web analytics

Bitcoin svin 10. dzimšanas dienu, rakšana būtiski paaugstina Zemes temperatūru

Jaunākie raksti

“Twitter” vadītājs Džeks Dorsijs savu pirmo tvītu radījis kā NFT un izlicis izsolē

Laiks skrien straujiem soļiem, un 21. martā apritēs veseli 15 gadi kopš "Twitter" izpilddirektors Džeks Dorsijs (Jack Dorsey) uzrakstīja...

Samsung un Mastercard kopā izstrādā biometrisko bankas karti

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung ir paziņojis par sadarbības noslēgšanu ar maksājuma karšu uzņēmumu Mastercard, lai veidotu speciālu karti ar tajā...

“Porsche” prezentē elektrisko “Taycan Cross Tourismo” modeli

"Porsche" oficiāli prezentējis ražošanas versiju "Taycan Cross Tourismo" modelim - runājot vienkāršāk, tā ir praktiskāka un lielāka izmēra versija...

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti OC videokartes apskats

Jaunās GeForce 30 Series videokartes Nvidia prezentēja vēl pagājušā gada septembra pašā sākumā, pagājis pusgads, un jaunumi joprojām nav...

Vai saules paneļi uz jumta atmaksājas? Pieredzē dalās Jānis Kronbergs

Klāt pavasaris un daudzi jau labprāt tīksmīgi pasildās saulītē, pirms sākusies īstā sauļošanās sezona. Taču daži saules gaismu izbauda...

Bitcoin šodien svin savu 10. dzimšanas dienu. 2008. gada 31. oktobrī mītiskais Satoshi Nakamoto publicēja deviņas lapaspuses garu aprakstu ar nosaukumu Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System. Kopš tā laika Bitcoin kriptovalūta piedzīvojusi krasas cenu svārstības, tikuši nozagti Bitcoin vismaz pusmiljarda dolāru vērtībā.

Bitcoin savus negantos darbus vēl nav pabeidzis. Tiek lēsts, ka līdz 2033. gadam Bitcoin rakšana sasildīs Zemes atmosfēru par vismaz 2 grādiem. Zinātnieki uzskata, ka Zeme spēj paciest temperatūras celšanos vēl aptuveni par 1.5 grādiem pēc Celsija. Pēc tam var sākties katastrofālas vētras un plūdi.

Tiek lēsts, ka Bitcoin rakšana gada laikā atmosfērā izmet tikpat daudz CO2, cik viens miljons transatlantisko avioreisu. Zinātnieki piebilst, ka Bitcoin un citu kriptovalūtu rakšana ir ļoti mainīga, tā ir pilnībā atkarīga no kriptovalūtu cenām. Pagājušā gada decembra vidū viena Bitcoin cena bija ap 17 900 dolāriem, kopš tā laika cena kritusies aptuveni līdz 6300 dolāriem.

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Kaupe

Pilnīgas muļķības tās aplēses, tur tiek pieņemts, ka transakciju skaits korelē ar enerģijas patēriņu, bet tas nav kā darbojas Bitcoin protokols.

Arī zinātnieku apgalvojums, ka enerģijas patēriņš korelē ar Bitcoin cenu dolāros, neiztur kritiku, jo Bitcoin cena kopš gada sākuma ir kritusi (šobrīd ir aptuveni tāda pati kā pērn ap šo laiku), bet rakšanas jaudas ir tikai augušas. https://www.blockchain.com/charts/hash-rate?timespan=1year

Un vēl, salīdzinājumam par Bitcoin un citiem enerģijas patēriņiem – https://twitter.com/smarty_470/status/1057085220501901317 . Principā tad drīzāk būtu jālikvidē visas bankas, lai izvairītos no klimata katastrofas.

Klāvs

Lai tik silda, būsim tikai ieguvēji, garas siltas vasaras, kā šī vasara un ar laiku divas ražas sezonā, nāksies zemei paciest vairāk.

digitalk

vāksi zemūdens ražu?

Klāvs

Latvija nav tik zemu, pat sliktākā scenārija gadījumā paliek pietiekami daudz zemes virs ūdens, vienīgi būs jāmigrē no galvas pilsētas atpakaļ uz laukiem.

Artis Markots

Globālā sasilšana nenozīmē, ka būs nepārtraukta jauka vasara pie mums un 2 ražas gadā. Visdrīzāk raža būs knapāka kā viena tagadējā, jo lauki pārkaltīs un pēc tam noplūdīs kā pagājušo rudeni. Un arī mežsaimniecība cietīs, jo būs vairāk postošu vētru. I could go on…

Kristaps

Skaties, ka līdz Alpiem neaizvācies :)

Klāvs

Skaties, ka nenoslīksti ;D

GundarsBarons

Ja nu viss būtu tik vienkārši. Nezināšana un nedomāšana kompleksi dažreiz palīdz saglabāt nervu šūnas. Bet pārsvarā rada daudz daudz stulbu risinājumu.

m!

Bet par eko temam ari tiek butiski domats pasaule, 20 gadu laika pilnigi noteikti notiks lieli brinumi ari shaja laucinja (un tas ir tikai welcome/apsveicami)

Krotow

Mhm, stums racējus ārā no Zemes uz kādu aukstāku vietu. Mani 2 bitkoini – lai liek uz Marsa, tur šobrīd vajagot atmosfēru sasildīt.

Kristaps Kaupe

Bitcoin blokķēde ar racējiem vienlaicīgi uz Zemes un Marsa būtu problemātiska, jo vidējais laiks starp blokiem ir 10 minūtes, bet dēļ gaismas ātruma saziņas aizture starp Zemi un Marsu svārstās no ~3 līdz ~22 minūtēm. Kas nozīmētu daudz miskastē izmestu sarakto bloku (orphan blocks) un beigu beigās, visticamāk, racēji uz tās planētas, kurai ir mazāka kopēja rakšanas jauda, bankrotētu. Turklāt, saules paneļi uz Marsa būtu daudz mazefektīvāki kā uz Zemes.

Kristaps Skutelis

:)

Viesturs Š Plešs

Buļļa kakas par to sasilšanu, fake newz https//kripto.media/zinas-par-bitkoina-saistibu-ar-globalo-sasilsanu/

Kristaps Skutelis

Ko gan citu varētu kriptojūsmiņi publicēt savā kriptoblogā :)

Kaspars Novads

Redz kādus komlimentus biju palaidis garām. :) Kriptojūsmiņi :))

Kristaps Skutelis

Kas notika ar blogu?

Kaspars Novads

LV ir tik maziņa, ne to pateici, ne to uzrakstīji …Vai ne. :)
Ar Kripto.media viss ir kārtībā. Links ar kļūdu. Audzējam muskuļus. Pieseko Kristaps arī tu.

Kristaps Skutelis

Aha, OK. Tiešām darbojas, es jau sabijos. Un, jūsmiņiem, manuprāt, nav ne vainas. Tas vēl ir gana pieklājīgs veids kā apzīmēt kādas jomas fanbojus.

Krotow

Kad viņa raktuve noslīks, varēs tur zemūdens buļļus dzenāt.

Chris D

Co2 patēriņš pieņemot ka elektro enerĝija nav nākusi no vēja vai hidro elektro stacijām. Ja fermām ar laiku būtu savi ĝeneratori?

Krotow

… kuru uzstādīšana mērāma septiņzīmju skaitļos. Un par maksāt par ģeneratoriem un uzstādīšanu nāksies taustāmā valūtā.

Karma

Bitcoin savus negantos darbus vēl nav pabeidzis. Tiek lēsts, ka līdz 2033. gadam.
Wtf? 2025. Gada btc rakt jau būs bezjēdzīgi jo lielākā daļa būs sarakta un grūtība būs kosmosā.
Nemaz nerunājot ka katru dienu iznāk arvien energoefektīvāki racēji…

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: