2018. gada deviņos mēnešos Latvijas Mobilā Telefona (LMT) apgrozījums sasniedza 157 miljonus eiro – par 6 % vairāk nekā šajā periodā 2017. gadā. Pieslēgumu skaits šī gada septembrī sasniedza 1,3 miljonus.

LMT izaugsmi veicina arvien augošais pieprasījums pēc mobilā interneta pieslēgumiem gan mājās, gan darbā, kur līdz šim tradicionāli izmantots fiksētais internets.  Lai to nodrošinātu, tiek palielināta mobilo sakaru tīkla kapacitāte, un šogad tīkla un pakalpojumu attīstībā LMT investēs vairāk nekā 20 miljonus eiro. Tāpat turpinās gatavošanās darbi jaunās mobilo sakaru paaudzes 5G tīkla ieviešanai –  LMT uzstādījis jau vairāk nekā 100 darbam 5G gatavas bāzes stacijas. Septembrī starptautiskā foruma “5G Techritory” laikā LMT sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia un tehnoloģiju kompāniju Intel demonstrēja testa 5G tīklu, sasniedzot datu pārraides ātrumu 1,4 Gbps un reakcijas laiku tikai – 4 ms.

“Ar 4G esam vieni no pašiem labākajiem pasaulē gan pēc mobilā interneta pieejamības, gan pēc vidējā mobilā interneta patēriņa, ko Latvijas iedzīvotāji ikdienā izmanto. Tas ir pārliecinošs pamats, ka būsim līderi arī ar 5G. LMT mērķis ir nodrošināt maksimālu gatavību 5G prototīklu ieviešanai jau 2019. gadā, tiklīdz būs pieejamas 5G gala iekārtas patērētājiem,” apliecina Juris Binde, LMT prezidents.

2018. gada deviņos mēnešos augusi arī LMT rentabilitāte jeb EBITDA*, tā šajā periodā sasniedza 50 miljonus eiro – par 3,7 % vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajos trīs ceturkšņos.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Astro

Lielība naudu nemaksā…
Mani kā “lietotāju parasto” lmt ne ar ko nespēj ieinteresēt. Jau sen viņi Latvijā nav labākie, bet vieni no… Kā rakstā minēts. :-)

houdshwick

Protams, tas ir brīnišķīgi! (Nedaudz esmu lepns par savu valsti.) Bet ja vēl e-SIM kaut kā kustētos, būtu vispār cool.

Jelgava

LMT nespēj tikt līdzi klientu pieplūdumam. Pilsētā 4G no rīta ir 60+ Mbps download, bet vakaros pēc 6 knapi kaut ko var palietot (3 Mbps) un ap/pēc 9 vakarā vispār nav iespējams nekam piekonektēties – pat speedtestā connection failed rāda. Par ko man maksāt tos 20 eiro mēnesī?

bombelats

Pēc palamas (jeb moderni “nika”) spriežot, atrašanās vieta mums tuva. Ātrumu datiem mērījis neesmu, bet lietošanā ar nekādām problēmām nesaskaramies, lietojot internetu. Ieskaitot mājas interneta un televīzijas pislēgumu no LMT.

banana

Nu ko gaidam, ka atkal sāksies krāniņu mērīšanās(ka tas bija ar 4G) Pirmie uzsāks LMT – tā kā šamējie pirmie nopirka(par kosmisku summu) atļaujas šīm frekvencēm pamētās krāniņu tukšās nenoslogotās frekvencēs un par šo pakalpojumu to plēsīs 3x vairāk jo REDZ KĀDS ‘EKSKLUZĪVS’ ĀTRUMS!!! Un tad kad monopolists atļaus(būs pietiekami nokāsis piķi no patērētājiem) tad atļaus arī Tele2 un Bite atkal bezgalīgi viens otru no.irst, radot atkal flamewaru, kurš ir labākais operators. Ehh….

Kristaps Skutelis

Tā tas gluži nedarbojas.

Skābene

Kurš gan sunim asti cels, ja ne pats. :)
5g uz papīra ir jauki, bet dzīvē pat 3g ne visur ir pieejams, dažreiz pat piezvanīt nevar, ja neuzkāp uz otro stāvu.
Un tad vēl tā šmaukšanās ar internetu ārzemēs, kad ārzemēs megabaiti un gigabaiti sāk mistiski skriet , tāpat kā taksista skaitītājs, kurš aprīkots ar tā saucamo “turbīnu”.

Kristaps Skutelis

5G nav nekāda sakara ar 3G un jaunākās tehnoloģijas izvēršana automātiski nenozīmē, ka to var darīt tikai tad, kad 100% valsts teritorijas būs noklāts ar 2G, 3G vai 4G. Katra tehnoloģija tiek pielietota atkarībā no tās specifikas un izmaksām.

Otrais punkts par citādāku datu uzskaiti ārzemēs arī neiztur kritiku. Dati tiek uzskaitīti vienādi neatkarīgi no tavas atrašanās vietas.

Usinss

Jāņem vērā, ka 5G tiks attīstīts nevis pilsētās vispirms, bet gan gar valsts nozīmes autoceļiem. Līz ar to klients parastais neko nejutīs. Mēs uz 4G vēl sēdēsim gadus 2. 5G paredzēts viedierīcēm un gurajiem auto. Ne velti Latvija un Igaunija pirmo tiasa Via Baltcia ceļu starp Tallinu un Rīgu, lai tur bezpilota auto varētu nobraukt. 5G torņi atkal dalās 2 grupās. Standarta tornis, raida pārdesmit kilometru radiusā un tad mazie torņi, kuriem ar iekārtu vajag tiešo redzamību, lai sasniegtu šos 1.4 Gbit/s un ping zem 9ms (tāds ir 5G standarts), bet tam torņus vajag likt ik pa 100-200 m ne… Read more »

Kristaps Skutelis

Tev ir taisnība par to, ka vēl dažus gadus stabili neko īpaši nejutīsim 5G sakarā. Es pat teiktu, ka visus 3 vai 4 gadus. Un 5G būs izvērsts kā pilsētās, tā arī ārpus pilsētas.