Dienvidkoreja plāno liegt kriptovalūtu darījumus [PAPILDINĀTS]

14

Dienvidkoreja paziņojusi, ka tiek gatavots likums, kas pilnībā aizliegs jebkādas darbības valsts teritorijā ar kriptovalūtām. Tas licis Dienvidkorejas kriptovalūtu biržās samazināties Bitcoin cenai par 2000 dolāriem.

Dienvidkoreja nekad nav bijusi piekāpīga kriptovalūtām – vēl septembrī valstī tika liegti jaunievedumi kapitāla piesaistē (Initial Coin Offerings jeb ICO). ICO ir publiska finanšu līdzekļu piesaistīšana, izmantojot kriptovalūtas, emitējot jaunu virtuālo valūtu vai tā saucamos tokenus (angļu – token).

Jau decembrī bija skaidrs, ka Dienvidkoreja neatkāpsies no plāna pilnībā liegt darbības ar kriptovalūtām. Tobrīd tikai Ķīna bija liegusi darbības ar kriptovalūtām. Tiesa, Ķīnai izdevās apspiest kriptovalūtu darbības tikai ar valsts līmenī uzturētā ugunsmūra uzlabojumiem.

[PAPILDINĀTS] Dienvidkoreja tieslietu ministrs Park Sang-ki esot vienpersoniski izplatījis šādu informāciju. Iespējams, ka tiešām top šāds likumprojekts, bet, lai tas stātos spēkā, to vēl ir jāapstiprina parlamentam. Tas var aizņemt pat vairākus gadus.

Tāpat tiek uzskatīts, ka Dienvidkoreja nav gatava tik strauji liegt kriptovalūtu darījumus, kas valstī ir ļoti populāri, jo tuvojas vēlēšanas, neviens nav gatavs pieņemt nepopulārus lēmumus.

 • Ričards

  Diezgan stulbi, ka centies kaut kādā veidā izdzīvot, šajā gadījumā – partiec no gudras galvas un biržas, bet valsts beigās tev pat tā aizliedz dzīvot.

  • Lapsinieks

   māka spekulēt biržā ir baigais gudrības etalons?

   • Ričards

    Šaubos vai kurš katrs varētu iedziļināties biržā. Tomēr ir vajadzīgas zināšanas.

  • Krotow

   Tā ka biržas spekulanti regulāri iespekulē ekonomiskās krīzes, kas noliek uz mutes visu pasaules ekonomiku, par šādu iznākumu nebrīnos.

 • Armands Eglītis

  FAKE NEWS!
  Kā būtu, ja pirms kaut kā postošanas, tiktu pārbaudīta informācijas atbilstība patiesībai?

  Dienvidkorejas tieslietu ministrs nāca klajā ar šādu VIENPERSONISKU paziņojumu.

  ”Today, Justice Minister Park
  independently released a statement on a cryptocurrency trading ban
  policy that was not agreed upon by the government and the Ministry of
  Strategy and Finance.”

  Šobrīd Dienvidkorejā jau ir savākti vairāk kā 100 000 paraksti tieslietu ministra atstādināšanai no amata, ņemot vērā, ka viņa bezatbildīgā un vienpersoniskā rīcība ir nodarījusi zaudējumus vairāku miljardu vērtībā.

 • Valdis

  OFFICIAL: No Cryptocurrency Trading Ban in South Korea, Government Says https://cointelegraph.com/news/official-no-cryptocurrency-trading-ban-in-south-korea-government-says

  • Skābene

   Nu re, varēja uzvārīties un iepirkt kriptovalūtas pa lēto!

 • Viesturs Š Plešs

  Tiešā šādā formā Kursors paķēra Click-bite #fake #newz 😫 biju augstākās domās, varējām takšu pārbaudīt arī. Koreja publiski paziņoja lai pasaule neceļo paniku, nekādu Crypto tirdzniecību viņi neaizliegs, viņi zin ka ir Nr1 Crypto treideri pasaulē un nebūt netaisās no šī biznesa izstāties

  • Kristaps Skutelis

   Avots?

 • Kristaps Skutelis