Domāji, ka viedo televizoru ražotāji ir cūkas? Nepakaunas paprasīt štuku, bet vienlaikus arī demonstrē reklāmas tikai tev piederošā televizorā? Vēl mazāka jautrība gaidāma nākotnē, kad viedās automašīnas sāks rādīt reklāmas iebūvētajos izklaides centros.

Uzņēmums Telenav jau šobrīd ražo izklaides sistēmas automašīnām. Telenav klientu klāsts ir gana plašs – Toyota, Lexus, Ford, GM, Cadillac. Uzņēmums uzskata, ka tuvā nākotnē būs iespējams piedāvāt auto izklaides sistēmas, kur reklāmas aizstās abonēšanas maksu par datu pārraidēm.

Automašīna reklāmas rādīs tikai laikā, kad tā ir apstājusies, bet no reklāmām neizdosies izšmaukt, pārvietojoties pilsētas satiksmē – tās tiks demonstrētas arī, kad auto stāv pie sarkanās gaismas. Visticamāk, reklāmas būs ar skaņu, kas varētu kļūt kaitinoši, ja vēlies baudīt savu iemīļoto mūziku.

10 komentāri

  1. Nu, vienmēr jau ir izvēle – maksāt vai klausīties reklāmas… pa klasisko FM jau mēs arī klausāmies reklāmas, arī braucot, vienīgi pluss tāds ka tajā brīdī ir iespējams paslēgt citu radio staciju… ja reklāma būs iestrādāta digitālajā saturā, tā vis drīzāk būs jānoklausās pilnā garumā.
    Interesanti, vai kaitinoša reklāma nevar izraisīt vēlmi uzsākt kustību vēl pirms zaļās gaismas luksaforā?!

    • negribās bāzt pirkstu tortītē, bet mūsdienās nav nekādu grūtību datu plūsmā (no usb vai tālā kosmosa) atrast pārtraukumus starp dziesmām un starp tām iestarpināt vajadzīgā garuma reklāmu. tas, ka šobrīd auto kāds var izmantot savu audiosistēmu, ir pagaidu rakstura nevērība. gribi izklaidi auto – tikai ražotāja noteiktā un nekādas pašdarbības. vai arī savu, bet ar integrācijas interfeisu auto tīklā un tur jau auto kompis to kontrolēs pēc sava prāta.

        • Un reklāmas, kuras adblock neķers… un pēc tam braucot vecākus pēkšņi pārsteigs aizmugurē sēdošo piecgadnieku jautājums – Tēti, tā tante mašīnas ekānā pavisam izģērbusies, tāpēc, ka viņa ies vannā?

  2. Kāds vispār izlasīja visu augstāk rakstīto? Tur melns uz balta stāv “reklāmas aizstās abonēšanas maksu par datu pārraidēm”. Ja to tiešām ievēros, tad variet necepties. ja maksāsiet par datu pieslēgumu auto vai šārēsiet internetu no telefona, reklāmu nebūs. Iemesls satraukumam ir, ja reklāmas rādīs arī paša braucēja apmaksātajam interneta pieslēgumam.

Ir ko teikt?