Intel tikko izziņojis jaunus 8. paaudzes galddatoru procesorus ar nosaukumu Coffee Lake. Dārgākais jaunais Intel procesors būs Core i7-8700K, kas paredzēts spēļu entuziastiem, tā cena ir 359 dolāri. Core i7-8700K ir seši kodoli ar HyperThreading, procesors sasniedz 3.7 GHz takts frekvenci, bet īslaicīgi tas var darboties arī ar 4.7 GHz. Šajā sērijā virstaktēšana Turbo Boost Max 3.0 nav pieejama, nāksies iztikt ar Turbo Boost Max 2.0. Visticamāk, tas darīts, lai nenāktos uzlabot dzesēšanas sistēmu.

Pamatīgi augušas Coffee Lake procesoru cenas – vidēji par 18%, kad tos salīdzina ar Intel procesoru 7. paaudzi. Zemāk attēlā ir atrodamas vairumtirdzniecības cenas partijām sākot no 1000 gabaliem.

Intel apgalvo, ka Core i7-8700K būtiski uzlabos kadru skaitu spēlēs – Gears of War 4 kadru skaits augs par aptuveni 25%, ja to salīdzina ar 7. paaudzes Intel procesoriem. 4K izšķirtspējas spēlēm ātrdarbība aug par aptuveni 32%. Player Unknown: Battlegrounds darbosies ar gandrīz divas reizes augstāku kadru skaitu sekundē.

Tāpat piedomāts pie 4K video tehnoloģijām. Coffee Lake procesori atbalsta 10-bitu HDR Ultra HD video tādos video straumēšanas servisos kā Netflix.

Coffee Lake Core i5 un Core i3 procesori arī ieguvuši uzlabojumus. Core i3 sērija sākas no 117 dolāriem un šie būs četru kodolu procesori. Core i5 modeļu cenas sāksies no 182 dolāriem, Core i5 būs sešu kodolu procesori. HyperThreading šiem procesoriem nav.

Coffee Lake procesori un mātesplates ar atbilstu sešu kodolu procesoriem pārdošanā nonāks sākot no 5. oktobra. Plašāka informācija lasāma Intel mājaslapā (PDF).

6
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Oskars IzaksIngars SiliņšMAToms no dateks.lvx Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
KKTK
Guest
KKTK

Vai tad i5 un i3 gadījumā puse nebija virtuālie kodoli?

Toms no dateks.lv
Guest
Toms no dateks.lv

Līdz šim Core i3 bija 2 kodoli + HyperThreading (4 loģiskie kodoli), bet Core i5 – 4 fiziski bez HT. Tagad Core i3 būs 4/4, Core i5 būs 6/6, bet Core i7 – 6/12.

x
Guest
x

galdam ir aktuāli lai 6 corēs būtu vēl HT? t.i. kurš softs tos pilnvērtīgi izmanto, ir tādi? ja ir, tad guļu tālāk mierīgs.

MA
Guest
MA

Ir, piemēram, 3D modelēšanas un pat vienkārši video editing softi izmanto. Pēdējais gadījums vēl jo vairāk aktuāls mūsdienās, kad 4k jau kļūst par normu. Spēlēs? Jā, šis tas jau šobrīd izmanto un būs tikai vēl jauni vārdi, kas izmantos. (es te protams nerunāju par League of Legends, CSGO un citām super populārajām spēlēm kuras veidotas tā, lai labi strādātu arī uz tostera.). Piemēram Witcher 3 pilsētās var just manāmu atšķirību. Par spēlēm gan jāņem vērā fakts, ka ja jums ir izvēle starp šādu procesoru vai augstākas klases video karti – gandrīz vienmēr priekšroka jādod videokartei. (es te protams nerunāju par… Read more »

Ingars Siliņš
Guest
Ingars Siliņš

Mmm… Kafijas ezers :D

Oskars Izaks
Guest
Oskars Izaks

Tagad i3 benčmarki jau ir līdzīgi ar septītās paaudzes i7 :D