Nebūs noslēpums, ka datora tastatūras ir ļoti netīras, vēl trakāks skats paveras, ja noņem pāris pogas no tastatūras. Tur slēpjas drupačas, putekļi, mati un vēl vesela strīpa ar neiedomājamām šmucēm. Turklāt tastatūras savāc mēslus pat tad, ja esi super uzmanīgs un neēd pie datora.

Tiek ziņots, ka Apple vēl 2016. gadā iesniedza patenta pieteikumu, tas ļautu uz visiem laikiem aizmirst par tastatūru tīrīšanu, kas ir īpaši problemātiska klēpjdatoriem. Vienlaikus patentā redzamas norādes uz tastatūras padarīšanu drošāku pret mitruma ietekmi.

Apple patentā viens no netīras tastatūras risinājumiem būtu speciāls pogu dizains, kas pie nospiešanas rada gaisa plūsmu. Ar gaisu arī tiktu aktīvi pūsti prom putekļi un mitrums. Protams, patenta iesniegšana nenozīmē, ka Apple spēs kaut ko tādu ieviest dzīvē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

gudrinieki, tagad nākamais jautājums – par pašattīrošos klaviatūru.
spiežot taustiņu, netīrumus iepūtīs
a. kāpijas krūzē
b. sejā
c. īpašā konteinerā
d. zem blakus taustiņa

Krotow

Pat nedomā, kur tos iepūtīs. Jebkurā gadījumā beigās dabūsi kādu nāvējošu infekciju :p Patiesībā vienīgais veids kā atbrīvoties no šmuces ir pārklāt klaviatūras augšpusi ar nomaināmu plēvi.

Usinss

SAMSUNG jau bija variants. viņi tastatūrās izmantoja sudraba pūlveri vai kaut ko tādu. Sudrabam ir ļoti spēcīgas antibatkeriālas īpašības. Tad problēma bija fiziskos gružos bet ne baktērijās, tās tika nakts laikā iznīdētas. Tik pat labi var pie webkameras iemest uw lampu un tā izēstu visus mikrobus. Tā ārsti kabinetos dara.

mm

kurā palīgskolā māca rakstīt vārdu pŪlveris??

x

arī esi ievērojis, ka jaunajai paaudzei smadzenēs ir noticis klikšķis un viņi daudzus vārdus raksta ar garo u – gūlta, būlciņa utt.

Usinss

Autocorrect telefonā izmet šādus tādus jokus. Bet nu nevajag būt pajolim un piekasīties drukas kļūdām. Nevarētu sevi pievienot pie jaunās paaudzes …

digitalk

paklau, autokorektētais pajoliņ. ja tu būtu uzrakstījis pilveris vai pylveris būtu skaidrs, ka tā ir drukas kļūda un nav ko piekasīties. bet ja tavās smadzenēs ir putra, tad esam spiesti lasīt ‘Nevarētu sevi pievienot pie jaunās paaudzes’.

Rūdolfs Rancāns

Viņi labāk varētu izdomāt kā savos PRO klēpjdatoros iebūvēt, piemēram, SD karšu lasītāju.

KKTK

Visi jaunie foto jau dažus gadus nāk ar WiFi iespējām.

x

ne jau visi apgreido kameras katru gadu, īpaši ja nopirkta laba un ar pēdējiem fw apdeitiem attēla kvalitāte joprojām ir līmenī. tiesa, ir iespēja izmantot normālu laptopu, nevis cafe pro)