Reklāma

Hakeri piekļuvuši 50 miljoniem Facebook lietotāju kontu

Jaunākie raksti

NFT beidzot ienāk arī “Facebook”

NFT (non-fungible tokens) virtuālajā pasaulē ienāk arvien plašāk, un arī Latvijā tie vairs nav gluži sveši. Iespējams, drīzumā ar...

“Apple Watch 8”, iespējams, būs iekļauts sensors, kas brīdinās par drudzi

Pazīstamais "Apple" analītiķis Marks Gurmans (Mark Gurman) ir visai pārliecināts par to, ka jaunākās paaudzes "Apple" pulkstenī "Apple Watch...

“Meta” digitālā maka “Novi” dienas ir skaitītas

Aizvadītajā nedēļā jau rakstījām par "Meta" plāniem veikt sava digitālā maka zīmola maiņu, "Facebook Pay" nomainot uz "Meta Pay"....

Jaunais MacBook Air ar M2 pārdošanā varētu nonākt 15. jūlijā

Pirms pāris nedēļām Apple savā izstrādātāju konferencē paziņoja par jaunas sērijas M2 datoru procesoru, kā arī atjauninātu MacBook Air...

Datorspēļu fani vēl arvien neatzīst Windows 11

Steam Hardware Survey jaunākie dati norāda, ka lai arī spēļu entuziasti turpina uzstādīt savos datoros Windows 11, tomēr Windows...

Facebook pagājušās nedēļas nogalē ir paziņojis par kārtējo savu lietotāju datu noplūdi. Facebook izpilddirektors Marks Zakerbergs informējis, ka vismaz 50 miljoniem sociālā tīkla lietotāju kontu datiem ir piekļuvuši ļaundari un, iespējams, skarti vēl 40 miljoni lietotāju konti, kuriem pastiprināta drošība.

Hakeri izmantojuši kļūdu Facebook izstrādātāju API rīkos, kas nodrošina funkcionalitāti, kas ļauj Facebook apskatīt kā citam lietotājam. Ievainojamība šajā risinājumā tika nejauši radīta tālajā 2017. gada jūlijā un tikai šī gada 16. septembrī Facebook pamanīja, ka to kāds izmanto negodprātīgiem mērķiem. Tas nozīmē, ka hakeri lietotāju informācijai varētu būt piekļuvuši ilgu laiku. Problēma tika salabota šī gada 27. septembrī. Vairāk par problēmu raksta Facebook šajā bloga rakstā.

Kā drošības mēru Facebook ir licis skartajiem lietotājiem atteikties (izlogoties) no sistēmas. Paroles šoreiz nav jāmaina, jo tām hakeri nav piekļuvuši. Pagaidām nav skaidrs, vai skarti arī Instagram lietotāji, taču būs vēlreiz jāsavieno Facebook un Instagram profili, ja Facebook izlems, ka konts ir bijis pakļauts uzlaušanas riskam. WhatsApp lietotāji nav skarti vispār.

No skartajiem lietotāju kontiem hakeri ir ieguvuši tādu informāciju kā vārds, dzimums un dzīvesvieta, kas publicēta profilā. Facebook informē, ka hakeri nav piekļuvuši privāto ziņu vai maksājumu karšu informācijai. Šobrīd Facebook strādā kopā ar FIB, lai noskaidrotu vaininiekus un to motīvus.

Lai pārbaudītu vai kāds svešinieks neizmanto mūsu Facebook kontu, varam doties uz sociālā tīkla drošības iestatījumu sadaļu un aplūkot no kādām ierīcēm ir piekļūts mūsu profilam. Ja sarakstā ir nesaprotamas ierīces, var ar vienas pogas spiedienu iziet no visām un ieiet tikai tajās, ko reāli pats izmanto.

Par šo šmuci ir ieinteresējušies gan Eiropas Savienības, gan ASV valdības pārstāvji un pieprasīs Facebook sniegt paskaidrojumus. Pastāv iespējamība, ka uzņēmumam nāksies maksāt sodus par to, ka nav spējis parūpēties par savu lietotāju datu drošību.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
01.10.2018 08:26

Kur dala kompensācijas par šo drausmīgo noziegumu pret mūsu datiem!?Kur jāstājas rindā!?

Redīss
01.10.2018 09:12

Kad Zukerbergs tikko radīja šo portālu, tad bija pārsteigts, ka cilvēki uztic tik daudz informāciju viņam un kaut kādā sarakstē viņš šīs aitas nosauca par “dumb fucks”.
Es jau kādu laiku neesmu Facebook un esmu absolūti atradinājies no tā. Vispār neesmu nevienā soc.tīklā un domāju, ka šī kustība ar laiku būtiski pieaugs. Jo tas tiešām ir “mental” dalīties ar savu privāto dzīvi ar simtiem vai tūkstošiem cilvēku un pētīt viņu dzīves lentās un krāt “laikus” utt. Lielākā daļa vienkārši to vēl nav apjautuši, jo arī alkāns sevi mierina, ka dzert ir ok.

Tāpēc skābene – dumb fuckiem kompensācijas nepienākas! :D

Skābene
01.10.2018 10:00
Reply to  Redīss

Dumb fucks ir tāds, kas savu profilu pārvērš par publiksu iedzīvotāju reģistru, ko var izmatot ikviens! Ja privātuma uzstādījumos saklikšķina pareizos ķeksīšus, tad nemaz arī tāds Dumb fucks cilvēks nav!

KKTK
03.10.2018 11:29
Reply to  Skābene

Vēl, labāk savā profilā sarakstīt pilnīgus melus par sevi :D

Pumba
01.10.2018 09:31

Neesmu sociālajos tīklos taču vienīgais, kas trūkst no tā ir informācija par dažādiem interesantiem pasākumiem. Iespējams, ka šo info var dabūt arī citviet, bet neesmu vēl tādu vietu atradis.

Reklāma