Bloomberg Businessweek publicēta informācija, ka laikā ap 2015. un 2016. gadu vairāki ASV bāzēti uzņēmumi no Ķīnas iegādājušies serverus, kuros uzstādīta speciāli spiegošanai paredzēta mikroshēma. Mikroshēmas izmērs esot aptuveni tik liels, kā punkts, ko atstājot pildspalvas pieskāriens papīram. Mikroshēmu bez speciālas tehnikas un meklēšanas nevarot konstatēt.

Bloomberg norādījis, ka ietekmētās tehnoloģijas no Ķīnas iegādājušies Apple, Amazon un vairāki citi ASV bāzēti uzņēmumi. Šobrīd gan Apple, gan arī Amazon stingri noliedz šāda veida informāciju. Tiek pieļauts, ka šī vai līdzīga informāciju zogoša tehnoloģija tiek izmantota arī ASV valdības aģentūrās – ietekmēti varētu būt ASV Aizsardzības departamenta serveri, kā arī Centrālā izlūkošanas pārvalde un pat ASV Jūras spēku kuģi un ASV armijas izmantotā dronu tehnoloģija.

Tiek uzskatīts, ka mikroshēmas Ķīnas valdība uzstādījusi Supermicro ražotajām tehnoloģijām, kas nozīmē, ka digitālās spiegošanas problēma var izrādīties ļoti izplatīta.

Izmeklēšana turpinās, par šo skandālu, visticamāk, dzirdēsim arī turpmākajās nedēļās.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Krotow
Viesis
Krotow

Gadījums kā tāds labi līmējas kopā ar daļas ASV valdošo vēlmi savākt rūpniecību atpakaļ no outsourcētajiem izpilldītājiem. Vispār karma – savulaik līdzīgi čakarēja citus (Irāna) un tagad saņem to pašu atpakaļ.