Reklāma

Gatis Šļūka: Piecas labākās zīmēšanas lietotnes Android ierīcēs (2018)

Jaunākie raksti

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

OnePlus uzsāk piedāvāt lētu Nord Watch ar 30 dienu darbības laiku

OnePlus sācis pārdot Nord Watch, kas ir jauns viedpulkstenis ar 30 dienu darbības laiku un zemu cenu, bet vēl...

Tesla labo rekordus, 3. ceturksnī piegādājot 343 tūkstošus auto

Elektroauto ražotājs Tesla ziņo par kārtējiem piegādes rekordiem - šā gada 3. ceturkšņa laikā Tesla klientiem piegādāja 343 tūkstošus...

Šī raksta autors ir karikatūrists Gatis Šļūka. Raksta oriģinālu var izlasīt viņa tīmekļa vietnē karikatura.lv. Pirms vairākiem gadiem Gatis bija apkopojis pamatīgu sarakstu ar labām zīmēšanas lietotnēm Android un iOS platformām. To ir skāris laika zobs, bet, ja joma interesē, vari izskatīt šo rakstu.

Manās rokās nonāca Samsung Galaxy Note 9 viedtālrunis. Ikdienā digitālās karikatūras visbiežāk zīmēju uz iPad Pro planšetes, tur zīmēšanas lietotņu pietiek visām gaumēm. Bet kā ir uz Android operētājsistēmas? To nolēmu pārbaudīt zīmējot uz Samsung Galaxy Note 9. Protams dēļ sava nelielā izmēra tas nav labākais ekrāns priekš nopietnas zīmēšanas un tomēr uz tā var paveikt diezgan daudz. Izmēģināju daudz un dažādas zīmēšanai paredzētas Android lietotnes un atlasīju piecas, manuprāt, labākās zīmēšanas lietotnes Android ierīcēm. Protams, tās ir pieejamas arī uz lielākām Android planšetēm.

Autodesk Sketchbook

Šī noteikti ir populārākā zīmēšanas lietotne uz Android ierīcēm. Uz viedtālruņa ekrāna tā izskatās glīti, ir patīkami tajā zīmēt.

Lietotne ir pilnībā bezmaksas, tikai jāizveido Autodesk Sketchbook profils, pirmās 7 dienas aplikāciju var lietot pilnā apjomā arī bez reģistrācijas.

Man patika

 • Viens no lielākajiem plusiem ir krāsu palete, tajā atrodami arī digitāli Copic marķieri. Izvēloties kādu no krāsām, lietotne uzreiz piedāvā ieteicamās pretkrāsas vai saskanīgus toņus, kuri labi saderēs ar jau izvēlēto krāsu.
 • Tāpat ļoti ērti pa rokai atrodas zīmējuma līmeņi. Vēl šajā lietotnē var lietot digitālu lineālu vai elipsi un vēl citus noderīgus instrumentus.
 • Ja zīmējot lieto tikai divas otas, tad ļoti noderēs poga Pēdējā ota (Last brush).
 • Iespējams eksportēt PSD (Photoshop) formātā.

Man nepatika

 • Planšetes versija atšķiras no viedtālruņa versijas, tālruņa versijā nav ērti mainīt otu izmērus un to caurredzamību (Opacity). Tāpēc noderīgi pašam izveidot vairākas otas dažādos izmēros un novietot kur ērtāk. Otu atrašanās vietas šajā aplikācijā iespējams mainīt.
 • Lielākajā daļā zīmēšanas lietotņu ir pieņemts standarts, ka pieskaroties ekrānam ar diviem pirkstiem, aplikācija atsauc pēdējo darbību, bet pieskaroties ekrānam ar trim pirkstiem, darbību atkārto. Sketchbook izveidotāji gribējuši būt oriģināli un pēdējās darbības atsaukšana šajā aplikācijā notiek ar trīs pirkstu pavilkšanu pa ekrānu. Man tas nešķiet ērti, jo īpaši ja nepieciešams zīmēt ātri.

Infinite Painter

Šī ir iespējām bagātākā aplikācija uz Android ierīcēm. Pilns komplekts 7,99 eiro, bet var iegādāties arī atsevišķus instrumentus, otas vai līmeņus lētākos komplektos.

Man patika

 • Lieliska krāsu palete, iespējams krāsas novietot gar ekrāna sānu, kur tās visu laiku būs redzamas un ērti pieejamas. Vēl iespējams importēt jau gatavas saskanīgas krāsu paletes un saglabāt tās arī citām reizēm.
 • Iespējams arī pašam izveidot otas vai lejuplādēt citu lietotāju izveidotās. Un arī pēc dažādiem parametriem var modificēt jau esošās. Tāpat arī iecienītākās otas var salikt vienuviet, lai ērtāk paņemt.
 • Ļoti ērta ir skala, kas aktivizējas atsaucot pēdējo darbību. Tā ērti ļauj atgriezties atpakaļ pa vairākām darbībām uzreiz un nav daudzas reizes jābaksta ar pirkstu, lai atsauktu vairākas darbības.
 • Ir iespējams instrumentu paneli pārvietot pa ekrānu, kur tam liekas piemērotāka vieta.
 • Iespējams eksportēt PSD formātā.

Man nepatika

 • Nav gadījies pašam saskarties ar šo problēmu, bet dzirdēts, ka šī lietotne ir diezgan nestabila un mēdz uzkārties.

ibis Paint X

Manuprāt labākā lietotne priekš melnbaltas līniju zīmēšanas. Lietotni var lietot bezmaksas, bet, ja vēlies, lai zīmēšanas ekrānā nerādītos kaitinošas reklāmas, tad var no tām atbrīvoties vienā reizē samaksājot 6,99 eiro vai maksāt 2,99 eiro katru mēnesi.

Man patika

 • Lielākais pluss manuprāt ir jau standartā te atrodamās ļoti labās zīmēšanas otas, kuras lieliski reaģē uz nelielā Samsung Note 9 S Pen zīmuļa kustībām un uzspiediena stiprumu. Mans favorīts ir spalvaskāts (Dip Pen Hard).
 • Ērta ir poga, kas ļauj ātri samainīt vietām otu ar dzēšgumiju, jeb ar vienu pieskārienu pārslēgties starp tām.
 • Nav katru reizi atsevišķi jāieslēdz funkcija, kas ļauj eksportēt zīmējumu kā timelapse video, lietotne automātiski ieraksta katru darbību, kura tiek veikta un kad vien vēlies, vari eksportēt zīmējumu kā MP4 video. Video būs redzams zīmējuma tapšanas process.
 • Šī lietotne draudzējas ar programmu, aplikāciju Clip Studio Paint, kura ir iecienīta mangas mākslinieku vidū. IbisPaint X ļauj eksportēt zīmējumus Clip Studio (CLIP) formātā.

Man nepatika

 • Pie mīnusiem būtu jāmin tas, ka nav iespējams iecienītākās otas salikt vienuviet, lai būtu ātrāk un ērtāk tās paņemt un lietot.
 • Mīnuss varētu būt arī tas, ka lietotne neeksportē failus PSD formātā.

Artflow

Grūti pateikt ar ko šo lietotni varētu izcelt citu starpā. Vienkārši laba zīmēšanas aplikācija. Dažas dienas iespējams lietot bezmaksas, bet ja vēlies arī pēc tam to lietot pilnā apjomā, tad jāiegādājas par 5,49 eiro.

Man patika

 • Patīkams, nepieblīvēts zīmēšanas ekrāns. Ik reizi, kad S Pen sāk zīmēt, visi zīmēšanas darbarīki pazūd no ekrāna un redzama tikai zīmēšanas lapa. Tas ir labi, jo nevar nejauši ar plaukstu aizķert otu izmēra vai caurspīdīguma paneli. Kā arī lielāks laukums zīmēšanai, instrumenti neaizņem vietu.
 • Klasiski ekrāna sānā novietotas zīmēšanai tik nepieciešamās divas skalas – otas izmērs un otas caurspīdīgums.
 • Ērti pārvaldīt otas, modificēt tās pēc daudziem parametriem un biežāk izmantotās ērti salikt vienuviet.
 • Iespējams eksportēt PSD formātā.

Man nepatika

 • Tas, ka katru reizi sākot zīmēt automātiski pazūd visu darbarīku panelis var būt arī kaitinoši un katru reizi jāizdara papildus pieskāriens ekrānam, lai darbarīkus atgrieztu ekrānā.

Medibang Paint

Te var atrast dažas noderīgas lietas, kuras nav citās aplikācijās, šī lietotne galvenokārt paredzēta komiksu zīmēšanai. Bezmaksas lietotne. Jāreģistrējas, ja ir vēlme importēt otas vai izmantot citus papildus labumus.

Man patika

 • Ir atsevišķs rīks, kas ļauj vienkārši izveidot komiksu paneļus.
 • Var zīmēšanas laikā mainīt lapas izmēru (Canvas size) gluži kā Photoshop programmā.
 • Plašas attēla transformēšanas, liekšanas un staipīšanas iespējas.
 • Iespējams aktivizēt līnijas, kuras palīdzēs zīmēt perspektīvā.
 • Var importēt daudz dažādu otu.
 • Darbību atsaukšanai un atkārtošanai var lietot tālruņa skaļuma pogu kreisajā sānā, kas patiesībā ir diegan ērti zīmējot uz viedtālruņa. Kreiļi gan būtu citās domās.
 • Iespējams eksportēt PSD formātā.

Man nepatika

 • Diezgan neparocīga lietošanā, vairāk atgādina datorprogrammu, mazāk lietotni.
 • Nav automātiskā saglabāšanas funkcija (Autosave), tāpat kā vairums datorprogrammu, pašam jāatceras ik pa laikam failu saglabāt.
 • Otas ir ļoti nepārskatāmas, tikai uzspiežot uz otas parametriem iespējams redzēt tās izskatu.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andris
08.11.2018 06:21

Nebiju šāda tipa rakstu pamanījis iekš karikatura.lv Lai gan pats neesmu saistīts ar tēlotājas mākslas pasauli tomēr interesants raksts (tiesa gan, ne manā darbā vai hobijos noderīgs).

Aleksis
08.11.2018 13:23

Viss jauki bet nevienas Adobe programmas? Ne Draw, ne Sketch?

Gatis Šļūka
08.11.2018 21:47
Reply to  Aleksis

Jā, Adobe pēc manām domām netiek pieciniekā. Pat zīmējot ar diezgan vienkāršām otām uz nelielām izšķirtspējām gan Draw, gan Sketch ir aizture. 2018. gadā reti kurā normālā zīmēšanas lietotnē ir aizture (lag). Arī uz S Pen reaģē ļoti neakurāti. Adobe uz planšetēm un viedtālruņiem vēl nav tā Adobe kas uz datoriem.

digitalk
09.11.2018 02:01
Reply to  Gatis Šļūka

modernā Adobe uz datoriem nav diez ko labāka. nācās izmeklēt nesaprotamu Ilustratora bremzi. objektu klonēšana uz jaunā testa kompja aizņēma 20 sek, uz paveca laptopa 13 sek. izrādījās, ka v22.1 kopē gandrīz divreiz ātrāk nekā v23.

Edgars Prancāns
28.11.2018 13:17

a kā tad ipad pro un apple pencilis !? cik esmu dzirdējis no zīmētājiem – esot sajūsmā cilvēki

Kukulītis
19.12.2018 17:04

Viss slēpjas NAUDIŅOS :D

Reklāma