Web Analytics
More
  Reklāma

  FIB brīdina neizmantot publiskas USB uzlādes pieslēgvietas

  Jaunākie raksti

  ASV Federālais izmeklēšanas birojs paziņojis, ka būtu ieteicams izvairīties no publiski pieejamām USB uzlādes vietām, jo ar to starpniecību iespējams izplatīt ļaunatūru un citas lietotnes viedierīcēs un datoros. Runa ir tieši par USB pieslēgvietām, nevis par elektrības kontaktiem.

  Arvien biežāk par pie mums mazajā Latvijā ir pieejamas USB uzlādes vietas sabiedriskajā transportā, lidostā, parku soliņos un daudzos modernākos ofisos. Bet šīs USB pieslēgvietas var slēpt sevī kādu nepatīkamu pārsteigumu, kas var nozagt datus un uzstādīt novērošanas lietotnes ierīcēs.

  Reklāma

  Vienlaikus gan tiek norādīts, ka šādas nelegālas darbības nav iespējamas, ja izmantosi pats savu USB vadu un barošanas bloku datoram vai viedierīcei, nevis izmantosi jau sienā, galdā, krēslā vai citviet iestrādātu USB pieslēgvietu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Peeteris
  12.04.2023 12:49

  Es vispār šīs vietas neizmantoju lai uzlādētu telefonus. Parasti ceļojot tās izmantoju lai uzlādētu Powerbank, un tad no tās ladeju telefonu vai citu ierīci.

  Last edited 1 year ago by Peeteris
  Jānis.S
  12.04.2023 18:15

  Ir usb vadi, kas paredzēti TIKAI lādēšanai. ☝️

  Krotow
  12.04.2023 21:33
  Reply to  Jānis.S

  Ar tiem vadiem ātrā lādēšana nedarbojas. Taču no otras puses publiskās lādēšanas vietas vairāk par 5V / 2A vienalga laukā nedod. Tā ka vispār ideja nav slikta. Vienīgi jāskatās vai lādētajam pa visu kaut kas nav nemanāmi uzsprausts. Pēdējā laikā modē nākusi niekošanās ar telefonu iznīcinātājiem, kas 5V vietā padod augstspriegumu.

  Qanon
  13.04.2023 09:39
  Reply to  Krotow

  , un kā vel darbojas! Vidējie divi ir ,, tx,, &,,rx,, -datu pārraidei , ar uzlādi tiem nav NEKĂDA sakara.

  Janka
  13.04.2023 13:13
  Reply to  Qanon

  Maldies.
  ‘Vidējie divi’ ir D+ un D-. Ja runājam par USB 3.0 un tālāk, tad ir +/-TX1 un TX2 un +/-RX1 un RX2.
  Bet jebkurā gadījumā, datu līnijas var tikt un tiek izmantotas, lai lādētājs ar slodzi varētu sarunāties un izlemt, kādu lādēšanas režīmu lietot – 5V, 9V, 12V, QuickCharge, VOOC, vienalga kā kurš ražotājs to sauc vai implementē.
  Ja datu līniju nav, tad tiks ieslēgts standarta 5V režīms. Vai slodze ņems pretī 2A, tas vēl ir jautājums, jo to arī var ierobežot.
  Tātad, nē, ar kabeli, kuram nav datu vadu, ātrā lādēšana nedarbosies – 10W max.
  Cits jautājums ir par to, vai šādiem publiskajiem USB lādētājiem vispār ir jebkādas ātrās lādēšanas funkcijas.

  Krotow
  13.04.2023 18:42
  Reply to  Janka

  Tur tā lieta ka nav. Pat 2A ne vienmēr ir.

  Reklāma