Reklāma

Publicēts 2018. gada pavasara blogu tops

Jaunākie raksti

“Netflix” īpaši bērniem piedāvās iespēju atklāt saturu ar pārsteiguma elementiem

Lai arī varētu uzskatīt, ka "Netflix" domā tikai par pieaugušo lutināšanu ar funkciju dažādību, tā nebūt nav. Arī bērni...

Plānots, ka ātrgaitas satelītu internets “Starlink” sniegs būtisku pienesumu Brazīlijā

"SpaceX" strauji attīsta savu satelītu interneta servisu "Starlink", izvēršot to aizvien vairāk valstīs. Aizvadītajā piektdienā Īlonam Maskam bija svarīga...

Tehnoloģiju izstāde “IFA Berlin” šogad atgriežas kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

Pēc divu gadu pārtraukuma tehnoloģiju pasaules svarīgākie notikumi un pasākumi beidzot uzņem klātienes skatītājus. Izņēmums nav arī ikgadējā tehnoloģiju...

“Twitter” krīzes laikā slēps ierakstus, kas ietver nepatiesu informāciju

"Twitter" šonedēļ paziņojis par jaunu politiku cīņai ar dezinformāciju krīzes laikā, nosakot jaunus standartus tādu tvītu ierobežošanai vai bloķēšanai,...

Pebblebee piedāvā AirTag konkurentu, kuru uzreiz varēs piekarināt pie atslēgām

Tirgū parādījies jauns AirTag konkurents Pebblebee, kas patiešām varētu izrādīt sīvāku cīņu, jo tas izmanto labāko Apple ekosistēmas iespēju,...

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicējis sezonālo blogu topu ar 2018. gada aprīļa datiem. Nemainīgs līderis joprojām ir tehnoloģiju blogs kursors.lv. Pakāpjoties par vienu pozīciju otrajā vietā ierindojas ebaznica.lv, bet trešajā – noskrien.lv. Gluži kā katru gadu lielākā daļa blogu apmeklētāju ir sievietes un gados jauni cilvēki (no 15 līdz 34 gadiem).

Gadu no gada novērots, ka apmeklētāju aktivitāte pavasarī ir lielāka nekā rudens mērījumos, taču šogad kopējais bloga topa auditorijas skaits krities par apmēram 10 000 lietotājiem, salīdzinot ar 2017. gada rudeni. Kristapa Skuteļa tehnoloģiju blogs kursors.lv, kas nemainīgi uzturas Topa pirmajā vietā, ar 27 700 lasītājiem piedzīvojis auditorijas kritumu par 18%. Pakāpjoties par vienu pozīciju otrajā vietā ar 13 000 apmeklētājiem (+17% pieaugums) atrodas teoloģiski izklaidējošais blogs ebaznica.lv. Topa 3. vietā – VSK Noskrien jeb virtuālās skrējēju komandas blogs noskrien.lv ar apmēram 10 700 apmeklētājiem.

Jāatzīmē online mūzikas žurnāls parmuziku.lv, kas pēc neilga pārtraukuma atgriežas blogu topa mērījumos, uzrādot 10 700 apmeklētājus, tādējādi ieņemot bloga ceturto vietu. Nemainīgi topa piektajā vietā atrodas veselīga dzīvesveida blogs topivesels.lv, kas uzrāda kopējās auditorijas kritumu par 5%. Papildus jāatzīmē bioblogs.lv, kas uzrāda auditorijas pieaugumu (+1 400 apmeklētāji) blogu topa 13. vietā – par piecām pozīcijām augstāk nekā pērn. Bloga Top 20 ienācis arī rokdarbu un vizuālās mākslas blogs zirnis.lv, kas, salīdzinot ar 2017.gada rudens topu, pakāpies par trīs pozīcijām (auditorijas pieaugums par +500 apmeklētājiem), ierindojoties pavasara blogu topa 19. vietā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados Latvijas populārākos blogus visbiežāk apmeklē sievietes, kur no 187 000 apmeklētājiem nedaudz vairāk kā puse jeb 57% ir sievietes. Procentuāli visvairāk sieviešu apmeklē recepšu un dabīga dzīvesveida blogus kā, piemēram, bioblogs.lv (87% no apmeklētājiem ir sievietes), naskoties.com (85%) un krustnaglina.lv (82%).
“Aizvien vairāk cilvēki interesējas par dabīgu dzīvesveidu un dabīgām, it īpaši bioloģiskām produktu alternatīvām. Sievietēm skaistums un uzturs ieņem ļoti lielu dzīves lomu – prieks, ka pēdējo gadu laikā tieši bioloģisks un dabīgs skaistums un uzturs! Aizvien vairāk pasaulē tiek izpētīts un runāts par ķimikāliju ierosinātām veselības problēmām, un arī es pati uz savas ādas esmu izjutusi neapdomāta dzīvesveida sekas. Un tīri likumsakarīgi šķita par to arī rakstīt blogu – daloties ar saviem atradumiem un laužot dažādus stereotipus, ka dabīgas alternatīvas būtu mazāk parocīgas mūsdienu cilvēkam. Prieks, ka to arī mana auditorija novērtē, griežoties BioBlogā pēc padomiem un idejām!” komentē Ilva Bekmane no bioblogs.lv

Procentuāli lielākais vīriešu īpatsvars ir tādos blogos kā kursors.lv (74% no apmeklētājiem ir vīrieši), ebaznica.lv (71%) un iinuu.lv (53%). Jāatzīmē, ka skaitliski visvairāk sieviešu apmeklētāju (no datoriem) ir blogā ebaznica.lv – apmēram 7 000. Turklāt skaitliski visvairāk vīriešu apmeklētāju (no datoriem) uzrāda blogs kursors.lv ar apmēram 13 500 apmeklētājiem.

Lielākā daļa (39%) no Top 20 blogu auditorijas ir vecumā no 15 līdz 34 gadiem. Tādos blogos kā Latvijas startup kopienas vietnē labsoflatvia.com un recepšu blogā krustnaglina.lv nedaudz vairāk kā puse no auditorijas ir vecumā no 25 līdz 34 gadiem, attiecīgi veidojot 58% un 51% no kopējā apmeklētāju skaita. Procentuāli lielākā auditorijas daļa vecumā virs 55 gadiem ir sastopama blogā ebaznica.lv (51%), taču vecumā no 15 līdz 24 gadiem – kinoblogeri.lv (22%).

Tāpat kā apmeklējumos no datoriem, arī no mobilajām ierīcēm apmeklētākais blogs ir kursors.lv ar attiecīgi 10 200 apmeklētājiem. Topa otrajā un trešajā vietā (no mobilajiem telefoniem) ir vietnes 3ade.lv ar 4 400 apmeklētājiem un topivesels.lv ar 4 100 apmeklētājiem.

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis
06.07.2018 15:02

Es varbūt kautko nezinu, bet kopš kura laika ebaznica.lv ir teoloģiski izklaidējošais blogs?

x
07.07.2018 18:03
Reply to  geksis

hobijam veltīts blogs ir izklaidējošs. ir arī izglītojošie, bet tas nebūtu par reliģiju.
blogs, kas pēta reliģiju un tās ietekmi, varētu būt pat zinātnisks.

Uldons
07.07.2018 13:21

Pēc katra TOP raksta kursors.lv visi paceļ tēmu – hey, bet kursors.lv nav blogs.
Bet ko darīt, ja čaļi grib uzvarēt? kursors.lv ir kā 5 gadus atpalicis pirmklasnieks, kas visiem ierāda vietu sporta laukumā.

Jā jā, rakstat arī savu viedokli, bet vairāk tomēr ir preses relīzes, reklāmraksti un tehnoloģiju jaunumi, kuros viedoklis ir 0.
Bet lai jau tiek, visiem bērniņiem vajag sajust uzvaras garšu.

Kristaps Skutelis
07.07.2018 13:45
Reply to  Uldons

Tieši tā, Uldon! Ņēmi un pateici visu kā ir. Žetons!

x
07.07.2018 13:56
Reply to  Uldons

Precīzi!!

Lapsinieks
07.07.2018 15:04
Reply to  Uldons

no otras puses – kurš dod brūno, kā to sauc? Tāpēc tu te nāc vai nenāc? Ja sauktos portāls – nāktu biežāk vai retāk?

Uldons
07.07.2018 19:50
Reply to  Lapsinieks

Tur jau tā lieta, ka mēs nemaz nemanītu, ja vienu dienu kursors pārtaptu par portālu. Vienīgais pamanītu ilgtermiņā, ka pazuduši TOP1 LV blog raksti.

Tik pat labi, varat kursors.lv likt LV PORN TOP 10, jo ir šāda info – https://kursors.lv/2016/03/28/pornhub-iepazistina-ar-bezmaksas-virtualas-realitates-kanalu/

Kristaps Skutelis
07.07.2018 20:35
Reply to  Uldons

Kursors blogu topā ir tāpēc, ka es to uzskatu par blogu. Un tas manā skatījumā būs blogs arī tad, ja kaut kādu apsvērumu dēļ izlemsim šajā topā vairs nepiedalīties. Citu cilvēku viedokļi šajā jautājumā man neinteresē.

Puika
07.07.2018 21:22

Nu, ko Kursors – malači. Ko citu varu teikt. Apsveicami!
P.S. Es nezināju, ka Kursors ir blogs. Ja Kursors ir blogs, tad ir pilnībā (nu vismaz gandrīz) attaisnojama autoru tendenciozā un bieži nepamatotā Android slavēšana. Savā BLOGĀ katrs dara kā grib:)
P.P.S. Bet nu Kursorā ir ļoti daudzas labas lietas, neskatoties pat uz vienpusējo un tendenciozo notikumu attainojumu.

x
07.07.2018 22:08
Reply to  Puika

saukties par blogu – akurāt kā saki – ir izdevīgi, jo ikvienu uzbraucienu var viegli atspēkot – blogā kā grib. atšujieties no blogera un palīgiem, un es nebūšu tas, kurš pārmetīs.

aptuveni kā kaimiņa “mūsturnav”))

Kristaps Skutelis
07.07.2018 22:35
Reply to  x

Jā, iespējams, ir kaut kādi blogeri, kas nespēj par saviem vārdiem pastāvēt. Šis nav tas gadījums.

x
07.07.2018 23:32

es neko neteicu par pastāvēt par saviem vārdiem.

Kristaps Skutelis
07.07.2018 23:38
Reply to  x

Nu tad es nesaprotu to ieguvumu saukties par blogu.

Reklāma