Kursors jau ir ieradies Lasvegasā, lai savām acīm redzētu pašas svaigākās un interesantākās tehnoloģijas, kas mūs sagaida 2018. gadā. Un sāksim ar vienu pilnīgi nūģīgu ziņu. CES Unveiled pasākumā man bija iespēja dzīvajā redzēt Gemini plaukstdatoru. Tas ir interesants ar to, ka šī ierīce spēj darbināt gan Android, gan Debian Linux un tai ir īsta fiziska tastatūra.

Gemini izstrādā Lielbritānijā bāzētā kompānija Planet Computers, kas faktiski turpina Psion pirms aptuveni piecpadsmit gadiem aizsākto Psion Series 5 plaukstadatora stāstu. Pagājušajā gadā Planet iestartēja Indiegogo kampaņu, lai savāktu līdzekļus šī produkta izstrādei un ražošanai, un atsaucība bija tiek liela, ka cilvēki šim projektam sametās pāri par miljonu ASV dolāru (1 284 417 dolārus). Nu šis produkts ir gandrīz gatavs un jau drīzumā nonāks pārdošanā.

Mazais dators ir aprīkots ar 5.99 collas lielu 2160 x 1080 pikseļu izšķirtspējas displeju, ko klāj skrāpējumu drošs stikls. Datoru darbina Mediatek MT6797X Helio X27 procesors un tam ir 4 GB operatīvā atmiņa, kā arī 64 GB iebūvētā atmiņa, ko var paplašināt ar microSD atmiņas kartēm. Datoram ir stereo skaļruņi, 5 megapikseļu priekšējā kamera un 4220 mAh akumulators.

Gemini darbojas ar Android 7.1.1, taču to var iestartēt arī Linux (Debian). Vizuāli tas izskatās diezgan interesanti, jo izmantotā Linux versija nav pielāgota šādam mazam displejam un viss izskatās ļoti, ļoti smalks.

Gemini ir pieejams WiFi un WiFi+4G versijās. 4G modelis iepriekšpasūtīšanā maksā 399 dolārus, bet tā cena pakāpsies par 200 dolāriem, kad ierīce nonāks pārdošanā. Savukārt, WiFi versija maksās 499 dolārus.

Vai tevi šāda ierīce vispār interesē un vai tā varētu nākt tavā ikdienā izmantotā “parastā” viedtālruņa vietā?

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis

Izskatās pēc 10 gadu veca modeļa. Neviens tādu nepirks.

Lapsinieks

es pat teiktu – klaviatūra izskatās vismaz 20 gadus sena pagātne.

Krotow

Par to ļoti ērta lietošanai. Cik tad ir to ar liliputu pirkstiem.

Lapsinieks

kā ērtumu ietekmē taustiņa biezums un apšņāptās piramīfas forma? Tu uz kāda laptopa kaut ko līdzīgu pēdējā dekādē esi novērojis?

digitalk

uz priekšējās skaldnes ir attēlotas papildfunkcijas, vizuāli nepārslogojot pašu taustiņu. piramīda ar ieliekto virsmu dod taktilo fīdbeku, ko ar plakanajām pogām realizē ar “pamatīgām” atstarpēm samazinot pogas izmēru.

Lapsinieks

par punktu daļēji var piekrist. pārējais gan ir pilnīgas muļķības. salīdzināju divu laptopu (viens 15, otrs 17) un lielās klaviatūras pogas – nekas tur nav ne samazināts, ne lielākas atstarpes. pogas vnk ir plānākas. Nekāds taktilais fīdbeks tur necieš. Protams, ka kādiem 12 collu mazuļiem pogas būs mazākas.

digitalk

protams, ka tavuprāt pilnīgas muļķības, jo tu pat nesaproti par ko tiek rakstīts un tāpēc salīdzini ar 15″-17″ laptopu klavierēm.

Lapsinieks

nu paga. man ir arī viena oldskūlīga lielā klaviere tieši ar tādiem taustiņiem, kādus apradat.

Andis Jurjans

Lai Apple nolādēts par savām nejēdzīgajām chiclet klavierēm, kam pakaļ aizmērkaķojās visi pārējie, jo patērētājam vajag “kā ābolam”.
IBM/Lenovo x60s – fantastiski ērta klaviere. Ja tagad taisītu laptopus ar tādām, pirktu.

Lapsinieks

hvz… tā pierasts, ka piesēžoties pie tiem lielajiem klučiem nevar vairs parakstīt…

Krotow

Līdz šim ērtākās paša lietotās klaviatūras rakstīšanai bija IBM un Dell 2000-o gadu sākuma desktopu klaviatūras un IBM T60 laptopa klaviatūra (viens augstāk arī to minēja). Uzlocītajām malām arī ir nozīme – tur gan pirksts pareizi “aizķeras”, gan paliek vieta, kur specfunkciju apzīmējumus uzdrukāt. Rakstīšanas ērtums atkarīgs arī no spiešanas “sajūtas”. Mazos plakanos jauno laptopu klaviatūru klucīšus spaidot, nereti liekas, ka neko neesi nospiedis.

digitalk

viens no ērtākajiem miniatūru klaviatūru modeļiem. praktiskums pār vizuālo.

Laima Himenes Zaķe

Es gan no tādas neateiktos, katrā ziñā kautkas savādāks….