Pētījumā atklāts, ka vairākas Android operētājsistēmai paredzētas spēles izspiego lietotāja ieradumus, noklausoties apkārt esošās skaņas. Nē, viedtālrunis nenoklausās tavas sūdzības par laika apstākļiem vai grūtu darba nedēļu. Android viedtālrunis izspiego tavus televizora skatīšanās paradumus.

Viedtālrunis noklausās pārraides, reklāmas, seriālus un filmas, kas tiek parādītas televizorā. Google Play Store ir vismaz 250 spēles, kas pieprasa pieeju viedtālruņa mikrofona izmantošanai, lai vāktu datus par lietotāja paradumiem un pēcāk piedāvātu mērķētas reklāmas.

ASV Federālā tirdzniecības komisija jau brīdinājusi vairāku spēļu izstrādātājus, kuri iekļāvuši noklausīšanās programmatūru spēlēs bez pienācīgas lietotāja informēšanas.

Tiek ziņots, ka arī Apple App Store nonākušas vairākas līdzīgi strādājošas lietotnes.

Ja vēlies izvairīties no šādas spiegošanas, aizliedz spēļu lietotnēm izmantot mikrofonu. Tiesa, ne vienmēr ir skaidrs, vai lietotne spēs darboties, ja liegsi tai izmantot mikrofonu.

Pilns saraksts ar spiegojošajām spēlēm pieejams te.

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KrotowGameloft fanLANJānis A Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jānis A
Guest
Jānis A

Nav jau tik traki, pa lielam tikai viens kantoris to dara “Dumadu Games”.

Krotow
Guest
Krotow

Var gadīties, ka bez konkrētās pieejas atļaušanas spēle nemaz neinstalējas. Laig gan var pieeju atļaut instalējot un pēc tam pievērt ar telefona rīkiem. Vēl labāk būtu konkrētai spēlei mikrofonā aizsūtīt konstantu purkšķi.

LAN
Guest
LAN

Jā, vismaz Oreo atļauj normāli piegriezt skābekli lietotnes pieejām.

Gameloft fan
Guest
Gameloft fan

Fameloft ir vislabākā telefona spēļu kompānija. Viņi tais perfektas spēles un neprasa atļaujas mikrofonam.

Gameloft fan
Guest
Gameloft fan

*Gameloft

Krotow
Guest
Krotow

Šos atceros kā ļaunu murgu. Viņi bija pirmie vai otrie, kuri spēlēs ieviesa to kretīnismu, kad nākamās darbības veikšanai jāgaida stundu, trīs, dienu…. un procesa paātrināšanai jāmaksā. Un atrodas taču muļķi, kuri tiešām viņiem par to maksā.