Apple pašbraucošo automašīnu izmēģināšanas projekta norises laikā pirmo reizi kāda no mašīnām iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā. Tiek gan apgalvots, ka vainojams šajā gadījumā ir citas automašīnas vadītājs (cilvēks), nevis Apple izstrādātā pašbraucošo automašīnu tehnoloģija.

Apple automašīnas aizmugurē ietriecās Nissan Leaf, bet neviens cilvēks nav cietis. Apple automašīna bija kustējusies ar aptuveni 2 km/h, kad tai aizmugurē ietriecās Nissan Leaf ar aptuveni 25 km/h ātrumu. Apple automašīna it kā esot mēģinājusi iekļauties lielceļa satiksmē no ieskriešanās joslas.

Apple pašbraucošo automašīnu projekts ir visai noslēpumains – uzņēmums par to gandrīz nemaz nerunā. Apple pie pašbraucošo automašīnu tehnoloģijas sāka strādāt ap 2014. gadu, bet tikai 2017. gadā uz ceļiem nonāca pirmās Apple automašīnas. Apple izmanto Lexus SUV tipa automašīnas. Tiek lēsts, ka Apple pašbraucošo automašīnu tehnoloģija nebūs gatava vismaz līdz 2023. gadam.

13 komentāri

 1. Tāpēc jau ir paredzēta ieskriešanās josla, kurā tev ir jāuzņem ātrums, kas ir pamata plūsmai. 2km/h nav 25 km/h tāpēc arī ieskrēja pakaļā.

   • tur jau ir vēl tāda lieta, kā rāvējslēdzēja princips. bet tāpēc jau arī rodas sastrēgumi, jo daudzi neievēro ne vienu ne otru.

    • Jo dvēselei baudāmāk ir 1km besīties uz līdējiem un agresīvi gāzēt un beigās nelietot rāvējslēdzēju :D :D :D

  • Klasiska situācija ar klasisku piemēru Mūkusalas ielā, pie uzbraukšanas uz akmens tiltu. Cilvēks redz, ka priekšējā mašīna sāk braukt un skatās pa kreisi, vērojot no kreisās puses braucošos pa akmens tiltu. Prātā neienāk, ka priekšā braucošais pēc ātruma uzņemšanas var izdomāt tomēr apstāties un vēlreiz pārliecināties par to vai ir droši izbraukt! Tad arī aizmugurējais dod virsū lai paspētu, bet priekšējais noraustās un nobremzē. Beigās ir avārija!

    • Ja cilvēki vēl atcerētos, ka ir pieklājīgi pārkārtoties uz blakus joslu, lai tas, kas brauc pa ieskrējiena joslu varētu smuki iebraukt joslā bez bremzēšanas būtu pavisam jauki. Bet, kamēr riņķojam apļos pa ārējo joslu, uz kaut ko tik laipnu cerēt ir velti.

   • No Mūkusalas ielas aplī iebraucot visjautrākais ir kreisā josla, kur dienā, izbraucot uz apļa, vajag labus nervus un jaudīgu motoru, lai paspētu aizmukt no masas, kas nepārtraukti brauc virsū no kreisās puses.

Ir ko teikt?