2. – 3.oktobrī, Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās norisināsies 19. starptautiskā konference “TAPOST 2018”, kuras šī gada tēma ir “The Ultimate Test Automation”. TAPOST ir viena no vadošām testēšanas konferencēm Baltijā, kura ik gadu pulcē vairāk nekā 300 augsta līmeņa programmatūras testēšanas speciālistu no Eiropas.

Šogad konferencē vislielākā uzmanība tiks veltīta testēšanas automatizācijas efektivitātes uzlabošanai, kā arī moderniem rīkiem un inovatīvam testēšanas pieejām.  Ievada referātā Matiass Raskings (Matthias Rasking) sniegs ieskatu automatizētās testēšanas nākotnes tendencēs, tajā skaitā mākslīgā intelekta risinājumu testēšanā, savukārt sesiju referātos būs detalizētas diskusijas par konkrētām automatizācijas problēmām.

Konferences apmeklētājiem būs iespēja gūt praktisku pieredzi testēšanā, apmeklējot pirmajā dienā notiekošās darbnīcas. Mācību darbnīcas būs veltītas testēšanai, kas balstīta uz praktisko risku, automātisko testu un ietvaru uzlabošanai, kā arī tiks parādīts, kā optimālāk atrast un novērst kļūdas pirms programmatūras ieviešanas.

“Varam lepoties, ka tik vērienīga konference ar pasaulē vadošās programmatūras testēšanas kompetences sertifikācijas organizācijas ISTQB atbalstu notiek tieši Rīgā. Latvijā un pasaulē programmatūras testēšana iegūst arvien lielāku nozīmi, kas nodrošina uzņēmumu izstrādātajām programmām drošības kontroli, kā arī sekmē to kvalitāti. Nav noslēpums, ka arvien vairāk pieaug nepieciešamība pēc informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares speciālistiem, tostarp arī programmatūras testēšanas speciālistiem – aptuveni trešdaļa no IKT projektos iesaistītajiem cilvēkiem ir tieši testētāji. Tāpēc mēs ceram, ka šī konference sekmēs arī topošo IKT speciālistu interesi par testēšanu,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera izpilddirektore Aiga Irmeja, runājot par konferences nozīmi, uzsver: “Latvijas uzņēmumi – programmatūru ražotāji – pasaules līmenī ir novērtēti ar izcilu darba kvalitāti, un viens no kvalitātes stūrakmeņiem ir labi testēšanas speciālisti. Testētāju kvalifikācijai un pieredzei tiek piešķirta liela loma, tādēļ lepojamies, ka līdztekus kvalitatīviem darbiem, varam piedāvāt arī noderīgus kopienas pasākumus.”

Konferences ietvaros norisināsies arī TAPOST hakatons –nelielas sacensības starp komandām līdz trīs cilvēkiem, lai sniegtu iespēju katrai komandaiparādīt savas spējas ātri risināt testēšanas automatizācijas uzdevumus.

Konferenci organizē LIKTA, Latvijas IT klasteris sadarbībā ar ISTQB. “TAPOST 2018” partneri ir “Accenture Latvia”, “Evolution Latvia” un “Tieto Latvia”. Papildu informāciju par konferenci iespējams uzzināt tapost.org. LIKTA un IT klastera biedriem ir iespēja pieteikties konferencei par zemāku dalības maksu. Pieteikšanās konferencei: http://www.tapost.org/registration-2018/

10
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kristaps SkutelisdigitalkLapsinieksKrotow Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
digitalk
Guest
digitalk

testētāju preses relīzē nav bijis pareizrakstības testētājs. nu gan augsts līmenis.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

“ar pieturzīmēm tur viss kārtībā. tev iekšējais grammar nazi uztraucas ieraugot tik daudz garus, paplašinātus teikumus” @ciparruna:disqus

digitalk
Guest
digitalk

es pamanīju, ka tur pietrūkst 2 gab. atstarpju, kas ir pareizrakstības kļūdas, nemaz nerunājot, ko tas varētu nodarīt programmēšanas kodā.

bet tev kā parasti sagribējās būt assprātīgam un noturēt savu “korķītis katrā caurumā” titulu. apsveicu, you did it again!

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

un nepamanīji tajā rakstā padsmit kļūdas. bet nu laika tak daudz, ka tik kaut kur ieķēzīt

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Hm, kaut kā nemanīju epastu ar atzīmētām kļūdām.

digitalk
Guest
digitalk
Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ah, šitā. Nākamreiz padomā divreiz vai pēc šādiem komentāriem te ir vajadzība. Ko tas dod diskusijai? Labāk būtu komentējis par pašu konferenci vai testēšanas tēmu.

digitalk
Guest
digitalk

prestižākā programmatūras testētāju konference, kas nav spējīga samaksāt korektoram, lai savu preses relīzi publicētubez drukas k;l;ud;am? nedomāšu ne mirkli, lai iesmietu par situācijas idiotismu.

Ko tas dod diskusijai? — NEKO (gomen’nasai Nihon no neko). ja neesi pamanījis, tad šeit nav neviena komentāra par raksta būtību. informatīvs tukšraksts par LIKTA, ISTQB, TAPOST, Accenture, Evolution, Tieto.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Zini, kas ir tukšraksts, kas nav pat informatīvs? Jā, pareizi saprati, tavi komentāri pie šī raksta.

Tātad, lai ir pavisam skaidrs. Ja nav ko teikt par tēmu, paklusē. Ja šķiet, ka saturā ir kaut kādas kļūdas, tad iesaisties to labošanā. Ja redzi kļūdas, bet kaut kādi principi liedz mēģināt vērst situāciju par labu, tu jau saprati, paklusē.

Krotow
Guest
Krotow

To kādreiz sauca par korektoru un viņš bija sastopams visās preses izdevumu redakcijās. Šodien diemžēl kļuvis par reti sastopamu parādību un tas atsaucas arī uz rakstīto ziņu saturu.