Reklāma

Hakeri piekļuvuši 50 miljoniem Facebook lietotāju kontu

Jaunākie raksti

Canyon Puncher GM-20 spēlēm paredzētās datorpeles apskats

Vai datorspēlēm paredzētiem aksesuāriem jābūt dārgiem? Ne obligāti, jo šoreiz izmēģināšanai atbraukusi pagaidām lētākā spēlēm paredzētā datorpele, kādu esam...

Ukrainas centrālā banka tagad oficiāli var emitēt digitālo valūtu

Arī Ukraina gluži kā dažas citas valstis sper pirmos soļus centralizētas digitālas valūtas ieviešanā. Par to liecina fakts, ka...

ASUS izziņo ROG Desk Mount Kit monitoru stiprināšanai pie galda

ASUS izziņojis ROG Desk Mount Kit, kas apredzēts ROG spēļu monitoru stiprināšanai pie galda virsmas. ROG Desk Mount Kit...

Apple no App Store izņem lietotni Unjected, kas veicina antivakseru iepazīšanos

Apple no sava lietotņu veikala App Store ir izņēmis lietotni Unjected, kas veicinājusi to cilvēku iepazīšanos un informācijas izplatīšanu...

ES privātuma regulators “Amazon” uzlicis 888 miljonu dolāru lielu soda naudu

Luksemburgas datu aizsardzības komisija paziņojusi, ka tehnoloģiju gigantam "Amazon" piespriež 888 miljonu ASV dolāru lielu sodu par GDPR noteikumu...

Facebook pagājušās nedēļas nogalē ir paziņojis par kārtējo savu lietotāju datu noplūdi. Facebook izpilddirektors Marks Zakerbergs informējis, ka vismaz 50 miljoniem sociālā tīkla lietotāju kontu datiem ir piekļuvuši ļaundari un, iespējams, skarti vēl 40 miljoni lietotāju konti, kuriem pastiprināta drošība.

Hakeri izmantojuši kļūdu Facebook izstrādātāju API rīkos, kas nodrošina funkcionalitāti, kas ļauj Facebook apskatīt kā citam lietotājam. Ievainojamība šajā risinājumā tika nejauši radīta tālajā 2017. gada jūlijā un tikai šī gada 16. septembrī Facebook pamanīja, ka to kāds izmanto negodprātīgiem mērķiem. Tas nozīmē, ka hakeri lietotāju informācijai varētu būt piekļuvuši ilgu laiku. Problēma tika salabota šī gada 27. septembrī. Vairāk par problēmu raksta Facebook šajā bloga rakstā.

Kā drošības mēru Facebook ir licis skartajiem lietotājiem atteikties (izlogoties) no sistēmas. Paroles šoreiz nav jāmaina, jo tām hakeri nav piekļuvuši. Pagaidām nav skaidrs, vai skarti arī Instagram lietotāji, taču būs vēlreiz jāsavieno Facebook un Instagram profili, ja Facebook izlems, ka konts ir bijis pakļauts uzlaušanas riskam. WhatsApp lietotāji nav skarti vispār.

No skartajiem lietotāju kontiem hakeri ir ieguvuši tādu informāciju kā vārds, dzimums un dzīvesvieta, kas publicēta profilā. Facebook informē, ka hakeri nav piekļuvuši privāto ziņu vai maksājumu karšu informācijai. Šobrīd Facebook strādā kopā ar FIB, lai noskaidrotu vaininiekus un to motīvus.

Lai pārbaudītu vai kāds svešinieks neizmanto mūsu Facebook kontu, varam doties uz sociālā tīkla drošības iestatījumu sadaļu un aplūkot no kādām ierīcēm ir piekļūts mūsu profilam. Ja sarakstā ir nesaprotamas ierīces, var ar vienas pogas spiedienu iziet no visām un ieiet tikai tajās, ko reāli pats izmanto.

Par šo šmuci ir ieinteresējušies gan Eiropas Savienības, gan ASV valdības pārstāvji un pieprasīs Facebook sniegt paskaidrojumus. Pastāv iespējamība, ka uzņēmumam nāksies maksāt sodus par to, ka nav spējis parūpēties par savu lietotāju datu drošību.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Kur dala kompensācijas par šo drausmīgo noziegumu pret mūsu datiem!?Kur jāstājas rindā!?

Kad Zukerbergs tikko radīja šo portālu, tad bija pārsteigts, ka cilvēki uztic tik daudz informāciju viņam un kaut kādā sarakstē viņš šīs aitas nosauca par “dumb fucks”.
Es jau kādu laiku neesmu Facebook un esmu absolūti atradinājies no tā. Vispār neesmu nevienā soc.tīklā un domāju, ka šī kustība ar laiku būtiski pieaugs. Jo tas tiešām ir “mental” dalīties ar savu privāto dzīvi ar simtiem vai tūkstošiem cilvēku un pētīt viņu dzīves lentās un krāt “laikus” utt. Lielākā daļa vienkārši to vēl nav apjautuši, jo arī alkāns sevi mierina, ka dzert ir ok.

Tāpēc skābene – dumb fuckiem kompensācijas nepienākas! :D

Dumb fucks ir tāds, kas savu profilu pārvērš par publiksu iedzīvotāju reģistru, ko var izmatot ikviens! Ja privātuma uzstādījumos saklikšķina pareizos ķeksīšus, tad nemaz arī tāds Dumb fucks cilvēks nav!

Vēl, labāk savā profilā sarakstīt pilnīgus melus par sevi :D

Neesmu sociālajos tīklos taču vienīgais, kas trūkst no tā ir informācija par dažādiem interesantiem pasākumiem. Iespējams, ka šo info var dabūt arī citviet, bet neesmu vēl tādu vietu atradis.

Reklāma
Reklāma
Reklāma