web analytics

Logitech par 117 miljoniem dolāru iegādājas latvieša radīto Blue Microphones

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Šo ziņu es pamanīju jau vakar un kaut kur prāta dziļumos man nelika mieru doma, ka kaut kurai no populārajām mikrofonu kompānijām taču ir latviešu saknes. Šobrīd Blue Microphones ir labi pazīstami ar saviem studijas kvalitātes mikrofonu un aksesuāru produktiem, kas ir ļoti populāri podkāstu un tīmekļa straumējumu veidotāju vidū.

Šorīt gatavojos radio Star FM tehnoloģiju rubrikai un nolēmu papētīt Blue Microphones vēsturi un atklāju, ka šo uzņēmumu 1995. gadā dibināja latviešu ierakstu inženieris Mārtiņš Saulespurēns un amerikāņu mūziķis Skipers Vaizs (Skipper Wise). Uzņēmuma nosaukums ir akronīms no Baltic Latvian Universal Electronics.

Interesants fakts ir arī tas, ka 2005. gadā Apple izlēma Blue Microphones produkciju iekļaut savā aksesuāru piedāvājumā un tas būtiski vairoja šī audio uzņēmuma popularitāti.

2008. gadā uzņēmums tika pārdots Transcom Capital investīciju kompānijai. 2013. gadā to pārpirka nākamie investori no Riverside Company līdz beidzot šonedēļ uzzinam, ka par 117 miljoniem ASV dolāru šo audio aksesuāru uzņēmumu iegādājas populārais aksesuāru ražotājs Logitech.

Paredzams, ka Logitech šos audio produktus integrēs savā podkāsteriem un citiem satura radītājiem pielāgotajā produktu klāstā, kur atrodami tādi produkti kā tīmekļa kameras un austiņas.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Skutelis

O, paldies! Padevu šo materiālu tālāk maniem paziņām un kolēģiem.

tomtom

Starp citu – uzņēmums, kurš izgatavoja mikrofonus saucās SIA “Scruples” (tas bija 90to gadu vidū). Paralēli mikrofonu izgatavošanai, paralēli nodarbojās ar medicīnisko izstrādājumu ražošanu (stieples, plāksnes, skrūves utt). Kādreiz (90to) gadu vidū / beigās atradās necilā vietā Rīgā, Stradiņa slimnīcas pagrabā. 2k gadu sākumā tik pārvācās uz Mārupi un sadalījās atsevišķi kas ražo miķus, kas kas medicīniskos izstrādājumus.

Mārtiņš

Hm, nez, vai tas ir labi vai nē. Pārāk bieži lielo kompāniju paspārnē nonākušie mazie zīmoli sāk izčākstēt vai arī zaudē savu popularitāti un sākas fanu žēlabas par tēmu “tas vairs nav tas, kas bija agrāk…”

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: