Windows 10 datoru īpašniekiem ir jābūt uzmanīgiem – Google Chrome tīmekļa pārlūka ielāde ar Microsoft Edge palīdzību var novest pie ļaundabīgas programmatūras nonākšanas datorā. Bing meklēšanas dzinis Edge pārlūkā noved pie ļaundabīgas programmatūras, ja meklēji pēc Chrome pārlūka.

Microsoft vienmēr uzsvēris, ka Edge tīmekļa pārlūks ir visātrākais un drošākais pārlūks tirgū, bet nekas netiek minēts par Bing meklēšanas dzini.

Reklāma

Ja meklēsi Bing dzinī pēc “download chrome”, atgrieztais pirmais rezultāts novedīs pie lapas, kas ļoti atgādina Google Chrome lejupielādei paredzēto. Tikai ļoti uzmanīgs vērotājs ieraudzīs, ka adrešu joslā ir redzams “googleonline2018.com”. Lejupielādētā ChromeSetup.exe datne aplipinās tavu datoru ar visāda veida ļaunatūru. Ne visos datoros ar Bing meklētāju saite uz ļaunatūru tiek parādīta.

Microsoft ziņo, ka no Bing meklētāja noņemts kļūdainais meklēšanas rezultāts, bet tas ir tikai laika jautājums, lai ļaunatūra atgrieztos līdzīgā meklēšanas rezultātā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.
Klāvs

Chrome ielādei jāizmanto Googl meklētājs, pietiek atvērt Google un tiks jau piedāvāts, kā var iedomāties izmantot Bing :D

Uldis M.

Cilvēki ir pieraduši atvērt pārlūku un rakstīt meklēšanas tekstu. Chrome pārlūkā tas automātiski tiek meklēts Google, savukārt Edge noklusētais meklēšanas dzinis ir Bing. Attiecīgi meklēšanas rezultāti parādās Bing meklētājā.

Jēkabs Balodis

Tāds clickbait virsraksts nedaudz. Ne jau Edge vainigs, bet Bing. Sanāk, ja es lietoju Edge ar ar pamata meklētāju google, tad es arī tā pat vīrusu varu lejuplādēt.

Roberts Smitins

Asi! Pat ļoti. Džeki vai džecenes, kas to “slazdu” uzlika patiešām labi izdomājuši. Kaut kur lasīju, ka pirms kāda 1/2 gada vai nedaudz senāk bija identisks variants, kas arī novadīja uz fake Chrome lejupielādes vietni. To pēc ilgāka laika (nevis uzreiz, jomajo!!!) Bing no rezultātiem aizvāca. Tas nozīmē, ka pēc kāda laika pēc aizvākšanas šīs lamatas iespējams, ka vēlreiz atkārtosies. Ja pareizi saprotu, tad šis links parādās/parādījās nevis “normālajos” meklēšanas rezultātos, bet gan pašā augšā – tur kur ir t.s. reklāmas rezultāti. Tāpēc nekad nevajag maukt iekšā tajos t.s. reklāmas rezultātos, jo šad tad tie nosūta uz lapām, kas ir… Read more »

x

zin kā, steigā darot var vārīgas vietas satraumēt. uz to tad arī balstās primitīvie slazdi – ka homo klikus ne skatās, ne domā līdzi, bet tik klikšķina.

Krotow

Vispār asprātīgi izdomāts. Sapratuši gan, ko Windows lietotāji visbiežāk dara ar sistēmā iebūvēto pārlūku gan arī kā spējuši izlikties par Chrome ielādes lapu gan arī kā piečakarēt meklētāju, lai nonāktu pirmajā vietā pirms Google lapas :) Žetons par asprātību. Komplektā iekļautos roku dzelžus saņems no varas iestādēm.