Reklāma

Logitech par 117 miljoniem dolāru iegādājas latvieša radīto Blue Microphones

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Šo ziņu es pamanīju jau vakar un kaut kur prāta dziļumos man nelika mieru doma, ka kaut kurai no populārajām mikrofonu kompānijām taču ir latviešu saknes. Šobrīd Blue Microphones ir labi pazīstami ar saviem studijas kvalitātes mikrofonu un aksesuāru produktiem, kas ir ļoti populāri podkāstu un tīmekļa straumējumu veidotāju vidū.

Šorīt gatavojos radio Star FM tehnoloģiju rubrikai un nolēmu papētīt Blue Microphones vēsturi un atklāju, ka šo uzņēmumu 1995. gadā dibināja latviešu ierakstu inženieris Mārtiņš Saulespurēns un amerikāņu mūziķis Skipers Vaizs (Skipper Wise). Uzņēmuma nosaukums ir akronīms no Baltic Latvian Universal Electronics.

Interesants fakts ir arī tas, ka 2005. gadā Apple izlēma Blue Microphones produkciju iekļaut savā aksesuāru piedāvājumā un tas būtiski vairoja šī audio uzņēmuma popularitāti.

2008. gadā uzņēmums tika pārdots Transcom Capital investīciju kompānijai. 2013. gadā to pārpirka nākamie investori no Riverside Company līdz beidzot šonedēļ uzzinam, ka par 117 miljoniem ASV dolāru šo audio aksesuāru uzņēmumu iegādājas populārais aksesuāru ražotājs Logitech.

Paredzams, ka Logitech šos audio produktus integrēs savā podkāsteriem un citiem satura radītājiem pielāgotajā produktu klāstā, kur atrodami tādi produkti kā tīmekļa kameras un austiņas.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Skutelis

O, paldies! Padevu šo materiālu tālāk maniem paziņām un kolēģiem.

tomtom

Starp citu – uzņēmums, kurš izgatavoja mikrofonus saucās SIA “Scruples” (tas bija 90to gadu vidū). Paralēli mikrofonu izgatavošanai, paralēli nodarbojās ar medicīnisko izstrādājumu ražošanu (stieples, plāksnes, skrūves utt). Kādreiz (90to) gadu vidū / beigās atradās necilā vietā Rīgā, Stradiņa slimnīcas pagrabā. 2k gadu sākumā tik pārvācās uz Mārupi un sadalījās atsevišķi kas ražo miķus, kas kas medicīniskos izstrādājumus.

Mārtiņš

Hm, nez, vai tas ir labi vai nē. Pārāk bieži lielo kompāniju paspārnē nonākušie mazie zīmoli sāk izčākstēt vai arī zaudē savu popularitāti un sākas fanu žēlabas par tēmu “tas vairs nav tas, kas bija agrāk…”

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: