Samsung ir papildinājis savu viedo pulksteņu klāstu ar vairāk sportam paredzētu Gear Sport modeli. Pamatā izmantots jau mums zināmais Gear S3 modelis, bet tas ir padarīts sportiskāks, uzstādot silikona siksniņu un padarot pulksteni nedaudz vieglāku. Gear Sport, atšķirībā no Gear S3 modeļa, nav pieejams 4G savienojums.

Gear Sport neatšķiras no citiem Gear S sērijas viedajiem pulksteņiem, arī tam ap ekrānu ir grozāms riņķis, kas būtiski palīdz pārvietoties pa Gear Sport saskarni. Tāpat nekur nav pazudusi Tizen operētājsistēma. Vēl viena iezīme ir par labu sportistiem – Gear Sport ir saņēmis 50 m ūdens izturību, kas ir līdzvērtīga Apple Watch noturībai, turklāt Gear S3 bija tikai mitruma noturīgs, ar to nedrīkst peldēt.

Protams, Gear Sport ir savi mīnusi un plusi, bet šī viedā pulksteņa modeļa iegādi noteikti vajadzētu apdomāt vismaz tiem, kuri vēlas savu viedo aksesuāru uzlādēt retāk – Gear Sport ar vienu uzlādi nodzīvos līdz pat četrām dienām, varbūt pat piecām. Tās ir reālas piecas dienas, nevis bukletā iedrukāts cipariņš.

Tehniskā specifikācija

 • Operētājsistēma: Tizen OS 3.0
 • Ekrāns: Super AMOLED 1.2”, 360 x 360, Corning Gorilla Glass 3
 • Procesors: divi 1.0 GHz kodoli
 • Atmiņa: 4 GB, 768 MB RAM
 • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC
 • GPS: ar A-GPS, GLONASS
 • Sensori: akselerometrs, žiroskops, sirdsdarbība, barometrs
 • Papildus: 50 m ūdensdrošība
 • Izmēri un svars: 42.9 x 44.6 x 11.6 mm, 67 g
 • Akumulators: Li-Ion 300 mAh
 • Krāsa: melna vai zila
 • Cena: ap 300 eiro

Izskats un uzbūve

Samsung Gear S3 viedpulkstenis bija izmēros visai pamatīgs aksesuārs, tas izskatījās gana glauni arī uz pamatīgākas vīrieša rokas, bet Gear Sport modelis ir nedaudz mazāks visās dimensijās, lai izpatiktu gramu skaitītājiem un citiem sporta entuziastiem. Tādējādi arī Gear Sport labāk uzvedas kopā ar pieguļošu sporta apģērbu – nekas nekur neķeras, viss ir gluds, bez liekiem izskaistinājumiem un izvirzījumiem.

Gear Sport ir aptuveni 13 gramus vieglāks par Gear S3 Frontier pulksteņa modeli, sverot 50 gramus. LTE modema pazušana no Gear Sport arī ir devusi savu, lai samazinātu kopējos pulksteņa izmērus. Un nevar sacīt, ka kādam dikti pietrūktu pārlieku komplicētā 4G izmantošana, kas bija Gear S3.

Gear Sport ir pieejams zilā vai melnā krāsā, katrai krāsai arī ir sava silikona rokas siksniņa. Manuprāt, aproce varēja būt nedaudz platāka, tā varēja izskatīties klasiskāk, lai Gear Sport būtu iespējams vilkt ne tikai kopā ar spilgtu skriešanas jaku vai velosipēdu “pamperbiksēm”. Zilo Gear Sport versiju pavisam noteikti nevajadzētu mēģināt vilkt pie žaketes.

Rokas siksniņa ir vienkārši nomaināma, Gear Sport izmanto 20 mm standarta siksniņas. Tātad vari savam Gear Sport izvēlēties, ko vien sirds kāro. Nevajadzētu ņemt siksniņas, kas aizsedz Gear Sport optisko sirdsdarbības sensoru.

Gear Sport vadību daļēji nodrošina ap ekrānu esošais grozāmais riņķis. To grozot, var just nelielu klikšķēšanu, kas panākta ar magnētiem. Ja piešaujas, ir ļoti ērti, bet skrienot vai braucot ar velosipēdu šāda piekļūšana saskarnei nebūtu dēvējama par ļoti ērtu. Man būtu gribējies, lai sportošanas laikā Gear Sport ekrāns paliktu ieslēgts.

Gear Sport saņēmis ierasto 1.2 collu AMOLED ar 360 x 360 izšķirtspēju. Šoreiz tiešām nav neviena iebilduma pret ekrānu – tas ir spilgts, tas neatstaro apkārtējās vides gaismu, informācija ir pietiekami ātri nolasāma. Tas nebūtu Samsung, ja Gear Sport netiktu piedāvāts Always-on ekrāns, kas ir atspējojams. Vēl arvien līdz galam nav izdevusies iespēja pamodināt pulksteni ar rokas pacelšanu pret sevi, it kā vēloties paskatīties Gear Sport ekrānā. Agrīnie Samsung viedo pulksteņu ekrāni pārāk bieži ieslēdzās, bet Gear Sport ir pārlieku kautrīgs, nevēloties bieži aktivizēt ekrānu.

Gear Sport ir saglabājis mikrofonu, kas sadarbojas ar Samsung S Voice digitālo asistentu. Jā, Bixby vēl nav ticis līdz Gear Sport, tāpēc būs jāiztiek ar vecāko S Voice.

Gear Sport aizmugurē ir optiskais sirdsdarbības sensors, kas nodrošina sirdsdarbības pieskatīšanu visas dienas garumā.

Gear Sport piedāvā to pašu ūdensnoturību, kas ir lielākajam konkurentam Apple. Apple Watch Series 2 un Series 3 ir 50 m ūdensnoturība, bet Gear S3 bija tikai IP68, kas nozīmē 1.5 metru dziļumā 30 minūtes nespaidot pogas. Gear Sport arī ticis pie 50 m ūdensnoturības.

Kopumā – lielo roku īpašnieki nebūs mierā ar Gear Sport izmēru sarukumu, bet šoreiz ir darīts viss, lai izpatiktu visiem, arī sportistiem, arī jaunkundzēm. Vien nav Gear Sport rozā versijas. Un Gear Sport tā arī nav iemācījies atbalstīt nevienu sporta sensoru, pat ne krūšu jostiņu precīzākai sirdsdarbības nolasīšanai.

Veiktspēja un Tizen OS

Kopš Gear S3 apskata pagājis gads, bet Samsung nav Gear Sport apveltījis ar lielāku jaudu. Tiek izmantots divu kodolu 1.0 GHz procesors, 768 MB RAM un 4 GB iebūvētā atmiņa. Nedaudz sarucis akumulators, Gear Sport ir tikai 300 mAh, salīdzinot ar Gear S3 sērijas 380 mAh. Te uzreiz jāsaka, ka ražotājam ir izdevies no mazākas ietilpības akumulatora beidzot izvilināt gandrīz pieņemamu darbības laiku. Gear Sport ar vienu uzlādi darbojas aptuveni četras diennaktis.

Protams, lielākais enerģijas vampīrs ir sportošana, jo tiek darbināts optiskais sirdsdarbības sensors, GPS un ik pa laikam arī ekrāns.

Toties Tizen OS ir ātra un neķeras, neviens skāriens nepaliek gaidot uz operētājsistēmas reakciju, kā tas gadās Android Wear. Bet Tizen ne vienmēr visam nepieciešamajam var piekļūt ātri un ērti. Mana lielākā iebilde ir pret S Health lietotni, kas no sākuma grib pārskatīt sasniegto, bet tikai trešajā ekrāna skatā piedāvā uzsākt skrējiena reģistrēšanu. Un pēc tam vēl tiek precizēts, vai vēlos izmantot GPS.

Tizen iespēju klāsts ir saderīgs ar dažām Android lietotnēm viedtālrunī, bet pārsvarā nāksies paļauties uz Tizen Gear lietotnēm. Diemžēl to skaits ir visai ierobežots. Jāatzīst, ka īsti nevienu papildus lietotni man Gear Sport neprasījās. Samērā daudz lietotnes un arī vizuālie pielāgojumu Tizen lietotņu veikalā ir par maksu, kas arī ir pārvērtība nepareizajā virzienā pēdējā gada laikā.

Tizen OS ir vienīgā operētājsistēma, kur Spotify ļauj tik plaši darboties bezsaistē. Protams, Android Wear ierīces ļauj saglabāt mūziku no Google Play Music, to pašu dara Apple Music, bet ir jāsaprot, ka Spotify nav Samsung produkts. Ja atrodies Wi-Fi zonā, Gear Sport varēs atskaņo Spotify mūziku vai arī saglabāt to atskaņošanai bezsaistē. Tādējādi vari mierīgi atstāt viedtālruni mājās, doties skrējienā tikai ar Gear Sport un Bluetooth austiņām.

Sportošana

Gear Sport ir iebūvēts GPS ar visu GLONASS, gana precīzs sirdsdarbības sensors, barometrs un akselerometrs soļu uzskaitei. Uzlabotā ūdensnoturība ļauj Gear Sport izmantot baseinā, kas ir būtiska nianse sporta entuziastiem.

Pats ar Gear Sport izbraucu pāris reizes ar velosipēdu, jo pagaidām no skriešanas vēl ir jāatturas. Manuprāt, pat tik vienmuļā darbībā kāda ir velobraukšana, Gear Sport izdevās vairākas reizes pazaudēt pulsa nolasījumus un pat pavisam salaist visu uzskaiti dēlī. Saprotams, ka skrienot un agresīvi mētājot rokas, Gear Sport varētu paslīdēt šurpu turpu, bet velobraukšana nav tik triceklīga, vismaz ne manā izpildījumā. Brīžam Gear Sport nolasījumi atšķīrās pat par 30 sitieniem minūtē, tāda atšķirība turējās pat līdz 30 sekundēm, kas ir pilnīgi nepieļaujami.

Pieļauju, ka nebiju gana precīzi pievilcis siksniņu, kā arī pulksteni varēja kustināt cimdi un ziemas apģērbs, bet tāpat šādas nobīdes nebūtu pieļaujamas. Kas tad notiek peldēšanas laikā…?

Tad vēl paliek jautājums par ekrāna aktivizēšanu. Uz stūres Gear Sport neliksi, jo tad nenolasās sirdsdarbība, bet, lai aktivizētu ekrānu informācijas apskatei, nāksies ar otru roku pieskarties Gear Sport. Velobraukšana šādi tiek padarīta nevajadzīgi bīstama.

Lietotņu trūkums atbalsojas arī sportā – nebūs tev ne Strava, ne Runkeeper. Protams, vari savu S Health kontu saistīt ar daļu no populārākajā sporta lietotnēm, bet sinhronizēt iespējams tikai skriešanu, velobraukšanu, bet pat iešanu man nekā neizdevās iemānīt Endomondo. tapiriik.com arī spēj pārnest starp sporta datus uzkrājošajiem servisiem tikai skriešanu, velobraukšanu un dažkārt arī gulēšanas datus.

Īsāk sakot, ja tevi tiešām interesē uzkrāt un pārskatīt savus sporta datus, kārtīgi izpēti, vai Gear Sport spēs pārnest vēlamo uz tieši tavu iecienīto sporta lietotni.

Gear Sport spēs noteikt, kad dari kaut ko aktīvu. Turklāt, ja to darīsi ilgāk par 10 minūtēm, Gear Sport pats uzsāks veikt darbības ierakstu.

Akumulators un uzlāde

Kā jau minēju iepriekš, no Gear Sport izmānīju četru diennakšu darbību, pāri palika vēl 22%. Šajās četrās dienās kopumā sportoju divas stundas ar ieslēgtu GPS un pulsa nolasīšanu. Manuprāt, šis ir lielisks rezultāts.

Gear Sport piedāvā arī saglabāt enerģiju, atstājot aktīvu tikai pulksteņa laika parādīšanu, bet tad tiek atslēgts Bluetooth un Wi-Fi savienojums. Daļēji iespējams arī samazināt Gear Sport veiktspēju, lai taupītu enerģiju.

Gear Sport uzlāde norit ar speciālu doku, kas pievienojams pie strāvas ar standarta microUSB vadu. Pulksteņa uzlāde ir visai veikla, tā iekļaujas divās stundās, parasti pietiek pat ar 1.5 stundām.

Nobeigumā

Samsung Gear Sport nekādus dižos pārsteigumus neatnesa. Tas ļoti atgādina Gear S3 sēriju, tikai izvāktas arī nevajadzīgās un enerģiju tērējošās komponentes. Man ļoti patika, ka Gear Sport spēj ar vienu uzlādi nodzīvot pat līdz piecām dienām, kā arī viedā pulksteņa uzbūve ir noslīpēta līdz niecīgākajām niansēm.

Samsung Tizen OS nav uz priekšu gājis sporta jomā, piemēram, sporta sekošanas uzsākšana joprojām nav ērti atrodama. Jau Gear S3 sērijā nācās pamatīgi paklaiņot pa iestatījumiem, lai atrastu sporta aktivitāšu ierakstu, Gear Sport nekas nav mainījies. Pieejams ir viss – iestatījumi, izdzertā ūdens uzskaite, vēsturiskais soļu skaits, bet ne sportošanas reģistrēšanas uzsākšana. Īsteni entuziasti vēl arvien gaida Gear Sport un Tizen OS saderību ar sporta aksesuāriem – sirdsdarbības jostiņu, kadences un varbūt pat jaudas sensoriem velobraukšanai.

Ja skaties uz Gear Sport kā uz viedo pulksteni, viss ir labākajā kārtībā. Jā, varbūt trūkst kāda lietotne, bet Tizen OS viegli pārspēj Android Wear, manuprāt, pielīdzinot iespējas Apple watchOS. Bet tieši sportiskā sadaļa pieviļ visvairāk. Par prasīto cenu Gear Sport tomēr varēja vairāk attaisnot savu nosaukumu.

Patika

+ uzbūve
+ Tizen OS ātrums
+ ekrāns
+ akumulators

Nepatika

– Tizen OS lietotnes
– nav pievienojami Bluetooth sporta aksesuāri
– vājas sportiskās iespējas
– var nākties pamaldīties iestatījumos pirms sportošanas

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Ir ko teikt?