Pagājušā gada decembrī Western Digital izziņoja rekordietilpīga 14 TB cietā diska izveidi, kas nu ir nonācis pārdošanā. Jaunais Western Digital (faktiski to ražojis apakšzīmols HGST) Ultrastar HS14 cietais disks piedāvā par 40% lielāku ietilpību un gandrīz dubulto ieraksta (sequential write) ātrumu.

Seagate vēl šogad paziņoja, ka strādā pie 14 TB un 16 TB cietajiem diskiem, kas nonāks pārdošanā 18 mēnešu laikā, bet ap 2020. gadu Seagate grasās piedāvāt arī 20 TB cieto disku.

Western Digital izstrādātais 14 TB cietais disks ir pildīts ar hēliju, ražotājs sola, ka cietais disks gaidstāves režīmā tērē mazāk, nekā citi diski. Turklāt 14 TB cietais disks ir tikpat uzticams, cik mazākas ietilpības diski. Ultrastar HS14 tiek piedāvāta piecu gadu garantija.

Ultrastar HS14 cena pagaidām nav zināma, pirmie paraugi uzsākuši ceļu pie datoru ražotājiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
oldschool zerolemon fan

Kāpēc bildē 12TB ? :)

Uģis

Cietas jau gatavs, renderis gan ne. :)

x

smieklu gāze iedarbojas pat no bildēm

Skābene

Ķīmijas stundās laikam gulēji, ja nespēj atšķirt hēliju(ar ko pilda lidojošos balonus) no smieklu gāzes! :)

x

mnja

aha

piārs tīrākais. hēlijs izgaros caur spraugām un plaisām metālā dažu nedēļu laikā.

Nelabojams

Tad, ja tas būtu zem spiediena. Arī vienādu spiedienu gadījumā kaut kāda difūzija notiktu, bet tā apstāsies, tiklīdz tiks sasniegts kāds līdzsvars, kas atbildīs mazliet retinātai hēlija atmosfērai (gaiss iekšā nelīdīs). Un nekāds PR tas nav. Hēlijam ir ievērojami mazāka dinamiskā viskozitāte, nekā gaisam/slāpeklim, kas nodrošina 2 lietas: 1) galviņas un disku griešanos ar mazāku enerģijas patēriņu, 2) mazāku attālumu starp galviņu un diska virsmu. PR tur ir tik daudz, ka hēlija lietošana pati par sevi disku varētu sadārdzināt nedaudz (tilpums mazs, pildīšanas tehnoloģija atstrādāta un nav īpaši sarežģīta), bet cena uz tā rēķina varētu tikt pielikta nevāji.

kengurs

un es te sēžu ar 500 GB :(