Ja uztraucies, ka viedtālrunis tevi var noklausīties, nāksies nedaudz uzgaidīt līdz Android P operētājsistēmas iznākšanai. Tiek ziņots, ka Android P pievērsīs pastiprinātu uzmanību privātumam, pilnībā ierobežojot fona lietotņu piekļuvi kamerām un mikrofonam.

Jau šobrīd fona procesu piekļuve dažādām iespējām ir ierobežota Android Oreo operētājsistēmā, bet Android P pavisam atslēgs fona procesu teorētiskās iespējas zagt jebkāda veida video vai skaņu no viedierīces. Lai Android Oreo uzstādīta lietotne drīkstētu izmantot kameru, lietotnes darbībai ir jāparādās viedtālruņa ekrānā, kā arī lietotnei ir jādemonstrē ekrānā no kameras saņemtā informācija. Šī aizsardzība ir daļa no Android Doze enerģijas taupīšanas.

Iepriekš pastāvēja iespēja lietotnēm fonā noklausīties sarunas, oficiāli gan tika vēstīts, ka lietotnes noklausās televīzijas pārraides, lai piedāvātu mērķētas reklāmas. Arī šāda veida informācijas zagšanai tiks pielikts punkts.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

ļoti ilgi gan tika iets uz šo.
neticās ka andri izstrādā cilvēki kas šai lietai uzmanību pievērsa tikai pēc lietotāju saceltās jezgas.

Artanis

Kur bija problēma to realizēt līdzīgi, kā to dara iOS jau nezcik gadus – statusa josla maina krāsu, tiklīdz fona aplikācija piekļūst mikrofonam/kamerai?