizuālo tēmu izmantošana tiešām spēj ietaupīt enerģiju un attiecīgi nākas retāk veikt viedierīces uzlādi. Enerģijas tēriņus ietekmē ne tikai ekrāna gaišums, bet arī attēlotā krāsa. Īpaši tas attiecas uz OLED tehnoloģijas ekrāniem, kas arvien biežāk tiek izmantoti viedtālruņos.

Vienlaikus Google nācies atzīt, ka Material Design vadlīnijas nav ideālas, jo tās paredz, ka fona krāsa lietotnēs ir balta. Tiek pieļauts, ka līdz ar Android Q atnākšanu Google varētu pāriet atpakaļ uz Ice Cream Sandwich izmantotajām tumšajā krāsām saskarnē.

Vairāki pētījumi arī norāda, ka tumšāku krāsu izmantošana viedtālruņu ekrānos esot mazāk uzbudinoša. Ja vakarā ieslēdz zilās krāsas minimizēšanu viedtālruņa ekrānā, tad būs mierīgāka gulēšana naktī.

3 komentāri

  1. Galvenais, lai uztaisa normālu kā pēdējā bildē, kur youtube aplikācija, nevis kā daži labi gudrinieki paņem FF -> 00 un otrādi priekš burtiem un gatavs. Tā ātri vien var bez acīm palikt. Bet nu tas ir google, tā kā vajadzētu visam būt labi beigās.

Ir ko teikt?