Reklāma

Krievijā sāk bloķēt saziņas lietotni Telegram

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Tiek ziņots, ka Krievijas Federālais sakaru, informācijas un komunikācijas uzraudzības dienests Roskomnadzor vakar sācis bloķēt saziņas lietotni Telegram. Interneta pakalpojumu sniedzējiem nosūtīta informācija ar uzdevumu ierobežot piekļuvi Telegram.

Telegram jau uzreiz paziņojis, ka uzsākts darbs pie bloķēšanas apiešanas metodēm.

Telegram izstrādātāji bija atteikušies nodot Krievijas Federālajam Drošības dienestam lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas. Turklāt Telegram uzsver, ka atslēgu nodošana nav tehniski iespējama, jo saziņu redz tikai nosūtītājs un saņēmējs. Vienlaikus Telegram norāda, ka saziņas servisa darbība un šifrēšana atbilst Krievijas konstitūcijai, kas garantē privātās sarakstes neaizskaramību.

Telegram bija viens no pirmajiem saziņas servisiem, kas ieviesa sarakstes un pēcāk arī cita pārsūtītā satura šifrēšanu.

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

comment image

Tie vārtiņi ir jau 2,5 milj. IP adrešu plati :Dcomment image

un smieklīgākais, ka tlgrm joprojām darbojas. būs jāsauc palīgā popi, lai apslaka rūterus ar ūdentiņu, kazi, nostrādās)

Un vēl pusotrs miljons Google piederošo IP. Beigās nogrieza pasta un biznesa servisus, kam tur veikalu tīklā vairs maksājumi nedarbojās utt. Bet Telegram darbojas tāpat. Uzpūtīgu un alkatīgu lameru banda.

Šovakar jau 16 miljoni. Tiesa, vienu brīdi bij aš 19 miljoni IP nobloķēti.

Da, nu, to Krieviju… baigā bēda.

Bet kāpēc bloķē tieši Telegram? Vai tad WhatsApp, Viber un desmitiem citu līdzīgu aplikāciju atšifrēšanas atslēgas ir Krievijas valdībai? Es patiešām nesaprotu kāpēc piečakarējas tieši Telegram. Varbūt kāds var paskaidrot?

Acīmredzot, tāpēc, ka Telegram ir Krievijā veidots serviss un tam vieglāk sabraukt augumā. Bet domāju, ka tagad trajektorija skaidra un drīzumā Krievijā nobloķēs arī citus šāda veida saziņas rīkus. Nu neies neviens viņiem dot savas šifrēšanas atslēgas.

Paldies par izklāstu. Man jau arī negribējās ticēt, ka WhatsApp, etc pa kluso nodevuši šifrēšanas atslēgas un Telegram vienīgie spurojas:D

Telegrams nav Krievijā veidots! Veidotājs ir Pāvels Durovs, kuram Krievijā atņēma viņa veidoto VKontakte. Pēc šī notikuma viņš pameta Krieviju un izveidoja Telegram.
Telegrams Krievijā ir ārkārtīgi plaši izmantots, arī valdības līmenī, jo drošības līmenis ļoti augsts, viņi pat gribēdami nevarētu neko atvērt drošībniekiem.

Tieši par to arī runāju. Durovs ir krievs.

no tā, ka Durovs ir krievs, neizriet ka telegram ir veidots Krievijā.
telegram infrastruktūra atrodas ārzemēs (no .ru viedokļa) un visa jezga ar amazona un gugles serveru bloķēšanu saistīta ar adresēm, kura roskomnadzors konstatē kā telegramu hostējošas.

radīts, hostēts un uzturēts ārpus krievijas.

Apskatījos ko par Telegram raksta Vikipēdijā: Telegram is registered as both an English LLP and an American LLC. It does not disclose where it rents offices or which legal entities it uses to rent them, citing the need to “shelter the team from unnecessary influence” and protect users from governmental data requests. Pavel Durov has said that the service was headquartered in Berlin, Germany, between 2014 and early 2015, but moved to different jurisdictions after failing to obtain residence permits for everyone on the team. Durov left Russia and is said to be moving from country to country with a… Read more »

telegram ir saziņas serviss))

jā, pareizi :)

Krievijā ir tikai 15M telegram lietotāju. Pasaulē kopā 200M līdz ar to Krievijā tikai maza daļa no lietotāju bāzes.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: