Seju atpazīšanas sistēmas tiek visnotaļ plaši izmantotas ikvienā vietā, kur apgrozās lielāks cilvēku skaits, piemēram, lidostās vai lielos sporta notikumos. Tās ļauj uzlabot drošību un novērst pagalam nepatīkamus notikumus.

Starptautiskais pārtikas ražotājs Cargill paziņojis, ka sadarbībā ar Īrijā bāzēto datorredzes kompāniju Cainthus izmēģinās seju atpazīšanas sistēmu.. govīm.

Tas tiek darīts, lai varētu automatizētā veidā izsekot lopu darbībām – ēšanai, kustībām un tādējādi laicīgi konstatēt novirzes no normas, kas varētu liecināt par saslimšanām. Ja kāda govs sāks ēst vai dzert mazāk nekā ierasts, fermeris saņems par to paziņojumu: “Hei, aizskrien apraudzīt Gauju! Kaut kas ar viņu nav riktīgi.”

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Apšaubu lietderību, jo par slikto veselības stāvokli liecina samazināts izslaukums un palielināts somatisko šūnu skaits. Govju aktivitāti parasti nosaka ar pedometru.
Visticamāk, ka jaunakie slaukšanas roboti ievāc datus arī par apēsto barību.

Krotow

…metra nosaukums arī labais :P

garaisezis

bezjēdzīgi, lielākajai govīm mūsdienīgās fermās ir automātiskais slaukšanas aparāts un no tā var nolasīt datus, kad gājusi uz to, cik daudz piens, kādas kvalitātes utt. Neskaitot vēl jau komentārā pieminēto pedometru. Nav jau vairs laiki, kad ar rokām slauca tās. viss ir automatizēts līdz sīkumiem un jebkurā brīdī var no datora nolasīt detalizētu atskaiti par jebkuru no pulka lopiņa darbībām.