Google un Facebook jau ir ķezā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām

5

Vispārīgā datu aizsardzības regula ir knapi stājusies spēkā, bet tiek ziņots, ka Google un Facebook jau saņem sūdzību kalnus par nespēju nodrošināt regulā prasītās personu datu aizsardzības un uzglabāšanas prasības. Protams, vienmēr var strīdēties par Vispārīgās datu aizsardzības regulas filozofiskajiem aspektiem.

Privātuma aizstāvju grupa noyb.eu uzskata, ka Google un Facebook uzspiež lietotājiem uzreiz piekrist pārāk plašam datu apstrādes un uzglabāšanas atļauju klāstam – pieņem visu vai neko. Ja lietotājs nepiekrīt visam datu apstrādes un uzglabāšanas atļauju klāstam kopumam, Google un Facebook sadarbību nepieļauj.

Vispārīgā datu aizsardzības regula paredz soda naudas par pārkāpumiem – līdz 20 miljoniem eiro vai līdz 4% no uzņēmuma gada apgrozījuma. Facebook gadījumā tiktu ņemti vērā arī Instagram un WhatsApp finanšu dati, kopumā 3.9 miljardi eiro. Google sodi pēc noyb.eu aplēsēm būtu ap 3.7 miljardiem eiro.

Jāsaprot, ka ne Facebook, nedz arī Google pilnībā no personu datu apstrādes atteikties nevar. Lietot Facebook bez savu datu nodošanas servisa uzturētājam nav iespējams. Ir minimālais datu apjoms, kas nepieciešams Facebook un citu servisu darbības nodrošināšanai.

Kāds ir sliktākais scenārijs? Ja nu noyb.eu tiešām tiek līdz tiesvedībai ar Facebook un Google, ja tiesa lemj sodīt uzņēmumus, tad tie, visticamāk, pārtrauks sniegt savus pakalpojumus Eiropā.

 • Martins Baumanis

  Taisnība, kā parasti, ir kaut kur pa vidu
  no FB un google puses – ja negribi – nelieto
  No GDPR puses – pieprasīto un nepieciešamo datu apjoms nav samērojams un izvēle netiek dota.

  Bet domāt, ka 4% apgrozījuma soda dēļ atteiksies no Eiropas tirgus, ir diezgan naivi.

  Iespējams uztasīs EU versijas.

 • madarasaule

  neinteresē tiem kanoriem mūsu dati. viņiem interesē mums rādīt reklāmas. nebūs reklāmu – nebūs kantoru. jāsadzīvo.

  • digitalk

   interesē gan. profilēta reklāma maksā jūtami dārgāk.

   • madarasaule

    Jā, bet to dara sistēma. Tādā izpratnē

 • http://krist2ps.lv/ Kristaps

  Ja tā, tad jāsāk lietot VPNHub :)