Kia Motors korporācija pirmo reizi iepazīstina ar nākamās paaudzes nodalītā skaņu zonējuma sistēmu, kas katram auto pasažierim ļauj izbaudīt audio skaņu plūsmu – mūziku, hands- free telefona zvanus, automašīnas brīdinājuma signālus, ko vēlas tieši viņš. Tā kā tas notiek bez audio austiņām, paralēli pasažieri var arī brīvi sarunāties savā starpā.

Nodalītā skaņu zonējuma tehnoloģija rada un kontrolē automašīnas akustiskos laukus, ļaujot vadītājam un katram no pasažieriem dzirdēt izolētas skaņas. Daudzie auto skaļruņi nodrošina īpašu tehnoloģiju, kas balstīta uz zinātniskiem principiem, lai samazinātu vai paaugstinātu skaņu viļņu līmeni. Tas novērš skaņu pārklāšanos starp sēdvietām, radot to pašu efektu, ko trokšņu slāpēšanas sistēmas, tikai bez audio austiņu lietošanas.

“Patērētāji autonomās navigācijas ērā pieprasīs dažādas pielāgojamas izklaides iespējas, kas ietver arī tādas tehnoloģiskas inovācijas kā nodalīto skaņu sistēma,” saka Kang-duck Ih, pētnieks no Kia Izpētes laboratorijas. “Es ceru, ka nodrošinot vadītājam un pasažieriem īpaši piemērotu un neatkarīgu audio telpu, ikviens izbaudīs daudz komfortablāku un izklaidējošāku pārvietošanos.”

Cilvēkiem ir dažādas muzikālās gaumes, tāpēc daži pasažieri brauciena laikā lieto audio austiņas, kas izolē skaņu plūsmu, tomēr rada nevajadzīgu barjeru, komunicējot ar pārējiem. Ceļojot ar auto, kas aprīkots ar nākamās paaudzes nodalītā skaņu zonējuma tehnoloģiju, katrs braucējs varēs pieslēgt savu viedtālruni caur Bluetooth un netraucēti  klausīties savu mūziku, netraucējot arī pārējos pasažierus.

Pielietojot nodalītā skaņu zonējuma tehnoloģiju, arī telefona zvani tiks izolēti, lai nodrošinātu privātumu svarīgu telefona sarunu brīdi brauciena laikā.

Vēl vairāk, šī inovatīvā tehnoloģija var pasargāt no nevajadzīgām skaņām pasažierus, taču nodrošināt to dzirdamību auto vadītājam. Navigācijas skaņas vai dažādi brīdinājuma signāli, kas palīdz vadīt auto tā šoferim, ar nodalītā skaņu zonējuma palīdzību tiek izolēti no auto pasažieriem. Šāda iespēja īpaši svarīga varētu būt gadījumos, ja automašīnā ir guļošs bērns.

Nodalītā skaņu zonējuma tehnoloģija tiek attīstīta jau kopš 2014.gada, masveida ražošana, lai uzstādītu to automašīnās, tiks uzsākta tuvākā gada vai divu laikā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
GundarsBarons

Nu šis šķiet interesanti. Brīžiem tāda fīča noderētu. Mums telefons iekāpjot auto uzreiz tiek ielikts turētājā un pats savienojas ar auto audio. Mūziku var pagriezt klusāk, skaļāk, bet piemēram, ja mazais guļ braucienā, tad ienākošie zvani var traucēt. Tad vienmēr manuāli jāatslēdz nost un citādi jāmāžojas.

Nelabojams

Vai ir arī tehnoloģijas, kas balstītas uz nezinātniskiem principiem? :P

Krotow

Ir taču melnais tūkstotis visādu čakru apvārdotāju, kuri tev par dārgu naudu pārdos spīdīgā papīrītī ietītu tehnoloģisku qaqu par lielu naudu. Britu zinātnieki garantē.

KKTK

Populāri krievu zinātnieki par to vairs nestrīdās!