Reklāma

Telegram zaudē tiesvedībā pret Krieviju, nāksies nodot šifrēšanas atslēgas

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Saziņas servisam Telegram pēdējā laikā veicas arvien smagāk. Telegram tika izņemts no Apple App Store, kad atklājās, ka ar Telegram palīdzību pārsūtīta bērnu pornogrāfija. Tikko paziņots, ka Telegram ir zaudējis tiesvedībā un uzņēmumam nāksies nodot visas pieprasītās šifrēšanas atslēgas Krievijas Federācijas Federālajam drošības dienestam.

Tiek uzskatīts, ka Krievijas Federācijas Federālais drošības dienests ir VDK turpinājums mūsdienās. Pagaidām Telegram nav nodevis šifrēšanas atslēgas Krievijas valdībai, bet par to uzņēmumam jau piespriests 14 000 dolāru sods.

Telegram nav pakļāvies Krievijā 2016. gadā ieviestajam likumam, kas paredz pēc pieprasījuma nodot Federālajam drošības dienestam piekļuvi šifrētai saziņai. Krievija norādījusi, ka nodotās šifrēšanas atslēgas vēl arvien netiks izmantotas bez tiesas pieprasījuma, pieeju sarakstei varēs iegūt tikai krimināllietas izmeklēšanai.

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

nu, tur vēl starpsoļi un pēc tam droši vien palīgrīki
https://meduza.io/short/2018/03/20/protsedura-blokirovki-telegram-zapuschena-no-eto-nadolgo

Vai tad nevar uztaisīt automātiksu paziņojumu lietotājam, no sērijas , godātais klient FDD lasa jūsu saziņu!?

Ja bloķēs , tad jau tikai iekš RU ?
Iezemiešiem tas tāpat nebūs nekas jauns – šamie jau tā ļoti labi zin kas ir VPN .
Tur starpcitu daudz kas “parastam mirstīgam” jūzerim ar stock zināšanām ir liegts ..

,,Demokrātija ir vairākuma diktatūra” – tā tas bija kādreiz. Atslēgas vārds ir diktatūra. Un šodien no definīcijas vārds ,,vairākuma” ir pazudis. Tā nu diktatūras mums diktē, kā dzīvot un, kad mēs klusējot, it kā savu ērtību labā, atļaujam sevi apkārt ar ,,vitāli nepieciešamiem” , kā šodien saka, gadžetiem, tad rezultātā zaudējam to, ko pie varas esošie cenšas mums atņemt – brīvību un neatkarību. Jā, es esmu vecs un dumjš un tādu veci nav ko klausīties u.t.t. Varat neklausīties, bet tad arī nevajag sūkstīties, ka jums atņem anonimitāti – jūs paši gribējāt to, kā dēļ šodien tiek kontrolēts katrs jūsu solis,… Read more »

Folija cepurīte sagatavota?

Diktatūra ir tavā galvā. Problēma ir jēdziena maiņa mūsdienās, kur autokrātiju un diktatūru vadoņi izbrauc uz tautas nezināšanas rēķina un savu murgu nosauc par demokrātiju. Tas pats ar cilvēktiesībām un visatļautību, ko nez kāpēc tagad pieņemts uzskatīt par normu.

Šaubos vai Telegram tur kaut ko maksās. Vnk pacels cepuri.

Pietiek palasīt Telegram radītāja paziņojumus, lai gūtu apstiprinājumu tam, kas tāpat bija sagaidāms – nekāds Krievijas Federācijas Federālais drošības dienests nekādas atslēgas nedabūs. Starp citu, Kasperskis sāk pārcelt savu saimniecību uz Šveici.

Tāds kā māņu gājiens, lai radītu sajūtu, ka Kaspersky nesadarbojas ar Krieviju? :)

Tā ir tukša (pārējos epitetus es atstāšu pie sevis) muldēšana, kamēr nav pārbaudāmu pierādījumu :) Es pat pateikšu vairāk. Kaspersky Lab ir uzticamāks par jebkuru no AV un daudzām citām kompānijām tāpēc, ka ir pārbaudīts no daudzām pusēm un nekas slikts nav atrasts. Gan ASV Iekšzemes drošības departamenta vadība, gan Bloomberg aģentūra ir publiski vēstījusi, ka pēc visas rakšanas nekā nav.

Sveiciens autoram! Telegram ir atgriezts Apple App Store. Tik daudz jau varēja pārbaudīt…

Vienīgas ko krievi var darīt, tas ir ierobežot lietot kādu produktu savā teritorijā.

“Kur”, “kādā”, “par ko tieši” un “pret ko” tiesvedībā Telegram ir zaudējis? Par to šajā rakstā nav minēts un man arī nav laika un vēlēšanās pašam meklēt… kā jau zinām, tad juridiskās nianses spēlē lielu lomu… ;)

Nezinu detaļās par standartčatiem, bet attiecība uz “secret chat” viņi nekādas atslēgas nemaz nevar nodot, jo viņiem to nav, tur ir end-to-end šifrēšana uz lietotāju iekārtām. Politiķiem, ierēdņiem un tiesnešiem joprojām ir grūti saprast, ka likumi nevar neko izdarīt pret matemātiku.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: