2017. gadā mobilo sakaru operatora “Tele2” klientu patērēto mobilo datu apjoms ir pieaudzis 2,5 reizes, savukārt viesabonēšanā jeb atrodoties ārzemēs izlietoto mobilo datu apjoms pieauga 6,5 reizes. Pērnā gada nogalē “Tele2” klientu mobilā interneta patēriņš Latvijā pārsniedza 10 tūkstošus terabaitu, turpinot pakāpenisku un stabilu pieaugumu pēdējo gadu laikā.

Visvairāk mobilie dati patērēti pērnā gada pēdējos mēnešos – oktobrī un novembrī, Latvijā pārsniedzot 3000 terabaitu (TB) un ārzemēs pietuvojoties 100 TB atzīmei. Viesabonēšanā patērēto datu apjoma straujais pieaugums novērojams sākot ar 2017. gada jūniju līdz ar viesabonēšanas tarifu atcelšanu Eiropā. “Tele2” klienti augsti novērtēja iespēju runāt, rakstīt īsziņas un lietot mobilo internetu ārzemēs kā mājās, par ko  liecina vairāk nekā 500% lielais kāpums.

“Internets šobrīd ir neatņemama mobilā telefona sastāvdaļa. Tas ne vien atvieglo saziņas iespējas, bet arī jau padara mobilo telefonu par galveno informācijas iegūšanas un izklaides avotu, kā arī kļūst par veidu kā izglītoties, baudīt mākslu un kultūru. Telefons veiksmīgi aizvieto darba un mājas datoru, televizoru un grāmatas. Mēs, “Tele2”, redzam šīs pieaugošās prasības pēc plaša un daudzveidīga satura un lielāka mobilo datu apjoma, attiecīgi izstrādājot un piedāvājot klientiem atbilstošus pakalpojumus un tarifu plānus,” stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

Būtiski arī tas, ka mobilo internetu aktīvi lieto ne vien ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, bet arī paši mazākie “Tele2” klienti, vecākiem izvēloties savām atvasēm pieslēgumus, kas ietver noteiktu mobilā interneta apjomu ik mēnesi. Arī gados vecāki cilvēki aizvien aktīvāk apgūst mobilā interneta lietošanas prasmes un priekšrocības.  Sabiedrības digitalizācija un interneta straujā attīstība, kas šogad tikai turpinās uzņemt apgriezienus, nosaka vēl lielāku pieprasījumu pēc mobilajiem datiem un kvalitatīva interneta.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Nez, savienojuma stabilitāti un caurlaides spējas svārstības viņi arī mēģināja uzskaitīt? Un to gadījumu biežumu, kad 4G atbilstošs savienojums darbojas tikai pirmajā minūtē un pēc tam lejupielādes ātrums nokrīt līdz 16 KB/s (99% gadījumu)?

ProxyFromDeep

Lejuplaades aatruma probleemas nav maniitas .

piecipieci

Būtu labāk uzrakstījuši kā sastāv ar tirgus daļām, nevarēju atrast ne par 16 ne 17 gadu.

Kristaps Skutelis
piecipieci

Tas labs, bite tikai slēpjas, laikam nav ko īpašu labu rādit.

piecipieci

Ja skatās vienkārši apgrozījumu katras kompānijas, tad par 2016 g % sadalījums 45, 32 un 23. attiecigi lmt, tele2 un bite. Kas izskatās adekvāti.