Bloomberg Businessweek publicēta informācija, ka laikā ap 2015. un 2016. gadu vairāki ASV bāzēti uzņēmumi no Ķīnas iegādājušies serverus, kuros uzstādīta speciāli spiegošanai paredzēta mikroshēma. Mikroshēmas izmērs esot aptuveni tik liels, kā punkts, ko atstājot pildspalvas pieskāriens papīram. Mikroshēmu bez speciālas tehnikas un meklēšanas nevarot konstatēt.

Bloomberg norādījis, ka ietekmētās tehnoloģijas no Ķīnas iegādājušies Apple, Amazon un vairāki citi ASV bāzēti uzņēmumi. Šobrīd gan Apple, gan arī Amazon stingri noliedz šāda veida informāciju. Tiek pieļauts, ka šī vai līdzīga informāciju zogoša tehnoloģija tiek izmantota arī ASV valdības aģentūrās – ietekmēti varētu būt ASV Aizsardzības departamenta serveri, kā arī Centrālā izlūkošanas pārvalde un pat ASV Jūras spēku kuģi un ASV armijas izmantotā dronu tehnoloģija.

Tiek uzskatīts, ka mikroshēmas Ķīnas valdība uzstādījusi Supermicro ražotajām tehnoloģijām, kas nozīmē, ka digitālās spiegošanas problēma var izrādīties ļoti izplatīta.

Izmeklēšana turpinās, par šo skandālu, visticamāk, dzirdēsim arī turpmākajās nedēļās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Gadījums kā tāds labi līmējas kopā ar daļas ASV valdošo vēlmi savākt rūpniecību atpakaļ no outsourcētajiem izpilldītājiem. Vispār karma – savulaik līdzīgi čakarēja citus (Irāna) un tagad saņem to pašu atpakaļ.