Reklāma

Eiropa lemj – Uber ir taksometru serviss, nevis lietotne

Jaunākie raksti

Eiropas Augstākā tiesa lēmusi, ka Uber vairs nevarēs slēpties aiz dažādām atrunām, jo Uber atzīts par transporta pakalpojumu sniedzēju. Iepriekš Uber visu laiku centās sevi pozicionēt par lietotni, par starpposmu starp autovadītāju un pasažieri.

Tiesas lēmums pavērs Eiropas Savienības dalībvalstīm ceļu, lai liktu Uber reģistrēties un darboties atbilstoši valstu likumdošanai par transporta pakalpojumu sniegšanu. Tiesa uzskata, ka Uber lietotne ir pārāk dziļi saistīta ar automašīnas šoferi un arī ar pasažieri, tāpēc Uber nāksies uzņemties visas saistības, kas jau šobrīd regulē taksometru darbību dalībvalstīs.

Uber Eiropā visbiežāk tiek pārmests par nepārbaudītu automašīnu vadītāju akceptēšanu darba veikšanai. Septembrī Londonas transporta sistēmas operators paziņoja, ka nepagarinās kopbraukšanas pakalpojumu sniedzēja Uber licenci darbībai pilsētā. Lēmums pieņemts ietekmes uz drošību un sabiedrības drošības dēļ. Viens no iemesliem, kādēļ atteikts licences pagarinājums, ir bažas par veidu, kā Uber pārbauda savu autovadītāju pagātni.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

un ko šis nozīmē pie mums, saistībā ar taxify?

kļūsti par VID ārštata darbinieku, un varēsi konfiscēt pēc tevis atbraukušo netrafarēto Taxify vāģi ;)

neko, jo Taxify jau darbojas kā taksomtru kompānija, neatsakoties no atbildības par taksometru pakalpojumu sniegšanu. Uber dažās valstīs vēlējās sev īpašu statusu – šur tur arī ļāva, bet vairumā gadījumu tomēr pateica, ka īpašas atlaides nedos un visiem jāstrādā pēc vienādiem principiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma