Ceturtdien, 30.novembrī, Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, svinīgā atklāšanas pasākumā tika prezentēta Latvijā pirmā ziedošanas iekārta, kurā iespējams veikt ziedojumu klātienē, izmantojot bezkontakta bankas karti.

Ziedošana ar jaunās iekārtas jeb ziedotnes palīdzību norisināsies līdzīgi kā iepirkšanās lielveikalu pašapkalpošanās kasēs – ierīces ekrānā tiks norādītas vairākas ziedošanas kampaņas, no kurām, izvēloties sev aktuālāko un svarīgāko, ziedotājs varēs tai pārskaitīt paša izvēlētu naudas summu, vai nu ievadot bankas kartes PIN kodu, vai pie karšu lasītāja nopīkstinot bezkontakta bankas karti.

Jauno ziedošanas risinājumu izstrādājuši uzņēmums “Hansab”, kas veidojis iekārtas korpusu, un uzņēmums “Turn Digital”, kas radījis ziedot.lu.lv digitālo platformu.

“Priecājos, ka vēlme palīdzēt līdzcilvēkiem un labu ideju īstenošanai turpina attīstīties. Vienlaikus jāņem vērā, ka mūsdienās cilvēki kļuvuši arvien steidzīgāki, līdz ar to arī ziedojumus vēlas veikt maksimāli vienkāršākā un ātrākā veidā. Tādēļ arī labprāt iesaistījāmies šajā projektā, lai to veicinātu. Uz platformas WordPress pamata tika būtiski pārdizainēta Latvijas Universitātes (LU) fonda iepriekšējā lapa ziedojumiem un pielāgota attiecīgajai ziedošanas iekārtai. Šis ir tikai sākums – vēlamies turpināt uzlabot ziedošanas pieredzi un ceru, ka arī citas institūcijas, piemēram, muzeji, baznīcas, laika gaitā ieviesīs šādu risinājumu ziedojumu veikšanai,” stāstot par paveikto, norāda ziedošanas platformas digitālā risinājuma veidotājs un uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs Pēteris Jurčenko.

“Mums, kopā strādājot, jāpanāk, lai jaunā ziedotne kļūtu par ikviena no aptuveni 250 000 LU absolventu dāvināšanas totēmstabu, pie kura vismaz reizi gadā pakavēties minūti un izpildīt vienkāršu rituālu. Rituālu savas pašapziņas celšanai un Latvijas attīstības nodrošināšanai,” runājot par jauno ziedošanas iespēju, atklāšanas pasākumā norādījis LU fonda valdes priekšsēdētājs Ivars Lācis.

Ziedošanas iekārtu pirmais ieviesis Latvijas Universitātes (LU) fonds, kurš īsteno dažādus LU projektus, kā arī atbalsta perspektīvākos studentus, kuru finansēšanai tiek organizētas arī ziedošanas kampaņas. Iekārta uzstādīta LU galvenās ēkas foajē, un ar tās palīdzību tagad iespējams finansiāli atbalstīt Universitātes projektus.

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndrisBAsKrotowdigitalk Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
digitalk
Guest
digitalk

jaunākais LU studentu pranks – paķert grupasbiedra somu un pilnā sparā desot uz foajē…
comment image

Krotow
Guest
Krotow

Labāk dekāna mēteli :P

As
Guest
As

Ideja laba,bet vieta ne pārāk-kuram studentam ir lieka nauda,ko noziedot? Šitos totēmus vajag lielveikalos,Melngalvju namā,Biržā,Restorānos etc vietās,kur nāk cilvēki ar naudu,nevis ādiņām skolassomā

AndrisB
Guest
AndrisB

Tādu aparātu jānoliek Galerijā centrs vai Alfā kādā šaurākā ejā ne jau LU ēkā.