Apple iPhone jau vairākus gadus ir ietverta Low Power Mode iespēja, kas ļauj samazināt iPhone veiktspēju, kad ir zems viedtālruņa akumulatora uzlādes līmenis. Low Power Mode atslēdz e-pasta sinhronizāciju, Siri, automātiskas lejupielādes, pāris vizuālos efektus un izslēdz ekrānu pēc 30 sekundēm.

Reddit paklīdušas runas, ka Apple jau šobrīd samazinot iPhone veiktspēju, kad viedtālruņa akumulators sāk uzrādīt būtisku akumulatora ietilpības kritumu. iPhone 6s ar lietotu akumulatoru (aptuveni 80% sākotnējās ietilpības) uzrādīja Geekbench 1456 punktus single-core un 2512 multi-core testos. Pēc akumulatora nomaiņas iPhone 6s sasniedza 2526 single-core un 4456 multi-core punktus.

Aptuveni pirms gada iPhone 6s modeļus ietekmēja pēkšņa viedtālruņu izslēgšanās. Tiek pieļauts, ka kāds programmatūras atjauninājums ir samazinājis procesora veiktspēju, lai izslēgšanās neatkārtotos. Varētu būt, ka programmatūra atgriež pilnu iPhone 6s modeļu veiktspēju, kad tiek nomainīti nekvalitatīvie oriģinālie akumulatori.

Tiek pieļauts, ka Apple varētu līdzīgi rīkoties arī turpmāk, kad sāk novecot arī citu iPhone modeļu akumulatori. Nez ko Apple pasāka ar iPhone X izslēgšanos aukstā laikā…?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
35 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
mcLays

Kā jūs pārbaudāt telefona sākotnējās ietilpības rādītājus? Aida64, pieslēgt pie Mac??
Man Aida uzrāda 34%, būs jāmaina tagad ;)

x

pilnai ainai varētu uzrakstīt, ka ne visos gadījumos lēnumu varējuši izskaidrot ar takts frekvences samazināšanu.

Kristaps Skutelis

Vispār interesanta tēma. No vienas puses, gribas kliegt un ar asti sist pret zemi, ka Apple šādi izrīkojas un samazina telefona jaudu. Bet no otras, varbūt spēja to dienu novilkt ar vienu uzlādi ir lielāks ieguvums nekā tā jaudas starpība, ko zaudējam. Ko par to domā tu?

x

pataupi asti un pieņem domu, ka tavs aifons patiesībā nav tavs aifons, tu tikai lieto to – kamēr apple tev ļauj to lietot) ne jau ka apple ir vienīgie, bet tas tā ir šajā gadījumā.

Kristaps Skutelis

Es domāju, ka nu jau 2017. gadā ar šo domu esam apraduši un tā ir šodienas norma. Mūziku nepērkam, bet īrējam. Softu arī. Mašīnas arī. Utt.

x

tiešām esi? ticēsim.

P.

Es neesmu apradis ar šo domu, piekrītu tikai tajā, ka patērētāji ir palikuši tik slinki un stulbi, ka gatavi katru mēnesi maksāt par lietām, kas nekad tiem nepiederēs. Preces/pakalpojuma noma vienmēr būs dārgāka kā pirkšana, jo pa vidu ir iznomātāja izmaksas un peļņa.

Kristaps Skutelis

Jā, visu saki pareizi. Bet no otras puses, kāpēc tērēt naudu un pirkt to, ko izmanto neregulāri? Dažos gadījumos (piemēram, mūzikas) īrēt ir lētāk.

Uģis

Ok, šo, lūdzu, argumentē sīkāk. Kāda jēga, piemēram, pirkt filmas un mūziku? Noskaties filmu un labākajā gadījumā noskaties to otreiz. Priekš kam Tev to vajag īpašumā? Mūzikai tas pats, paklausies, apnīk un aizmirsti. Ir ļoti daudzas jomas, kur noma sanāk ērtāk un lētāk. Nesen secināju, ka mana stratēģija par slēpošanas inventāru pat nekam neder. Reizi gadā aizbraucot slēpot, nākas sakopt par relatīvi lielu naudu savu inventāru, tad tālāk rodas problēmas ar inventāra staipīšanu 2000km attālumā un klāt vēl nāk gan morāla, gan fiziska novecoša. Secināju, ka iznomāt uz vietas sanāk vieglāk un izdevīgāk- no pieredzes. Te gan atslēgas vārds varētu… Read more »

digitalk

nevajag salīdzināšanas karstumā pāriet no nemateriālām lietām uz materiālām. daudzas reti lietojamas vai, tieši pretēji, nepārtraukti lietojamas materiālas lietas ir izdevīgāk nomāt. ar savu īslaicīgo uzmanības noturību labākajā gadījumā noskaties to otreiz […] paklausies, apnīk un aizmirsti es tavā vietā gan nelepotos ;)

digitalk

nevajag salīdzināšanas karstumā pāriet no nemateriālām lietām uz materiālām. daudzas reti lietojamas vai, tieši pretēji, nepārtraukti lietojamas materiālas lietas ir izdevīgāk nomāt.
un ar savu īslaicīgo uzmanības noturību labākajā gadījumā noskaties to otreiz […] paklausies, apnīk un aizmirsti es tavā vietā gan nelepotos ;)

Skābene

Es savu inventāru nopirku, jo: 1. Es negribu vilkt sasvīdušus slēpju/snova zābakus ko pirms manis ir vilcis kāds cits, tīri higiēnas apsvērumu dēļ. 2. Tas pats ar ķiveri, sveši sviedri neuzrunā!Turklāt ķivere ir jāpiemeklē, lai tā uz galvas turētos ērti un būtu vismaz testu augšgalā drošības jomā. Kas brauc ar moci, sapratīs par ko runāju. 3. Slēpju vadāšana varbūt arī beigās izmaksā to pašu ko nomāšana, bet nav jāstāv rindā uz slēpju nomu, kamēr citi jau brauc kalnā un dienas beigās nevajag stāvēt rindā, lai nodotu inventāru. Nav jāsatraucas vai salauzīsi svešu inventāru. Ja vēl tikai mācās slēpot, tad noma… Read more »

Kristaps Lācis

Būtu jābūt izvēlei. Hence “batery saver”..

Kristaps Skutelis

Mhm, Android pasaulē tā varētu uzskatīt.

x

mhm, vai tad apple pasaulē cilvēki nespētu izdarīt izvēli starp ātrumu un ilgumu? ticu, ka spētu – ja dotu izvēles iespēju!

Kristaps Skutelis

Es par to, ka izvēle ir laba līdz brīdim, kad izvēles ir par daudz. Tad sanāk viss sarežģīti un nesaprotami. Un tipiskam cilvēkam lieku sarežģītību nevajag. Vajag, lai viss “just works”.

x

zināju, ka atbildēsi šādā garā. nabaga mūsdienu intelektuāļi, viņi ir tik nomocīti ar morālas dabas izvēlēm, ka šī vēl viena viņus sagrautu.

ja es taisītu šo daļu, es vaicātu lietotājam ar atbilžu varantiem “izvēlos ātrumu/ilgumu/es ticu jums, apple” un attiecīgi piemērotu izvēlēto. ticu jums – pirms vaicāšanas jāpavāc statistikas par lietošanas paradumiem un lādēšanas biežumu un balstoties uz datiem, piemērot kādu no izvēlēm, iespējams, ar nobīdi uz vienu vai otru spektra galu.

Kristaps Skutelis

Ja viss būtu pēc tava prāta, tad tipiska mūsdienu telefona lietošana būtu neiespējama, jo tas ik pēc sekundes kaut ko uzprasītu. Ir desmitiem vai pat simtiem tūkstošu parametru, ko tik sarežģīta ierīce pati “izlemj” un par to kaut kā nečīkstam. Bet līdzko par to ierunājamies, tā uzreiz gribas visu pielāgot pašam.

x

> ik pēc sekundes nevajag jau pārspīlēt, nevienu neinteresē vai palikt šī torņa zonā vai pārslēgties uz nākamo tuvāko utt. ko gan citu varētu tik bieži prasīt. ekrāna izslēgšanas, pasta kastes atjaunošanas biežumu vai atjauninājumu meklēšanu norāda 1x un aizmirst, tas pats ar vairumu funkciju. nav jau tā, ka regulāri ir jāizdara +- globālas izvēles, bet ātrums vs ilgums tomēr ir tā, kas ietekmēs lietošanu līdz baterijas nomaiņai (ja nu teorija par baterijas stāvokļa ietekmi uz ātrumu tomēr ir pamatota). bet ok, es saprotu – ir cilvēki, kuriem pārslēgt kārbā ātrumus ir automātiska darbība, citi mokās pat ar automātu un… Read more »

Kristaps Lācis

“Just works” atsevišķiem deguniem, citiem kuriem preferences atšķiras, tā ir sāpe pakaļā. Lietotājam vajadzētu izglītoties ko un kā viņš lieto, nevis dumb down..

Kristaps Skutelis

Kāpēc? Mašīnas taču paši nelabojam, to dara speciāli trenēti cilvēki. Tāpat arī ar tehnoloģijām. Ne IT cilvēkiem nav būtiski līdz smalkākajai niansei zināt kas un kā darbojas. Tā vietā vairāk jākoncentrējas uz darbu veikšanu ar šīm tehnoloģijām.

Kristaps Lācis

Tevis teiktais nav nekādā sakarā ar manis teikto. Izvēle ieslēgt battery saver būtu jāatstāj manā pārziņā – kā savot bateriju – jāveic tehnoloģijām. Darba veikšana ar tehnoloģijām ietver izvēļu izdarīšanu, zināšanās un izglītībā bāzētu izvēļu izdarīšanu, nevis tehnoloģija arī izdara izvēli/darbu manā vietā, atstājot man tikai iespēju tēlot darītāju iedarbinot/palaižot. Auto paši neremontējam, bet ar auto paši braucam. Mehāniis mūsu vietā auto nevada. Braukšana ar auto nav pašmērķis, pašmērķis ir nokļūšana galamērķī – izvēlamies auto, kuru vadam paši – izbaudam braukšanas prieku, izvēlamies maršrutu utt, vai izvēlamies taxi, kurā ievadam gala mērķi, bet maršrutu, laiku u.c. neietekmējam. Feel me? Konkrēti… Read more »

Krotow

Telefons fonā vienmēr veic veselu virkni darbību, kuras tu nevari ietekmēt. Pārslēdzas starp torņiem pārvietojoties, regulē mobilā interneta ātrumu atbilstoši sakaru kvalitātei šobrīd utt. Šīs darbības regulēt pašam nav jēgas vai pat neiespējami (nezinot tīkla konfigurāciju vai netehniskam cilvēkam). Taču ir lietas, kuras lietotājam ir jāspēj regulēt. Teiksim šis pats pieminētas ātrdarbības režīms neatkarīgi no tā cik baterija nokauta. Drīzāk būtu piedāvājuši iespēju nomainīt bateriju kaut vai autorizētā darbnīcā.

Kristaps Skutelis

Jā, bet kas nosaka to, kuras izvēles ir jāpieņem lietotājam un kuras ierīces ražotājam?

Kristaps Lācis

Diemžel lietotāju stulbēšanas dēļ izvēļu līmenis krītas..

Uldis M.

To visu ietērpjam gudrā algoritmā, un lietotājs pat nepamanīs…
Piemēram, nakts periodā automātiski pārslēdzas uz vājo režīmu, pie zemākām temperatūrām (iebūvēts temperatūras sensors) automātiski uz vājo, pie dažādiem citiem nosacījumiem…

Rūdolfs Rancāns

Ko pie velna nozīmē – Dāvana kā bilde???

Krotow

Šķiet laba iespēja. Taču tikai un vienīgi ja to VAR ATSLĒGT. To būtu jāatstāj paša lietotāja ziņā, vai lietot telefonu ātri vai ilgi. Pēc noklusējuma var atstāt ieslēgtu. Gīki u.c. zinošie paši atradīs, kurš ķeksītis jānoņem. Taču šim ķeksītim ir jābūt!

Papildus varēja ieviest iespēju izvēlēties torni, kuram pēc noklusējuma pieslēgties. Man tas ir aktuāli laukos, kur tuvākais tornis atrodas aiz kalna, bet tālākais trīsreiz tālāk. Sanāk paradokss: ar tuvāko torni sakari ir draņķīgi, ar tālāko vienmēr labi – taču, ja telefons tam ir pieslēdzies.

juris_1980

Ko var cepties??!! Iphone lietotaaji vienkaarshi nopirks jaunu iPhone un viss (ja vareeja nopirkt vienu, tad izdariis to pashu, kad esoshais paliks leenaaks).

oldschool zerolemon fan

p.s. Smieklīgākā lieta par āboļtelefoniem, ko nesen izlasīju (nebiju iedomājies), bija tas, ka nav neviens modelis ar 2 SIM kartēm.

LOL.

Kristaps Skutelis

Nav jau tā, ka mūsu pusē 2 SIM karšu atbalsts būtu masām aktuāla padarīšana. Āzijā varbūt.

KKTK

Pilnīgi atbalstāma izvēle. Iespēja mammai tevi sazvanīt arī vakarpusē ir daudz nopietnāka, par 600 lidojošiem mērkaķiem pilnā ātrumā.

Krotow

Izņemot gadījumu, kad vajag arī tos mērkaķus. Un tas nav tik reti, kā tev liekas.

Mariz

Varu apstiprināt šo info. Tikko nomainīju akumulātoru savam iPhone6. Pirms nomaiņas CPU 839Mhz, pēc nomaiņas 1400Mhz. Attiecīgi Geekbench 1070/1806 pret 1520/2675. Akumulātora lietderības samazinājums bija 29%.

Kristaps Skutelis

Apple komentārs: “Our goal is to deliver the best experience for customers, which includes overall performance and prolonging the life of their devices. Lithium-ion batteries become less capable of supplying peak current demands when in cold conditions, have a low battery charge or as they age over time, which can result in the device unexpectedly shutting down to protect its electronic components. Last year we released a feature for iPhone 6, iPhone 6s and iPhone SE to smooth out the instantaneous peaks only when needed to prevent the device from unexpectedly shutting down during these conditions. We’ve now extended that… Read more »