Foxconn – uzņēmums, kas izgatavojis tavu iPhone – kopā ar digitālo kinokameru ražotāju RED grasās radīt kvalitatīvas, bet pieejamas 8K video kameras. Foxconn plāno samazināt kameras cenu un arī izmērus par divām trešdaļām.

Protams, jau šobrīd 4K video uzņemšana ar viedtālruņiem nav nekāds retums, tomēr 4K video no viedtālruņiem bieži ir ar zemāku kvalitāti un gandrīz vienmēr ar zemāku bitu pārraides ātrumu. 8K video uzņemšanai būs nepieciešams jaudīgs attēla apstrādes procesors un pamatīga atmiņa, jo 8K video aizņem aptuveni 10 līdz 20 reizes vairāk vietu par 1080p. Nevajadzētu piemirst arī par objektīviem, kas kino industrijā maksā vairākus desmitus tūkstošus eiro.

RED ir iesaistījies šajā projektā, jo šobrīd nopērkamās RED kameras ir pārāk dārgas video entuziastiem. Neviens svētdienas filmētājs nebūs gatavs maksāt 15 līdz 30 tūkstošus eiro tikai par videokameru.

6 komentāri

  1. Pag, RED 30 K izmaksā plika kamera. Bez karšu lasītāja, bez pultīm, objektīviem utt. Pliks modulis, kur vēl 40k jāiegulda, lai var filmēt.

  2. filmu industrijā 50k usd nav pilnīgi nekas, ja vien tā nav budžeta entuziastu filma. Vidēji kameras cena ir 1-5% no kopējā filmas budžeta, pārējais aiziet aktieriem, dekorācijām, make-up, transportam un visādām atļaujām priekš filmēšanas.

Ir ko teikt?