Kāds ir pirmais darbs pēc svaiga Windows 10 uzlikšanas? Pareizi, bērni, dodamies uz Chrome vai Firefox mājvietu, lai ielādētu savu iemīļoto tīmekļa pārlūku. Bet šai darbībai nākas izmantot Microsoft Edge pārlūku, kas jau ir uzstādīts datorā kopā ar Windows 10.

Jaunākā Windows 10 versija Microsoft Edge pārlūkā parāda pašreklāmu – Microsoft Edge esot ātrāks un drošāks tīmekļa pārlūks, un tas jau nāk kopā ar Microsoft Windows 10. Ja vēl šis tevi neaptur, tad Firefox vai Chrome uzstādīšanas laikā Windows 10 turpinās reklamēt Edge pārlūku.

Vēl sliktāk – Edge pārlūka reklāmas ar to nebeigsies. Windows 10 turpinās uzmākties ar Edge pārlūku, ja vien nedosies uz Windows 10 iestatījumiem un neatspējosi ieteiktās lietotnes.

 • KKTK

  Kas slēpjas zem vārdu salikuma “Jaunākā Windows 10 versija”?

  • Kaspars B.

   droši vien nākamais lielais oktobra izlaidiens :)

   • http://krist2ps.lv Kristaps

    Netīšām gandrīz izlasīju kā “nākamais lielais oktobra pirdiens” (:

 • Klāvs

  Šito es no MS puses nesaprotu, kam tas ātrums vajadzīgs, ja nav stabilitātes. Vairākas reizes esmu mēģinājis pāriet uz Edge un katru reizi vilšanās. Manuprāt, pārāk ieciklējušies uz enerģijas un datu taupīšanu, kas traucē normāli atskaņot multividi. Pēdējo reizi, kad mēģināju skatīties kaut ko uz Edge, pāris lapās, video mēdza brīžiem aiziet kubiņos un regulāri fullscreenā sasalt. Vecā TvPlay lapa vispār nebija savienojama un skatāma ar Edge. Taču nav iespējam tādu pārlūku ikdienā lietot.

 • Kaspars B.

  šitas no nākamā updeita izrauts? jo pašreizējam šādas iespējas nav :D

 • datacore

  Vidējam ierindas datora lietotājam nekāds Chrome vai Firefox uz Windows 10 tā īsti nav nepieciešams. Nevajag zombēt tautu, ja paši neesat Edge lietojuši.

  • digitalk

   tāpēc vidusmēra lietotājs sēž uz Chromes, ielogojies savā Googles ekosistēmā un no augsta plaukta šķauda uz Edge pašreklāmu un tavu viedokli.

   • http://krist2ps.lv Kristaps

    Neko nezinu. Kopš šī raksta izlasīšanas esmu migrējis atpakaļ uz Opera pārlūku. https://kursors.lv/2018/07/19/nu-vairs-nav-iemesla-nelietot-opera-parluku/

    Vienīgi bik tracina fakts, ka mobilo versiju viņi ir sadalījuši vairākās sava pārlūka versijās – touch, mini, tad vēl lielā versija… ‘flow’ opcija ir diezgan ērta fīča, tādēļ nākas to Touch versiju turēt telefonā, kuru patiesībā varēja pilnajā versijā iebūvēt.

 • Puika

  Tas no drošības viedokļa ir apšaubāms solis. Šādi “viltus” trauksmes paziņojumi daudziem cilvēkiem var radīt tādu sajūtu, ka visi MS paziņojumi ir vērā neņemami, un, ja kāds patiešām nopietns paziņojums (piemēram no WD), tad būs cilvēki, kas to ignorēs, jo domās, ka kārtējais false alarm.