Eiropas Augstākā tiesa lēmusi, ka Uber vairs nevarēs slēpties aiz dažādām atrunām, jo Uber atzīts par transporta pakalpojumu sniedzēju. Iepriekš Uber visu laiku centās sevi pozicionēt par lietotni, par starpposmu starp autovadītāju un pasažieri.

Tiesas lēmums pavērs Eiropas Savienības dalībvalstīm ceļu, lai liktu Uber reģistrēties un darboties atbilstoši valstu likumdošanai par transporta pakalpojumu sniegšanu. Tiesa uzskata, ka Uber lietotne ir pārāk dziļi saistīta ar automašīnas šoferi un arī ar pasažieri, tāpēc Uber nāksies uzņemties visas saistības, kas jau šobrīd regulē taksometru darbību dalībvalstīs.

Uber Eiropā visbiežāk tiek pārmests par nepārbaudītu automašīnu vadītāju akceptēšanu darba veikšanai. Septembrī Londonas transporta sistēmas operators paziņoja, ka nepagarinās kopbraukšanas pakalpojumu sniedzēja Uber licenci darbībai pilsētā. Lēmums pieņemts ietekmes uz drošību un sabiedrības drošības dēļ. Viens no iemesliem, kādēļ atteikts licences pagarinājums, ir bažas par veidu, kā Uber pārbauda savu autovadītāju pagātni.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
kengurs

un ko šis nozīmē pie mums, saistībā ar taxify?

Gints Rotčenkovs

kļūsti par VID ārštata darbinieku, un varēsi konfiscēt pēc tevis atbraukušo netrafarēto Taxify vāģi ;)

apo

neko, jo Taxify jau darbojas kā taksomtru kompānija, neatsakoties no atbildības par taksometru pakalpojumu sniegšanu. Uber dažās valstīs vēlējās sev īpašu statusu – šur tur arī ļāva, bet vairumā gadījumu tomēr pateica, ka īpašas atlaides nedos un visiem jāstrādā pēc vienādiem principiem.