Lai palīdzētu novērst traģiskas avārijas un glābtu cilvēku dzīvības, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kampaņas “Apstājies, pirms atslēdzies!” laikā rosina pasaules lielākajā sabiedrības veidotajā satiksmes un navigācijas lietotnē “Waze” ieviest atgādinājumu – laiks atpūtai!

Pēc divu stundu nepārtraukta brauciena lietotne atgādinās par nepieciešamību apstāties vismaz desmit minūšu pauzei. Savukārt, pārsniedzot četru stundu braucienu, “Waze” brīdinās, ka spēkrata vadītājam nepieciešama 20 minūšu spēka snauda. Patlaban ir uzsākts balsojums, kas pieejams “Waze” mājaslapā bit.ly/atputas_pazinojums

“Ar šo ierosinājumu un kampaņu “Apstājies, pirms atslēdzies!” vēlamies mainīt sabiedrības attieksmi pret nogurumu pie auto stūres. Autovadītāja spēkos nav pretoties miegam – šī nav tā reize, lai lepotos ar savām spējām. Cīņa ar nogurumu pie auto stūres ir kā balansēšana uz naža asmens, kas var beigties letāli,” uzsver CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, atgādinot, ka aizmidzis autovadītājs apdraud ne tikai sevi un pasažierus, bet ikvienu satiksmes dalībnieku.

CSDD pētījumā noskaidrots, ka katram astotajam autovadītājam Latvijā ir augsts iemigšanas risks, savukārt katrs trešais autovadītājs gada laikā pie auto stūres ir piedzīvojis sekundes miegu. Turklāt 40% šoferu, kuriem fiksēts augsts iemigšanas risks, uzskata, ka viņiem nav problēmu vadīt transportlīdzekli.

Nereti autovadītājiem par apgrūtinājumu ir atrast drošas vietas atrašana snaudai. CSDD kampaņas “Apstājies, pirms atslēdzies!” sadarbības partneris “Circle K” aicina šoferus izmantot arī degvielas uzpildes staciju teritorijās esošās autostāvvietas. ““Circle K” ir svarīga autobraucēju labsajūta un drošība. Mūsu stacijas izvietotas uz nozīmīgākajiem Latvijas autoceļiem un iekārtotas, rūpējoties par klientu ērtību un nodrošinot visu ceļā nepieciešamo. Aicinām autovadītājus pavadīt pilnvērtīgu atpūtas pauzi “Circle K” stacijās un garākos braucienos droši un mierīgi nosnausties mūsu autostāvvietās – tās ir apgaismotas, turklāt visu diennakti tajās notiek videonovērošana,” stāsta “Circle K Latvia” mārketinga un komunikācijas vadītāja Kristīne Lazdiņa.

Ja esi pie auto stūres un tevi sāk pārņemt nogurums, neriskē! Atceries – miegu neaizstās nekas!

  • Atrodi tuvāko drošo vietu, kur apstāties un izkustēties.
  • Uzliec modinātāju, lai tas skan pēc 20 minūtēm, un paguli spēka snaudu.
  • Svarīgi – ja guļot pārsniegsi 20 minūtes, sāksies dziļā miega fāze, pēc kuras jutīsies vēl vairāk neizgulējies.
  • Pirms spēka snaudas ieteicams iedzert kafiju – kofeīns sāks iedarbību tieši pēc 20 minūtēm.
  • Ņem vērā – spēka snaudu iespējams trenēt tāpat kā transportlīdzekļa vadīšanas prasmes.
  • Atceries – ilgtermiņā cīņā pret nogurumu līdzēs miega higiēnas pamatprincipu ievērošana!

Ceļu satiksmes drošības kampaņu “Apstājies, pirms atslēdzies!” organizē CSDD, to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Latvijā lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums “Circle K”, sadarbības partneris – SIA “Domenikss”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis

Viņi varēja laicīgi padomāt un remontējot autoceļus izveidot stāvlaukumus. Spilgtākais piemērs – Tīnūži-Koknese, kur nav nevienas vietas, kur vadītājam apstāties. Diemžēl šis ir arī negatīvs piemēr statistikā. Uz šī ceļa, kopš tā izveides, ir pārāk daudz bojāgājušo.

x

>Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

negribās domāt, cik graudiņu nokrita zemē procesa laikā…bet interesanti, kādi putni tos uzlasīja?