WhatsApp nāksies tuvākajā laikā pacelt saziņas izmantotāju minimālo vecumu, kas saistāms ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR – General Data Protection Regulation) spēkā stāšanos Eiropā. Pagaidām nav zināms, kādā veidā WhatsApp grasās veikt lietotāju vecuma pārbaudi.

Vienlaikus WhatsApp atļaus lietotājiem lejupielādēt visu savu informāciju no WhatsApp serveriem, lai lietotājiem būtu iespēja saglabāt sarakstes arī pēc sava WhatsApp konta dzēšanas. Tieši tāpat rīkojies bildīšu izvietošanas serviss Instagram – tu varēsi ielādēt visas savas fotogrāfijas no Instagram.

Te mēs nonākam pie visai nepatīkamas nianses – kā tad sazināties ar savu bērnu, ja vēlies savas dzīvi vismaz šajā aspektā tomēr pakārtot likumdošanai un servisu izmantošanas noteikumiem? Facebook ir bērniem paredzēta Messenger Kids lietotne, bet tā nestrādā Latvijā. Google kontu veidot arī nevar, ja persona nav sasniegusi vismaz 13 gadu vecumu. Google Family Link arī pie mums nestrādā.

Vispārīgā datu aizsardzības regula tika izstrādāta ar mērķi izlīdzināt personas datu apstrādes prasību atšķirības Eiropas Savienībā, ļaujot tās pilsoņiem labāk kontrolēt savus personas datus. Juridiskām personām par būtiskiem pārkāpumiem saistībā ar personas datiem varēs tikt piemērots sods līdz 10 – 20 miljonu eiro apmērā vai 2 – 4% apmērā no uzņēmuma gada apgrozījuma visā pasaulē.

Reklāma

18
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
digitalkUsinssAsKrotowbombelats Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
x
Viesis
x

labā ziņa – sms un zvani joprojām darbosies pat šajā ar drošību nodarbinātajā valstī.
vienkārši skaisti, ka neviens to visu nebija paredzējis iepriekš, visi tik par uzņēmumiem.

ātrumā neatrodu telegram nosacījumus lietotāja vecumam.

Ei
Viesis
Ei

Telegram nav vecuma ierobežojums

x
Viesis
x

tad jau viss vēl priekšā.

Ei
Viesis
Ei

Šaubos ka Telegram noliks uz ceļiem

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

… Te mēs nonākam pie visai nepatīkamas nianses – kā tad sazināties ar savu bērnu … ar sms.

nez kā viņi tagad pārbaudīs un/vai verificēs?

And-so
Viesis
And-so

Gan jau būs classy – Ja Tu esi jaunāks par “tik un tik” gadiem, Tu nedrīksti lietot šo programmu / skatīt šo lapu – Jā, esmu sasniedzis X vecumu .. pielaiž progai, Nē, man vēl nav X vecums … FUCK OFF, get out of here … un visi laimīgi spiedīs, ka ir vajadzīgajā vecumā, bet likumiski viss ir izpildīts :)

Jānis A
Viesis
Jānis A

Tieši tā, tas ir vienkāršs papildus popup, kas noņems visu atbildību no whatsapp’a.

Ezis
Viesis
Ezis

Liekas, ka rīkosies tāpat kā Skype – pieprasīs vecāku atļauju, ko vecāki varēs apliecināt ievadot kredītkartes datus vai nosūtot personas dokumenta kopiju. Mana 12 gadīgā dēla kontam to jau pieprasīja.

As
Viesis
As

Man līdz galam nav skaidrs,kāpēc FB,googli,whatsapp drīkst lietot no 16 gadiem, bet sms, telefonu,maksājumu karti etc no 0 gadiem? Kāda ir atšķirība GDPR izpratnē,var kāds paskaidrot?

Linards
Viesis
Linards

Izmantojot karti, tiek slēgts līgums, ja persona ir nepilngadīga vai mazgadīga, tad līgums tiek slēgts ar likumisko pārstāvi jeb vienu no vecākiem, līdz ar to dati tiek apstrādāti uz līguma pamata. Tas pats attiecas uz telefona pieslēgumu. FB un Google gadījumā, ir “click agreement”, lai saņemtu piedāvāto pakalpojumu, bet tajā pašā laikā FB un Google ievāc daudz vairāk informācijas nekā nepieciešams, lai nodrošinātu pakalpojuma funkcionēšanu (veic mūsu profilēšanu). Lai šādu darbību varētu veikt, ir nepieciešams saņemt piekrišanu. Piekrišanai ES dalībvalstis var noteikt vecuma ierobežojumu, Latvijā tas būs no 13 gadu vecuma, citās ES no 16 gadu vecuma. Līdz ar to… Read more »

Usinss
Viesis
Usinss

AS ja esi pilngadīgs, lūdzu neej balsot šogad. Jo izskatās ka neesi vēl sapratis daudzas lietas. Ja tomēr ļoti gribas, tad paaugstini savu zināšanu līmeni.

As
Viesis
As

Usinss,bez uzbrauciena nevarēji? Es uzdevu jautājumu ne tāpēc,ka man ir atbilde,bet cerēju to iegūt. Rezultātā saņēmu uzbraucienu bez atbildes. Skaidro,ja esi tik erudīts

Usinss
Viesis
Usinss

Tātad, kad reģistrējies pakalpojumam, kur uzrādi personu apliecinošu dokumentu, vai identificējies ar eparaksta id, internetbanku, tad pakalpojuma sniedzējs zin tavu vecumu. Kā arī tad vari savai mazgadīgajai atvasei atvērt kontu, telefona nr. utt. Protams pierādot radniecību. Interneta reģistrējoties soc. tīkliem neprasa tādu verifikāciju. Protams var sākt prasīt kredītkaršu datus(nejaukt ar debetkartēm), jo kredītkartes izsniedz pilngadīgām personām. Un Skype tieši to dara, lai risinātu šo situāciju. Vai arī pieaugušajam jāļāuj savam bērnam veidot Skype kontu, bet tad abi konti tiek sasaistīti un vecākiem parādās neliela kontrole pār bērna ACC.

Krotow
Viesis
Krotow

Mobilie zvani un SMS taču būs pieejami tāpat. Un ja Google kontu un WhatsApp reģistrē uz vecāku vārda, kur problēma?

bombelats
Viesis
bombelats

Kā, piemēram, Tu reģistrē Google kontu uz vecāku vārdā? Man nācās nokrāpties ar dzimšanas gadu. Jeb tie ir tie paši vēži, tikai citā kulītē?

Krotow
Viesis
Krotow

Nupat kā drauga bērnam, kuram gads pietrūkst, piereģistrējām Google un WhatsApp kontus uz tēva vārda. Pēc tam samainīsim atpakaļ. Google kontā vārds/uzvārds jau ir īstā īpašnieka ;)

Usinss
Viesis
Usinss

Whatsapp pieder Facebook. Facebook tu esi norādījis savu tel.nr viss. Tie kas Facebook ir mazgadīgi, neļaus mainīt vecumu uz pilngadību. Tālāk darīs kā Skype, lai pierādītu pilngadību, jānorāda maksājuma kartes dati. Tur banka pateiks cik liels ir cilvēks.

digitalk
Viesis
digitalk

pats rakstīji nejaukt kredkarti ar debetkarti. banka vecumu neteiks. viest kredkarti tikai lai piereģistrētos kaut kādā soctīklā ir absurds.