Latvijas IT uzņēmums ALSO Holding ikgadējās Microsoft Partneru dienas ietvaros saņēma apbalvojumu kā labākais Microsoft vairumtirdzniecības partneris pasaulē 2017. gadā, aiz sevis atstājot tādus nozares milžus kā Tech Data, Ingram Micro un Westcoast. Savukārt SQUALIO kļuva par Microsoft Gada partneri Latvijā par IT risinājumu, kas izstrādāts sadarbībā ar SQUALIO cloud consulting un ļāvis samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu uz Latvijas autoceļiem par 42%.

ALSO Latvia atzinību ieguva, pateicoties tās grupas uzņēmuma izstrādātajai ALSO Cloud platformai, kas ļauj uzņēmumam nodrošināt programmatūras mākoņpakalpojumu tirdzniecību visā pasaulē. ALSO izstrādātais risinājums pašreiz tiek lietots jau 50 valstīs visā pasaulē.

SQUALIO cloud consulting veidotais FITS ITEMS risinājums bija viens no tiem pilotprojektiem, kurus prezentējot Microsoft korporācijas vadībai ASV, Latvijai izdevās pārliecināt Microsoft par Latvijas IT uzņēmumu potenciālu. Tas bija viens no būtiskiem nosacījumiem Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra atvēršanai Latvijā šī gada septembrī. FITS ITEMS nodrošina vienotu transporta nozares sensoru un datu pārvaldību un apstrādi, izmantojot jaunākās mākoņskaitļošanas un dziļo neironu tīklu sniegtās priekšrocības. Rīks faktiski palīdz datoram “saprast” transporta plūsmas un notikumus. Piemēram, Latvijas ātruma kameru sniegtajos fotoattēlos konstatēt transportlīdzekļus, nosakot to raksturiezīmes, atpazīstot numura zīmes u.tml.

ALSO Holding un SQUALIO cloud consulting panākumi ir spilgts piemērs tam, ka līdz ar pasaules digitālo transformāciju Latvijas uzņēmumiem parādās vēl nebijušas iespējas sekmīgi konkurēt starptautiskā mērogā ar saviem mākonī bāzētajiem pakalpojumiem. ALSO Holding šobrīd apkalpo mazumtirgotājus no desmitiem pasaules valstu, savukārt SQUALIO cloud consuling izstrādātajam satiksmes drošības risinājumam ir augsts eksporta potenciāls, ko arī no savas puses palīdzēsim attīstīt,” vērtē Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

Juris Ducens, ALSO Latvia valdes priekšsēdētājs, atzīst: “Saņemtā Microsoft gada vairumtirgotāja balva ir apliecinājums, ka pirms pāris gadiem ALSO pieņemtais lēmums investēt mākoņpakalpojumu biznesa attīstībā ir bijis pareizs. Mēs esam būtiski paplašinājuši piedāvāto pakalpojumu un risinājumu klāstu, kas atspoguļo vienu no svarīgākajām tendencēm IT industrijā – preču un pakalpojumu pirkšanas vietā patērētājam tiek dota iespēja preces un pakalpojumus lietot tik, cik tas ir nepieciešams konkrētajā laika periodā, norēķinoties katru mēnesi.”

“Mums ir neviltots prieks, ka risinājums, kuru attīstījām cīņai pret satiksmes negadījumu pieaugumu uz Latvijas ceļiem, ir ieguvis plašu atzinību! FITS ITEMS risinājuma izstrādāšana un attīstība bija visnotaļ izaicinoša un interesanta, taču vēl lielāks gandarījums ir par padarītā darba augļiem, proti, pēc CSDD datiem spriežot, 2016. gadā negadījumu skaits uz radaru uzstādītajām vietām ir samazinājies vidēji par 42%, ievainoto skaits par 21 %, kā arī ātruma dēļ nav reģistrēts neviens bojā gājušais. Gandarījumu papildina arī fakts, ka pēc European Commission datiem spriežot, laika posmā no 2015. līdz 2016. gadam (kad pirmie radari tika uzstādīti), Latvija ir ierindojusies pirmajā trijniekā visas Eiropas mērogā ar lielāko bojā gājušo skaita samazinājumu uz ceļiem. Šī pozitīvā statistika ne tikai pagodina, bet arī pastiprina vēlmi šo risinājumu attīstīt tālāk,” ir gandarīts Juris Vilders, SQUALIO cloud consulting valdes loceklis.

Microsoft ik gadu apbalvo savus partneruzņēmumus, kuri demonstrējuši izcilus sasniegumus gada ietvaros.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Janis

Malači! Latvija Var!