Sagaidāms, ka drīzumā Sony izziņos rekordaugstu gada peļņu, bet tas nenozīmē, ka Sony izdevies sakārtot visas biznesa līnijas. Sony paziņojis, ka viedtālruņu tirgū negrasās vairs skrieties ar Apple un Samsung.

Daudzi eksperti uzskata, ka Sony ir laiks atteikties no viedtālruņu izstrādes un ražošanas, bet ražotājs pats nav gatavs pilnībā mest plinti krūmos. Sony Mobile turpinās viedtālruņu ražošanu, lai saglabātu vismaz kaut kādu vietu viedierīču tirgū. Viedtālruņu pārdošanai nav nekāda sakara ar pašiem viedtālruņiem, bet to pārdošanu Sony saista ar vietas saglabāšanu tirgū.

Pagaidām nav oficiāli paziņots, kā tieši izpaudīsies Sony Mobile nesacenšanās ar Apple un Samsung, un vienlaicīga tirgus vietas saglabāšana. Sony vēl arvien pieder milzīga attēlveidojošo sensoru tirgus daļa – Sony kameras vai to detaļas izmanto Apple, Samsung, LG un arī Huawei.

Pēdējā gada laikā Sony visai aktīvi atsakās no dažādām pašu uzturētām lietotnēm un servisiem. Tikko paziņots par myXperia servisa slēgšanu, kas rūpējās par viedtālruņu aizsardzību zādzības vai pazaudēšanas gadījumā. Sony viedtālruņos jau kopš Sony Ericsson laikiem 2005. gadā bija iebūvēts mūzikas atpazīšanas serviss TrackID, bet tas 2018. gadu neieraudzīja. Sony slēdza TrackID darbību 15. septembrī.

11 komentāri

 1. Ja soņix laicīgi būtu salabojis savas 3 galvenās problēmas – kamera, dizains, mārketings, tad, manuprāt, Sony būtu liels spēlētājs un aktuāls arī šodienas viedtālruņu tirgū.

  • Dizainu novērtēs publika, kurai ir apnikuši universālie aifonu un seimsungu dizaini. Vismaz kaut kas atšķirīgs. Taču, ja plauktā 4 rindās izkārtoti Samsungi, 4 rindās aifoni un kaut kur stūrī Sony, tad tā gan ir problēma.

  • Interesanti kas Sony kedu kamerai ir par vainu? Nu, priekš kedas līmeņa, protams.
   Dizains gaumes, lieta. Es, perm., vemju no tiem tizli noapaļotajiem Samsungiem.

  • Es personīgi paņēmu Sony tieši dēļ dizaina, jo man patīk tas biški izteiktākais kastīgums. Kameru bieži nelietoju, bet tik cik lietoju, ir ok. Tā kā viss ir gaumes jautājums.

 2. Es lasīju, ka Sony paliks trubu turgū, jo viņiem interesē būt uz viļņa, lai redzētu kur šī pasaule griežas…

 3. Smieklīga ziņa. Gribēs pārdot savus aparātus, ne tikai ražot, būs vien jāsacenšas.
  Ja nu Sony beidzot sāks taisīt reāli labus un izturīgus, tad i bez mārketinga sāktu pirkt vairāk. Mans subjektīvais viedoklis.
  Nopūdelēja savu iespēju, bija laiks, kad Sony varēja būt alternatīva ābolam un samsungam.

 4. Jā žēl, ka Sony padodas. Man ir XZ premium. Pēc Samsung S7 trūkst kameras attēlu kvalitātes un telefons ir arī smags. Sony firmas zīme ir viņu softs, ātri update un kantainais dizains :) . Telefons darbojas plūdeni arī pēc pusgada ko nevar teikt par Samsung. Nākošais telefons drošvien jāņem Mate 10Pro, jo tas ir vienīgais kas spēj konkurēt ar Samsung kameras ziņā.

   • Pixel 2 nevar LV oficiāli nopirkt. One Plus 5T arī ir interesants, bet tā kā caur operātoriem šos telefonus netirgo nav interesanti.

    • Ja Bite tirgoja iepriekšējos OnePlus, tad gan jau agrāk vai vēlāk tiks arī līdz 5T. Bet, protams, vari nopirkt arī manējo :)

Ir ko teikt?