Ir noslēdzies vērienīgais Lattelecom un Rīgas domes projekts, 285 Rīgas izglītības iestādēs ierīkojot bezmaksas WiFi tīklu. Tas nodrošinās mācību iestādēm mūsdienīgu interneta infrastruktūru vecāku, bērnu un mācībspēku vajadzībām.

Bezmaksas WiFi būs pieejams ne tikai galvaspilsētas skolās, bet arī interešu un pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī mūzikas, mākslas un sporta skolās. Kopā ar Rīgas domi ieviestais “Lattelecom-skola” tīkls ir aprīkots ar īpaši bērnu drošībai piemērotiem satura filtriem, kuru ieviešanā Lattelecom sadarbojās ar vadošajiem drošības risinājumu izstrādātājiem pasaulē.

“WiFi ierīkošana skolās palīdz veidot vēl mūsdienīgāku izglītības vidi desmitiem tūkstošiem Rīgas skolēnu, kuri bezmaksas internetu skolā varēs izmantot izzinošiem un radošiem mērķiem, turklāt neradot nekādu papildu slogu vecāku maciņiem. Lielā interese no izglītības iestādēm, kas pat pārsniedza sākotnēji prognozēto, apliecina, ka internets skolā ir nepieciešamība, nevis luksuss. Esam gandarīti, ka varējām būt daļa no šīs iniciatīvas,” saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

“Mūsdienīga izglītība nav iedomājama bez interneta iespēju izmantošanas. Paldies Lattelecom kā labam un uzticamam pilsētas partnerim par paveikto darbu. Vienlaikus gribu teikt – lai internets bērnu brīvajā laikā tomēr konkurē ar sporta laukumiem,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Projekta noslēguma pasākums notika piektdien, 29. septembrī, Rīga Centra humanitārajā vidusskolā, kura laikā skolēni un Drošāka interneta centrs dalījās ar savu pieredzi par atbildīgu un jēgpilnu interneta lietošanu, kā arī online vidē pārbaudīja bērnu zināšanas par drošību.

Lattelecom bezmaksas WiFi punkti šobrīd pieejami gandrīz 5300 vietās Latvijā, no kurām vairāk nekā 600 uzstādīti izglītības iestādēs.

13
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Uģist830xdigitalkLapsinieksninja Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

var uzsākt jaunu projektu – par telefonu [ne]lietošanu skolā, ar ko skolas izmisīgi mēģina cīnīties, ieviešot administratīvos ierobežojumus un kuri pilnīgi neko nedod.
protams, laikos, kad daudziem ir gana lieli datu pieslēgumi, vienkārša wifi izslēgšana neko nedos. jā, laiks jaunam projektam bērnu labā par vecāku un pārējo naudu))

oldschool zerolemon fan
Guest
oldschool zerolemon fan

Neatbalstu Wi-Fi skolās. Esmu “oldschool” un uzskatu (ZINU), ka wifi starojums kaitē veselībai ilgtermiņā. Tas ir arī iemesls, kāpēc mājās sev ieslēdzu wifi tikai tad, kad vajag nevis nonstopā 24/7.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kā ZINI?

Uģis
Guest
Uģis

Cik plāno izvilkt, 150-200?

t830x
Guest
t830x

Mēs visi tapatās beigās nomirsim.
Tad būtu 2G 3G 4G un topošo 5G ar jaizrubī, jo arī starojums.
Un kāda jēga mājās slēgt nost WIFI kad aiz sienas kaimiņiem tas ieslēgts 24/7?

digitalk
Guest
digitalk

es ar negribētu, lai mans 20 000 mAh mW WiFi staro vislaiku…

t830x
Guest
t830x

Kas tad tā par cepeškrāsni?

digitalk
Guest
digitalk

joks par oldschool zerolemon fan apsēstību ar telefonu bateriju ietilpību. ja jau viņam viss ir slikts <10 000 mAh, tad jau laikam arī rūteris būs vismaz miniraidstacijas jaudā ;)

t830x
Guest
t830x

uķi puķi :D

Uģis
Guest
Uģis

A es atkal iedomājos par seriālu “Better call saul”, kur vienam no galvenajiem varoņiem bija alerģija no elektrības un visa veida starojumiem. Čalim palika ļoti sūdīgi tikko, kā nonāca kaut mazākajā kontaktā. Izrādās pilnīgs kukū.

ninja
Guest
ninja

Drīzāk jau problēma ar to, ka visi sēdēs telefonos. Kur paliek komunikācija starp bērniem.
Ne par velti daudz skolas uz konkrētiem laikiem šos AP atslēdz.

t830x
Guest
t830x

Agrāk starpbrīža laikā notika daudz interesantu lietu nekā tagad visa mācību gada laikā

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

Nu ko var ņemties. Kādi vecāki – tādi bērni. Starp citu – skolās valda zināma pašpārvalde – vecāki var izlemt, ka skolas laikā telefonus lietot nedrīkst. Tā nolemj un skola attiecīgi izdod tādus noteikumus. Un tas strādā, ja vecākiem ir tāda vēlme. Pati par sevi neviena tehnoloģija nav slikta – jautājums ir par tās pareizu izmantošanu.