Adobe ir spērusi nepopulāru soli, paziņojot, ka Lightroom fotoapstrādes programmatūra būs pieejama tikai Creative Cloud Photography ietvaros. Atsevišķi Lightroom vēl var iegādāties, bet tiks pārtraukta Lightroom uzturēšana, kas nozīmē, ka netiks pievienots jauno fotoaparātu RAW datņu atbalsts.

Šeit talkā varētu nākt Darktable programmatūra fotogrāfiju apstrādei, kas beidzot pieejama Windows datoriem. Kā jau bezmaksas rīkam, Darktable ir savi mīnusi, bet mājas lietotājs tos, visticamāk, nemanīs. Turklāt Darktable var uzstādīt datorā bez maksas.

Darktable fotogrāfiju apstrādes lietotne iepriekš bija pieejama Linux un Mac lietotājiem, tāpēc tā jau spējusi uzkrāt pamatīgu pieredzi un RAW datņu atbalstu. Pagaidām Darktable nepiedāvā Nikon D850, Sony A7RIII un Panasonic Lumix G9 RAW datņu apstrādi, bet mājas lietotājam, visticamāk, šādi fotoaparātu modeļi nebūs pārāk aktuāli.

Darktable vari ielādēt te.

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ydigitalkgaraisezis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
garaisezis
Guest
garaisezis

intereses pec izmeginaju jo svars neika paris mb nebvis ká tagad visám programmám apr 2-3gb. Saskāros ar pirmo problēmu, tas importēt no atminas kartes ir jauc pakaļu, es atvainojos pa izteicienu. Mājas lietotājiem pietiktu arī ar MS paint.
nepatika kad haotiski izkārtota navigācija, pārāk daudz jāpārslēdās no viena tab uz otru, nav sinc lai var uzreiz vairākas foto editēt, pie slaidšova uzkārās.

digitalk
Guest
digitalk

Mājas lietotājiem pietiktu arī ar MS paint – pie šāda apgalvojuma taviem citiem secinājumiem ir nulles vērtība.

y
Guest
y

+++ Čalis pilnīgi saspiedies,:D