Sigma tikko izziņojusi, ka grasās nākamajā gadā piedāvāt pilnīgi jaunu pilna kadra matricas fotoaparātu – tā dēvēto bezspoguļa kameru. Gaidāmā fotoaparāta pamatā tiks izmantots unikālais Foveon tehnoloģijas gaismjūtīgais sensors.

Foveon tehnoloģijas gaismjūtīgais sensors uztver gaismas krāsas dažādos sensora slāņos, nevis attiecīgie RGB punkti izvietoti pamīšus. Foveon sensors nodrošina pareizāku krāsu interpretāciju, bet tas vājāk darbojas sliktos gaismas apstākļos.

Sigma fotoaparāts top sadarbībā ar Leica un Panasonic – tas izmantos Leica L-Mount bajoneti, bet Sigma SA bajonete, visticamāk, vairs nekad netiks izmantota. Sigma piedāvās adapteri no vecās SA sistēmas uz Leica L-Mount bajoneti. Tāpat šobrīd notiekot darbs pie Canon EF uz L-Mount adaptera. Tātad gaidāmais Sigma fotoaparāts tā iznākšanas laikā spēs izmantot Leica, Panasonic, Canon un, iespējams, vēl kādus citu ražotāju objektīvus.

Sigma pilna kadra matricas fotoaparāta precīzāks iznākšanas laiks un cena nav zināma.

10
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Gastons GašpuitisUldis M.KheKKTKanonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Khe
Guest
Khe

Mazliet plašāk:
https://m.dpreview.com/news/5367559072/leica-panasonic-and-sigma-announce-l-mount-alliance

Papildus var pieminēt par Panasonic, kuri jau prezentēja divas dienas atpakaļ savu pirmo pilna kadra kameru ar L bajoneti. Precīzāk divas. Un 3 objektīvus. Leica un sigma arī gatavo kameras ar L bajoneti.

Līdzīgs stāsts pirms 10 gadiem bija ar m43, kuru veidoja olympus, kodak un neatceros kas vēl un šobrīd izmanto vienu standartu olympus un panasonix ar lumix.

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Laba ziņa! Savulaik ļoti fanoju par DP sērijas kamerām… Krāsas un asums noteikti būs izcils.
Šī varētu būt lieliska kamera Entuziastiem, kuri bildē dabu un tirgo Shutterstock vai vienkārši savam priekam. Pasākumu fotogrāfiem gan laikam labāk turēties pie klasikas – kas būs ātrāki un universālāki.
P.S.
jautri būs uz Sigma fotoaparāta caur adapteri lietot Canonam ražotos Sigma obejektīvus, jo tie noteikti būs pieejamāki par L-mount’iem!

Khe
Guest
Khe

Klasika :D
Ir būts pasākumos, kur 50/50 bildē ar “klasiku”. Tādēļ ļoti apšaubu tevis teikto par entuziastiem utt.

Uldis M.
Guest
Uldis M.

klasiku es ja kas biju domājis brendu ziņā – Canon, Nikon…
Un ar pasākumiem domāju – dažādu svinību un pasākumu dokumentēšanu…

Khe
Guest
Khe

Bet kādēļ labāk turēties pie canon/nikon?

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Tīri performances dēļ…
Šie būs gan ātrāki par Sigmu, gan universālāki dažādiem gaismas apstākļiem. Noteikti ka Sigma ir krietni gājuši uz priekšu ar saviem procesoriem, bet atceros ka vecajiem modeļiem viena kadra uzņemšana aizņēma krietni ilgāku laiku kā tiem pašiem Canon, vai Nikon. Klasiskie CMOS sensori tomēr lasās daudz ātrāk. Līdz ar to dažādos masu pasākumos, kur reizēm ir jāpaspēj noķert īstie brīži, ātrumam ir ļoti liela nozīme.

anonymous
Guest
anonymous

Karsta niša, visi metas piedāvāt savus produktus, neticu, ka pie šīm cenām, kaut puse modeļu būs reāli aktuāli.

KKTK
Guest
KKTK

Vai ziepīši ar maināmiem objektīviem bija iegājuši kādā strupceļā, ka tagad visi velk ārā pilnā kadra kārti?

Khe
Guest
Khe

Šķiet pie vainas sony ar a7/a9 sēriju. Bet šobrīd no sony varētu gaidīt a7iii papildinājumu ar a7s3 un a7r3. Tas pats ar a9 sēriju, kur ir tikai a9 bes s un r modeļiem.

Gastons Gašpuitis
Guest
Gastons Gašpuitis

A7R3 jau kādu laiku ir nopērkams.