Apple tikko apstiprināja jaunu iPhone iespēju, kas liegs valstu valdībām un tiesībsargājošām iestādēm uzlauzt iPhone paroles. Iepriekš bija zināms, ka policija ir iemanījusies atslēgt iPhone ar GrayKey ierīcēm, kas tiek pievienotas pie Lightning pieslēgvietas.

GrayKey izmanto tā saukto brute force pieeju paroles uzminēšanai. Uzminēšana aizņem vairākas stundas.

Apple izstāstījis, ka turpmāk (līdz ar iOS 12 uzstādīšanu viedierīcē) iPhone programmatūra liegs pieeju Lightning pieslēgvietas izmantošanai, ja ierīce nebūs atbloķēta pēdējās stundas laikā. Vienīgā iespējas būs viedtālruņa ekrānā ievadīt pareizo paroli. Lightning pieslēgvieta vēl arvien nodrošinās uzlādes iespējas, kas netiks atslēgtas pēc stundas.

Zināms, ka ASV Indiānas štatā vien 2017. gadā ar GrayKey atslēgti 97 iPhone.

5 komentāri

      • esmu jau apradis, ka vienkāršas lietas jums jāpasaka vēl vienkāršāk, un reizēm jāizskaidro vairākkārt) šoreiz gan nē – jāiet ieturēties ar skābes devu.

  1. Ka tikai šī vēlme nepiepildās. Un kad vīri melnā uz Kupertīno atbrauks ar stangām un lodāmuru pēc parolēm, raudāt būs par vēlu :P Bet virsraksts lika vilties. Domāju, ka iegrauzeņi izdomājuši kā atļaut pieeju nefiltrētam internetam no visādu kreisu režīmu čeburnetiem.

Ir ko teikt?