Kāds ir pirmais darbs pēc svaiga Windows 10 uzlikšanas? Pareizi, bērni, dodamies uz Chrome vai Firefox mājvietu, lai ielādētu savu iemīļoto tīmekļa pārlūku. Bet šai darbībai nākas izmantot Microsoft Edge pārlūku, kas jau ir uzstādīts datorā kopā ar Windows 10.

Jaunākā Windows 10 versija Microsoft Edge pārlūkā parāda pašreklāmu – Microsoft Edge esot ātrāks un drošāks tīmekļa pārlūks, un tas jau nāk kopā ar Microsoft Windows 10. Ja vēl šis tevi neaptur, tad Firefox vai Chrome uzstādīšanas laikā Windows 10 turpinās reklamēt Edge pārlūku.

Vēl sliktāk – Edge pārlūka reklāmas ar to nebeigsies. Windows 10 turpinās uzmākties ar Edge pārlūku, ja vien nedosies uz Windows 10 iestatījumiem un neatspējosi ieteiktās lietotnes.

9 komentāri

  1. Šito es no MS puses nesaprotu, kam tas ātrums vajadzīgs, ja nav stabilitātes. Vairākas reizes esmu mēģinājis pāriet uz Edge un katru reizi vilšanās. Manuprāt, pārāk ieciklējušies uz enerģijas un datu taupīšanu, kas traucē normāli atskaņot multividi. Pēdējo reizi, kad mēģināju skatīties kaut ko uz Edge, pāris lapās, video mēdza brīžiem aiziet kubiņos un regulāri fullscreenā sasalt. Vecā TvPlay lapa vispār nebija savienojama un skatāma ar Edge. Taču nav iespējam tādu pārlūku ikdienā lietot.

  2. Vidējam ierindas datora lietotājam nekāds Chrome vai Firefox uz Windows 10 tā īsti nav nepieciešams. Nevajag zombēt tautu, ja paši neesat Edge lietojuši.

  3. Tas no drošības viedokļa ir apšaubāms solis. Šādi “viltus” trauksmes paziņojumi daudziem cilvēkiem var radīt tādu sajūtu, ka visi MS paziņojumi ir vērā neņemami, un, ja kāds patiešām nopietns paziņojums (piemēram no WD), tad būs cilvēki, kas to ignorēs, jo domās, ka kārtējais false alarm.

Ir ko teikt?