web analytics

4 no 10 mūzikas klausītājiem pasaulē esot pirāti

Jaunākie raksti

Īlons Masks samaksās 100 miljonus dolāru tam, kurš piedāvās labāko CO2 savākšanas tehnoloģiju

"Tesla" dibinātājs un vadītājs, kā arī pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks (Elon Musk) saviem sekotājiem "Twitter" izteicis piedāvājumu -...

Serviss Beeper ļaus izmantot Apple iMessage servisu Android ierīcēs

Tieši šajā nedēļā aizdomājos par to, ka šobrīd ar mūsu mākoņservisiem varam ērti piekļūt dažāda veida informācijai vairākās ierīcēs,...

Apple samazina iPhone 12 mini ražošanas apjomus, lai ražotu vairāk Pro modeļus

Oktobrī, kad tika prezentēti četri jauni Apple iPhone 12 modeļi, tika prognozēts, ka tieši parastais iPhone 12 un mazais...

Jaunais 28 collu Philips 4K UHD monitors 288E2UAE ir gatavs pārsteigt ar krāsām un produktivitāti

Jaunais Philips 288E2UAE monitors (28 collas / 71,1 cm) ar tā 4K izšķirtspēju, 10 bitu IPS paneli, USB 3.2...

“Toyota GR Yaris” apskats – rallija mašīna ikkatram

Rallijs ir nodarbe, kas mani ievilka ne tikai autosporta, bet arī vienkārši automašīnu pasaulē. Viss sākās bērnībā ar videospēli...Ierakstu kompānijām ir 45 miljoni dziesmu, tās pieejamas ne tikai uz fiziskiem datu nesējiem, bet arī kā digitālas ielādes vai mūzikas straumēšana par ļoti pieejamu mēneša maksu. Tomēr veiktais pētījumus norāda, ka vēl arvien aptuveni 38% mūzikas klausītāju izmanto pirātisku mūzikas ieguvi.

Iepriekš tika uzskatīts, ka lielākais legālas mūzikas ienaidnieks ir torrenti, tomēr tos sāk ātri panākt mūzikas straumēšanas servisu nodrošinātās mūzikas neatļauta kopēšana. Tāpat ļoti bieži tiek izmantota iespēja no YouTube mūzikas video ar tiešsaistes rīkiem izkopēt ārā MP3 datni, to var paveikt jebkurš bez priekšzināšanām.

Tīmeklī izskanējis arī pretējs viedoklis, kas gan vairāk attiecas uz seriālu pirātismu. Lielākā problēma ir dažādu seriālu nepieejamība ārpus ASV. Bet nevar noliegt, ka seriālu pirātismu veicina arī oriģinālsatura radītāju sadrumstalotība. Netflix ir savi unikāli seriāli, Amazon veido savus seriālus, kas nav skatāmi konkurentu straumēšanas servisos.

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mikus Matisons

Nez, youtube + ad-block arī ir pirātisms? :D

Jānis Ozols

Vai dziesmas autoram ir starpība, vai es klausos dziesmu youtubē vai no toutube nokačātā mp3?

eldberg

jā, jo neparādās reklāmas, kas nepalielina peļņu

Jānis Ozols

Tad sanāk, noklausoties dziesmu ar ātro kredītu reklāmu fonā, nauda no ātro kredītu kantora aizceļo mūzikas izdevējam/autoram, (savus % savāc google par starpniecību).
Kredīta kantoris mēģina atpelnīt ieguldīto naudu reklāmā, palielinot % vientuļajai māmiņai.
Sanāk tā – jo vairāk skatos youtube dziesmas un reklāmas, jo sliktākos apstākļos jādzīvo vientuļajai māmiņai.

Loģika murgaina, bet gribu pateikt, ka ar pirātismu nav viss tik vienkārši, kā sākumā liekas.

eldberg

This content was not made available in your country… tā besī. Īpaš,i kad BBC (kas ir EU pagaidām) ko tādu uzliek. Na…. tad vispār rādīt.

Skābene

Jurītis, kurš mācās 3B klasē, un kura mamma strādā par apkopēju skolas kafejnīcā noteikti pārdzīvo par nabaga Lēdiju Gāgu, kas dzīvo savā 24Miljonus vērtajā villā, jo Jurītis ir nokačājis Lēdijas Gāgas dziesmu bez maksas un tagad Lēdijai Gāgai nepietiks naudiņas, lai samaksātu savai apkopējai algu. Jurītis apņemas turpmāk tā nedarīt un kačās tikai Raimonda Paula dziesmas, jo Raimondam nav tik dārgas villas, kas ir jāuztur par lielu naudu, tāpēc Raimonds tik ļoti nedusmos, ja nesaņems viņam pienākošos naudiņu.

Artis Ābols

Tuvas komunisma idejas?

digitalk

r/wooosh

Kaspars B.

Seriāli, filmas vēl var mēģināt saprast dēļ region block, nepieejamības utt, bet mūzika?? interneta radio, streaming servisi (spotify free, youtube)… pat nauda nav vajadzīga, tik interneta pieslēgums (protams, par zināmu naudu).

m0E TV

Nezinu nevienu pilnībā bez maksas esošu mūzikas streaming servisu. Izmantojot spotify uz telefona tu nevari uzslēgt konkrētu dziesmu, youtube tērē ļoti daudz datus un ar mobilajiem datiem izmantojot ir absurds. Tieši tāpēc pašam ir nelegāla mūzikas bibliotēka tālākiem pārbraucieniem.

Klāvs

Ne viss un ne visiem ir tik pieejams kā mums liekas, to arī parāda šis pētījums, ja vispār kaut ko parāda. Kas tas pa pētījumu, aptauja kaut kāda!? Vai esmu pirāts, ja pirātiskā mūzika no mana kopējā klausīšanās laika labi ja 1-3% sastāda? Pirātiskajai bibliotēkai ir savi plusi un reizēm ir labi, ka tāda ir. Šitās ir muļķības, interesantāk būtu zināt procentuāli cik no atskaņošanas laika sastāda pirātiskā mūzika, ja vispār iespējams to izpētīt, neticu.

Usinss

Es laikam esmu old-school .
Man ir legālo dziesmu kolekcija- ap 100 dziesmām. iTunes.
Es veinkāŗši katru mēnesi nezogu EHR top100 vai sazin kādu šņagu. Nopērku tikai to, kas tiešām patīk un ko varu kaut vai 10 reizes noklausīties. VIss. Pārējam man ir radio for free.

x

industrijai vajadzētu saņemties un lietot dažādus terminus, apzīmējot tos, kuri paši pelna no satura, nedaloties ar autoriem (tie tad arī būtu saucami par pirātiem) un tos, kuri kaut kādu iemeslu dēļ patērē saturu, nemaksājot autoriem (iespējams, pat arī šeit izdalot apakškategorijas – tiem, kuri izvairās no reklāmām, tiem kuri negrib gaidīt kamēr industrijas dinozauri iekļaus zonu apritē, tiem ….). saukt visus par pirātiem ir tikpat saprātīgi, kā par alkoholiķiem saukt gan tos, kas nodzēruši aknu, gan tos kuri reizi mēnesī izdzer aliņu, gan tos, kas reizi gadā paceļ šampanieša glāzi. es piekrītu, ka viņi visi ir alkohola patērētāji, bet ne… Read more »

Reinis Rozitis

Skatījos to dokumentu ( https://www.ifpi.org/downloads/Music-Consumer-Insight-Report-2018.pdf ) un tur tie % ir tur pa lielam (šķiet) pārklājās – piem 13. lapā vienlaicīgi ir šādi apgalvojumi: 86% of consumers are listening to music through on-demand streaming (audio and video) 86% of consumers listen to music on the radio Kas nozīmē, ka var jau pasniegt ka 4 no 10 ir pirāti, bet tad visdrīzāk tikpat labi apgalvot/minēt, ka no tiem diviem no 4 ir arī, piemēram, premium spotifajs.. Bet tā pa lielam viss “ļaunuma un nemaksātāju” perēklis ir youtube – 47% of time spent listening to on-demand music is on YouTube (un revenue… Read more »

datacore

Es daru līdzīgi kā dažs te jau minēja. Ja kāds albums vai konkrēta dziesma ļoti iepatīkas, nopērku Google Play Music veikalā, kur cenas ir ļoti pieejamas. Un tad klausos, kad, kur un cik reižu pats vēlos. Pārējo, piemēram, elektroniskās mūzikas radio šovus miksētā formā, noklausos youtube, mixcloud vai soundcloud. Vispār nejūtu vajadzību pēc līšanas kreisos resursos, lai nokačātu apšaubāmas izcelsmes mūziku.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: