Foxconn kopā ar RED veido lētākas un mazākas 8K kameras

6

Foxconn – uzņēmums, kas izgatavojis tavu iPhone – kopā ar digitālo kinokameru ražotāju RED grasās radīt kvalitatīvas, bet pieejamas 8K video kameras. Foxconn plāno samazināt kameras cenu un arī izmērus par divām trešdaļām.

Protams, jau šobrīd 4K video uzņemšana ar viedtālruņiem nav nekāds retums, tomēr 4K video no viedtālruņiem bieži ir ar zemāku kvalitāti un gandrīz vienmēr ar zemāku bitu pārraides ātrumu. 8K video uzņemšanai būs nepieciešams jaudīgs attēla apstrādes procesors un pamatīga atmiņa, jo 8K video aizņem aptuveni 10 līdz 20 reizes vairāk vietu par 1080p. Nevajadzētu piemirst arī par objektīviem, kas kino industrijā maksā vairākus desmitus tūkstošus eiro.

RED ir iesaistījies šajā projektā, jo šobrīd nopērkamās RED kameras ir pārāk dārgas video entuziastiem. Neviens svētdienas filmētājs nebūs gatavs maksāt 15 līdz 30 tūkstošus eiro tikai par videokameru.

 • Lapsinieks

  tikmēr citi, var mierīgi uzbliezt normālu goļivudas filmu uz 16 mm filmas… http://www.imdb.com/title/tt5109784/?ref_=nm_flmg_act_4

 • Usinss

  Pag, RED 30 K izmaksā plika kamera. Bez karšu lasītāja, bez pultīm, objektīviem utt. Pliks modulis, kur vēl 40k jāiegulda, lai var filmēt.

  • x

   un bez stafa ar prasmēm tas ir tikai elektrisks verķis

 • garaisezis

  filmu industrijā 50k usd nav pilnīgi nekas, ja vien tā nav budžeta entuziastu filma. Vidēji kameras cena ir 1-5% no kopējā filmas budžeta, pārējais aiziet aktieriem, dekorācijām, make-up, transportam un visādām atļaujām priekš filmēšanas.

 • x

  filmu ražošana ir tik tālu no mūsu ikdienas realitātes, ka ir viegli izdarīt aplamus secinājumus.

  kā vienmēr, atbilde ir it depends – atkarībā no no formāta, noslodzes, izšķirtspējas, filmējamām ainām utt.
  https://jamesriverfilm.wordpress.com/2012/10/25/the-true-cost-of-filmmaking-in-the-21st-century/

  • Lapsinieks

   brīnišķīgs raksts, ja kas.
   un vispār – filma nav mirusi un pat netaisās mirt!