Reklāma

Jelly Bean bija pēdējā Android versija ar 50% tirgus daļu

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Vai zināji, ka pirmās Android 1.1 operētājsistēmas versijas nosaukums bija Petit Four, kas apzīmē mazas kūciņas? Šis nosaukums arī ir pamatā visiem nākamajiem Android nosaukumiem, kas saistāmi ar saldumiem.

Android 1.5 Cupcake bija pirmā publiski pieejamā Android versija, kas iznāca kopā ar HTC Dream viedtālruni. 2010. gadā bija pieejamas Android Eclair (2.0 un 2.1) versijas, bet jau 2010. gada beigās bija pieejama Android 2.2 Froyo operētājsistēma. Pēc tam nāca 2.3 Gingerbread operētājsistēma, kas bija aktuāla veselus četrus gadus, bet tās populārākās dienas bija no 2012. gada sākuma līdz 2013. gada augustam.

3.x Honeycomb operētājsistēma bija paredzēta planšetdatoriem, tā atnesa jaunu saskarni. Honeycomb operētājsistēmas dzīve bija visai īsa, jo to ātri pārņēma Android 4.0 Ice Cream Sandwich versija, kas bija izmantojama viedtālruņos un arī planšetdatoros.

Pēc Android 4.0 Ice Cream Sandwich Google uzsāka izlaist jaunu operētājsistēmu vienu reizi gadā. Jelly Bean piedzīvoja 4.1 līdz 4.3 versijas, tādējādi kļūstot ļoti populārā nosaukuma ziņā, kaut arī versiju numerācijas mainījās. Jelly Bean bija pēdējā Android versija, kas pārkāpa 50% izplatības slieksni.

KitKat knapi spēja pārkāpt 40% Android tirgus daļai, bet pēcāk iznākušās Android versijas arvien slinkāk ieņēma savu vietu Android izplatības statistikā.

Google ar Project Treble grasās uzlabot atjauninājumu izlaišanas ātrumu, bet šobrīd neviens lielais ražotājs nav izlaidis ar Project Treble saderīgu viedtālruni. Tika gaidīts, ka Android 8.0 Oreo versija atnesīs Project Treble iespējas Samsung Galaxy S8 sērijai, bet tas nav noticis. Tiek lēsts, ka Huawei Mate 9 ir pilnībā saderīgs ar Project Treble ātro atjauninājumu iespējām, bet nav zināms, vai ražotājs iekļaus Project Treble gaidāmajā Android 8.0 Oreo atjauninājumā.

Project Treble ir obligāti jāiekļauj visos viedtālruņos, kas rūpnīcā saņem Android 8.0 Oreo.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: