ASUS izziņojis 49 collu liektu datora ekrānu XG49VQ, kas paredzēts, lai aizstātu vajadzību blakus novietot vairākus mazāka izmēra ekrānus. ASUS uzsver, ka XG49VQ spēj aizstāt veselus trīs parastus ekrānus.

ASUS XG49VQ ekrāna malu attiecība ir 32:9, izšķirtspēja monitoram ir 3840 x 1080, kas ir divas reizes vairāk (platumā) par parastu 1080p izšķirtspēju. Man gan šķiet, ka divi 1080p ekrāni mūsdienās nav nekas īpašs… Un tie noteikti nav trīs blakus novietoti ekrāni, kā par savu lolojumu vēsta ASUS.

ASUS XG49VQ piedāvā 144 Hz attēla atsvaidzi, 1800R liekumu, monitoram ir HDR atbalsts, Adaptive-Sync (Radeon FreeSync 2).

ASUS pagaidām nav nosaucis XG49VQ cenu.

4
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
digitalkAndis JurjansReinis RozitisKartupelis3 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kartupelis3
Guest
Kartupelis3

varētu būt labs, ja vien pa vertikāli 1440p būtu… 1080 tiešām te kaut kā galīgi neiederas..

Reinis Rozitis
Guest
Reinis Rozitis

Ar 3 droši vien (pie)iedomāts dēļ ieliekuma, jo nu ar diviem to nekā jēdzīgi neuztaisīt (sanāk monitora rāmji tieši pa vidu).
Varētu būt interesanti tiem kas aizraujas ar braukšanas vai lidošanas simulatoriem.

Andis Jurjans
Guest
Andis Jurjans

Nu man ikdienā sanāk divos 1080p ekrānos skatīties – viens parasti aizpildīts horizontāli pa procentiem 70, otrs – 50-60. Attiecīgi, vieta trešajai programmai būtu, ja ekrāns būtu vienlaidu. Pieņemu, ka tieši šāda ir viņu loģika.

digitalk
Guest
digitalk

tādus jāsauc par vienas programmas monitoriem – darba procesam traucē, ja viena programma jāizmētā uz vairākiem desktopiem.
toties daudz biežāk ir atvērtas vairākas programmas. automatizācija šo logu atvēršanā un menedžmentā ir vienkārši nožēlojama. 2-3 neatkarīgi vadāmi monitori ir daudz ērtāki, jo menedžments jau ir sabūvēts videokaršu draiveros un opsistēmā.