USB Implementers Forum (USB-IF) izlaidis USB 3.2 standarta specifikāciju, piedāvājot maksimālo datu pārraides ātrumu līdz pat 2 GB sekundē. Tie ir divi gigabaiti, nevis gigabiti! Milzīgie datu pārraides ātrumi tiks sasniegti ar USB Type-C spraudnī ievietotiem papildus SuperSpeed kontaktiem.

Kopš USB 3.1 SuperSpeed standarta iznākšanas 2013. gadā, to ir vajājušas dažādas problēmas. Sākotnēji ražotāji piedāvāja zemas kvalitātes USB 3.1 kabeļus, pēcāk visā haosā iesaistījās OnePlus, piedāvājot OnePlus 2 ar USB Type-C formas pieslēgvietu, bet vads neatbilda USB 3.1 standartam.

Labā ziņa ir tā, ka USB 3.2 standarta piedāvātie ātrumi ir teorētiski sasniedzami ar jau dabā pastāvošiem USB Type-C vadiem, ja vien tiem ir SuperSpeed USB 10 GBps sertifikācija. Protams, USB 3.2 standarts ir atpakaļsavietojams ar USB 3.1, USB 3.0 un vecākiem USB standartiem.

Pagaidām neviens ražotājs nav skaidri pateici, kad gaidāmas pirmās ierīces ar USB 3.2.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Atkal jāprasa nah…, ja eksistē Thunderbolt 3 ar 40Gbps!

Lapsinieks

laikam tālab, ka thunderboltu ir grūti piemērot “viens vads visam” – gan savietojamības, gan dārdzības dēļ. mēs tak gribam ideālo situāciju, ka vienu dienu ir VIENS vads visam – austiņas, lādēšana vai viedā poda un ledusskapja savienošanai.

banana

Bija jau labi ar micro usb, vismaz ražotāji novienojās un štancēja visu uz viena standarta. vairs mājā nevajadzeja 100 lādētājus un tad vēl 100 datu kabeļus. (vienīg 2.0 atrums bija akmens laikmeta, bet nu tas jau cits cepiens) Tagad atkal pagājis laiks, viss nostabilizejās, nauda vairs neplūst un – ‘HEY WE HAVE A GREAT IDEA!’ Un aiziet… 2x gadā maina standartus gan kontrolieru galā gan savienotāju galos… tas ir pipec! Nolādētā ekonomika! It kā viņi nevarētu izlaist ‘usb 4.0’ kur datu pārraides ātrumu uzštancēt maksimālo.. tur 30 vai 40 vai 50Gbps i vsjo! Bet nēēēēē.. tā viņiem naudiņa nenāktu! Labāk… Read more »

nikmens

“Labā ziņa ir tā, ka USB 3.2 standarta piedāvātie ātrumi ir teorētiski
sasniedzami ar jau dabā pastāvošiem USB Type-C vadiem, ja vien tiem ir
SuperSpeed USB 10 GBps sertifikācija. Protams, USB 3.2 standarts ir
atpakaļsavietojams ar USB 3.1, USB 3.0 un vecākiem USB standartiem.”