Šajā rakstā centīšos sakomplektēt pēc iespējas jaudīgāku datoru summā līdz 1200 EUR, kas pirmkārt paredzēts Playerunknown’s Battlegrounds spēlēšanai un tiešsaistes straumēšanai Twitch un Youtube platformās. Taču tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka šis dators nebūs labs risinājums GTA V, Destiny 2 vai jebkurai citai modernai datorspēlei. Ar sērijas pirmo rakstu vari iepazīties šeit: Būvējam datoru spēlēm. Optimāls risinājums par 600 eiro (1. daļa).

PUBG. Kas tas ir?

Ja tu vēl neesi dzirdējis par to, kas ir spēle Playerunknown’s Battlegrounds, jeb PUBG, kā to tagad vienkāršoti dēvē internetā, tad visticamāk neesi bijis pat tuvumā datorspēļu nozarei vismaz pēdējos 6 mēnešus. PUBG ir online daudzspēlētāju izdzīvošanas spēle pēc Battle Royale principa, kurā izdzīvo tikai viens – stiprākais, gudrākais, ātrākais, pacietīgākais – kā kuro reizi. Simts spēlētāji tiek iesēdināti lidmašīnā, kura lido pāri aptuveni 8×8 kilometrus lielai salai. Katrs var izlēkt un ar izpletņa palīdzību nonākt sev vēlamā vietā uz kartes, taču visi kā viens sākumā ir pilnīgi neapbruņoti, tāpēc viens no nozīmīgākajiem spēles elementiem ir bruņošanās, jeb lūtošana (looting – angļu val.), kuras laikā spēlētāji skrien pa mājām un citiem industriāliem objektiem, lai atrastu un savāktu pēc iespējas labākus šaujamos, bruņas, medicīnas piederumus un citus kaujām noderīgus priekšmetus. Pieejami arī dažādi transporta līdzekļi, tostarp blakusvāģis, Dacia 1300 sedans un vecais labais UAZ-469, jeb bobiks, kas noder, lai ātrāk pārvietotos pa teritoriju.

Lai spēles raunds ritētu ātri un intensitāte būtu augsta, kartē katra raunda sākumā nejaušā vietā tiek iezīmēts aplis, jeb zona, kurā spēlētājiem jāuzturas, lai tie nenomirtu (atrodoties ārpus apļa, varonis strauji noasiņo). Ik pēc 2-5 minūtēm šis aplis būtiski samazina savus izmērus, līdz ar to visi spēlētāji mērķtiecīgi dodas uz apļa iekšieni, lai saglabātu dzīvību un cerības uzvarēt. Protams, nošaujot kādu citu spēlētāju, viss viņa inventārs paliek pie līķa un ir brīvi pieejams pārējiem spēlmaņiem. Beigās uzvarētājs paliek tikai viens. Spēlēt var vienatnē (Solo), bet populāras ir arī komandu spēles divatā (Duo) vai Squad mači 3-4 cilvēku sastāvā.

Neskatoties uz faktu, ka spēle pat oficiāli nav iznākusi un vēl aizvien ir early access stadijā, šī gada 16. septembrī tā sasniedza visu laiku lielāko vienlaicīgi aktīvo spēlētāju skaitu, pārsniedzot 1,35 miljonus. PUBG pārspēja pat tādas online multiplayer leģendas kā Dota 2, League of Legends un Counter-Strike: GO – spēles, kurām nav nepieciešami tik jaudīgi datori kā PUBG, un kuras itin labi darbojas pat uz integrētās videokartes, ko nevarētu attiecināt uz PUBG.

Situācija

Geimeris, topošais jūtūberis vēlas uzsākt savu spēļu sesiju tiešraides straumēšanu (live streaming), taču ar pirms 5 gadiem salikto Intel Core i5-2300 sistēmu un AMD Radeon HD6850 videokarti tas rezultējas ļoti lielā FPS kritumā dēļ procesora noslodzes un mūsdienu standartiem vājas videokartes. Galvenā prasība jaunajam datoram – lai grafiskā jauda ir pietiekama Playerunknown’s Battlegrounds (turpmāk tekstā PUBG) spēlēšanai labā kvalitātē uz 1080p monitora, kā arī tiešraides straumēšana caur OBS aplikāciju nedrīkst negatīvi ietekmēt spēles darbību. Papildus tam klients labi prot apieties ar MAGIX Vegas (agrāk Sony Vegas) video apstrādes programmu un regulāri plāno montēt un renderēt labākos momentus no spēlēm, lai vēlāk tos augšupielādētu savā Youtube kanālā.

Risinājums

Kādam varbūt šķitīs, ka esmu AMD fans, bet fakts, ka manā datorā darbojas Haswell procesors no Intel un Pascal grafiskā karte no NVIDIA pieņēmumu diezgan pārliecinoši apgāž. Arī AMD mums par šo nemaksā (ja piedāvātu, varbūt neatteiktos), bet es sevi drīzāk uzskatītu par price/performance mednieku, un tas parasti sakrīt ar gandrīz jebkura patērētāja interesēm. Tieši šo divu tik svarīgo faktoru – cenas un veiktspējas dēļ arī šoreiz manā skatījumā klienta prasībām sabalansētāko kopumu piedāvā tieši AMD Ryzen, un pie 1200 EUR budžeta sistēmu būvēsim uz AMD Ryzen 5 Gaming komplektācijas pamata.

 • Procesors – AMD Ryzen 5 1600 (6C/12T, 3.2GHz, 16MB Cache, 65W) – €217
  Spēle Playerunknown’s Battlegrounds ir realizēta uz Unreal Engine 4 spēļu dziņa bāzes, kurš atbalsta procesorus līdz 8 kodoliem. Reālās dzīves testi gan liecina, ka ar labu 4-kodolu procesoru PUBG darbojas gandrīz tikpat plūstoši, taču šoreiz atteiksimies no līdzīgā cenā esošā Intel Core i5-7600izvēles pāris būtisku iemeslu dēļ. Pirmkārt Core i5 Kaby Lake procesoriem nav aktivizēta Intel HyperThreading tehnoloģija, un to konfigurācija ir 4 fiziski un 4 loģiski kodoli (4 Cores/4 Threads), kamēr Ryzen 5 1600 un 1600X modeļiem ir 6 fiziski kodoli un ieslēgts SMT (6C/12T). Tas ļoti palīdz tiešraides straumēšanas laikā, jo gan pašas spēles, gan OBS vai citu straumēšanas rīku slodze vienmērīgāk izlīdzināsies pa 12 loģiskajiem procesoriem un tas nodrošinās daudz stabilāku spēles ritējumu un krietni mazāku daudzumu  t.s. dropped frames salīdzinot ar Core i5. Kodolu skaita pieaugumu labi varēs novērot MAGIX Vegas (arī Adobe Premiere u.c.) video apstrādes programmatūrā, kur video eksportēšana notiks par 30-40% raitāk nekā izmantojot jaunākās paaudzes Core i5 procesoru.
Ryzen 5 1600 salīdzinājums ar Core i5-7600
 • Pamatplate – Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 – €95
  Salīdzinoši vienkārša AM4 plate ar 4xDDR4 atmiņas ligzdām,  sešām SATA 3 un vienu moderno M.2 SSD pieslēgvietu, kas kopā ar Ryzen procesoru atbalsta SSD diskus gan ar PCIe NVMe, gan SATA interfeisu. Pateicoties B350 čipsetam un solīdai CPU barošanas ķēdei, šī plate ļauj diezgan labi virstaktēt jebkuru AMD Ryzen procesoru, arī mūsu izvēlēto Ryzen 5 1600. Vēl var izcelt plates funkciju DualBIOS, kas krietni samazina iespējas nobeigt (brick) plati BIOS firmware atjaunināšanas laikā.
Gigabyte AB350M-Gaming 3
 • Operatīvā atmiņa – Kingston 16GB, DDR4, 2666MHz, CL16, Kit of 2, HyperX Fury Red – €170
  Kingston produkti ir stabila un pārbaudīta vērtība, kas nepieviļ. Apjoms 16GB ir optimāls, jo spēle PUBG izmanto vidēji no 8-11GB RAM. Uzreiz saku, ka ar 8GB būs par īsu un papildus nodarbojoties ar straumēšanu var nākties regulāri saskarties ar nepatīkamu un nevēlamu bremzēšanu pašos intensīvākajos spēles momentos. Vairāk atmiņas nekad nenāk par ļaunu, un ar 16 gigabaitiem pavisam garantēti nebūs jāsatraucas par fona procesoru ierobežošanu spēles laikā ar kādu no miljons “Game Optimizer” vai tamlīdzīgiem rīkiem, nu kuriem nereti ir vairāk ļaunuma nekā labuma.
Kingston HyperX Fury Red
 • Videokarte – Gigabyte GeForce GTX 1070, 8GB, GDDR5, WindForce 2X OC rev. 2.0  – €478
  Lai gan pieprasījums pēc jaudīgām videokartēm no Ethereum u.c. kriptovalūtu kārotājiem joprojām ir augsts, tomēr šis tas no GeForce GTX 1070 sērijas atkal ir pieejams un pat normālās cenās. Izvēlamies Gigabyte ražoto GeForce GTX 1070 karti WindForce 2X OC izpildījumā, kas pašlaik pieejama par labu cenu, ir aprīkota ar atzīstamu dzesēšanas sistēmu, nelielu rūpnīcas OC, kā arī melni-sarkanu dzesētāja dizainu, kas ļoti labi sapas’ ar pamatplates un HyperX operatīvās atmiņas krāsām. Izkāpjot nedaudz ārpus budžeta rāmjiem, pieejami arī maķenīt krutāki varianti kā piemēram ROG Strix karte no ASUS, kas būs par pāris dB klusāka un dos  papildus vizuālo efektu ar 2016. gada trendu – RGB LED diodēm. Svarīga nianse, kāpēc rekomendēju tieši GeForce grafisko karti ir tajā iebūvētais NVIDIA Hardware Video Encoder (NVENC). Tas nozīmē, ka spēles straumēšanai un/vai ierakstīšanai nav jāizmanto centrālais procesors (software encoding), bet visu darbu veic īpaši šīm vajadzībām videokartē integrēts čips. Tas ļauj tikt vaļā no ierastā FPS krituma, jo ne CPU, ne GPU vairs tieši neiesaistās enkodēšanas procesā un var izmantot visus resursus saviem tiešajiem pienākumiem. Otra GeForce videokaršu priekšrocība, ja runājam tieši par PUBG ir GeForce Experience programmā iekļautais rīks ShadowPlay Highlights. Ieslēdzot šo opciju, kura pirms mēneša tika integrēta arī šobrīd pasaules karstākajā spēlē PUBG, visu svarīgāko notikumu (kill, death, chicken dinner utt.) video ieraksti tiek automātiski saglabāti uz cietā diska!
Gigabyte GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G
 • Barošanas bloks – EVGA 550W, B3 Series, 80+ Bronze, Modular – €72
  Kvalitatīvs 550W barošanas bloks ar 80PLUS Bronze efektivitāti un 100% modulāriem kabeļiem. Blokam ir viena +12V līnija (45,8A), ar ko būs vairāk kā pietiekami Ryzen 5 1600 procesora (65W) un GeForce GTX 1070 videokartes (150W) darbināšanai. Tajā tiek izmantots 130mm ventilators klusai darbībai, pieejami 6 SATA spraudņi un divi 6+2 pin PEG konektori videokartes pievienošanai. Modulārie kabeļi palīdzēs izvairīties no lieka vadu jūkļa korpusā un netraucēs gaisa plūsmai.
EVGA 550 B3
 • Korpuss – SilentiumPC Gladius M20 Pure Black – €35
  Ļoti plašs un labi pārdomāts budžeta korpuss. Praktisks un mūsdienīgs, pietiks vietas jebkurai grafiskajai kartei garumā līdz 400mm un CPU dzesētājam augstumā līdz 158mm. Pamatkomplektācijā jau iekļauti divi 120mm ventilatori optimālas gaisa plūsmas nodrošināšanai. Korpusa priekšpusē atrodas 3.5mm pieslēgvietas austiņām un mikrofonam, divas USB 2.0 un viena USB 3.0 ligzda. Paralēli četrām 3.5” HDD vietām ir pat divas nišas 2.5” izmēra SSD uzstādīšanai. Tāpat korpuss aprīkots ar izņemamu putekļu filtru, kas parasti pieejams vien Premium klases korpusiem vismaz divreiz augstākā cenā.
SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
 • SSD disks – Western Digital Blue SSD, 250GB – €90
  Premium ražotāja SSD par labu cenu. Atzīstami ātruma rādītāji (lasīšana 540 MB/s, rakstīšana 500 MB/s) un arī citas īpašības (IOPS, TBW) liecina par gana labu kvalitāti un uzticamību. Ar 250GB apjomu būs gana Windows 10 operētājsistēmai, neskaitāmām programmām un 3-4 nopietnām datorspēlēm.
Western Digital Blue SSD, 250GB
 • Cietais disks – Seagate 1TB, 7200rpm, 64MB, Sata III, BarraCuda – €50
  Tā kā lietotājs ne tikai spēlē, bet arī nodarbojas ar streaming un pat montē savus video, tad visai ātri pienāks brīdis, kad vajadzēs vairāk gigabaitu, nekā būs brīvi pieejami uz SSD pēc OS, programmu un spēļu instalācijas. Tāpēc izvēlamies pārbaudītu 1TB HDD no Seagate, kur īslaicīgi uzglabāt no ShadowPlay saglabātos lossless kompresijas video failus ar 50 Mbps bitreitu, kas nepieciešami video montāžai. Tāpat uz HDD varēs glabāt jau gatavo materiālu.
Seagate 1TB, 7200rpm, 64MB, Sata III, BarraCuda

Kopējā summa uz 20.09.2017: €1207,05 (saite uz komplektāciju)

Šo es uzskatu par labāko konfigurāciju priekš spēlēm, īpaši Playerunknown’s Battlegrounds, ja papildus tam vēlies nodarboties arī ar straumēšanu un video montāžu savam un citu priekam. Ja Jūsu viedoklis vai ideālā komplektācija atšķiras no šīs, ir kādas rekomendācijas vai komentāri, tad esiet laipni aicināti iesaistīties diskusijā zem šī raksta.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
61 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars Bebris

Malači, bet vai bieži pērk datoru pa 1200 eur? :)

Te vēl prasās arī vidusceļš ~750-800 eur (kas ir reālāka summa), kā arī vēl vajag riktīgu budžeta variantu (bez ārējās video) – t.i. mājas datora komplektāciju, kā zināms mūsdienās iebuvētās ar daļu spēļu tiek galā labāk, kā daža laba ārējā video.

Jānis Polis

Vispār šis ir tāds vidusmēra gaming/productivity PC, ļoti tuvs tam, ko pats sev saliku šovasar. Tāpēc šķiet ka 600, 1200 un tad 2000+ eur ir adekvātas komplektācijas, ko tad katrs var pastiept uz vienu vai otru pusi pēc vēlmēm un iespējām.

Kristaps Skutelis

Nu, paga, “lētais” gals (ap 600 eiro) taču bija jau iepriekšējā rakstā. Tagad tāds tīri normāls vidējas cenu kategorijas geiminga dators.

Kaspars Bebris

lētais “gaming” gals.. :) ne jau visi cilvēki pērk datoru spēlītēm un tam nevajag 600 eur.

Kristaps Skutelis

Paga, paga, šie abi raksti ir par geiming datoriem. Būs atsevišķi raksti vai pat rakstu sērijas ar datoriem, kam ir citādāks pielietojums.

Kaspars Bebris

bet par to jau es rakstīju :) par atsevišķiem rakstiem.

LapsiniekaBralis

Kristap varbut pasteidzaties ar tiem darba datoriem!
Savadak pus dienu skatos intel vs avd testus nevis zimeju.

Lapsinieks

daži kaitinoši sīkumi – piem. cieto disku bildes neatbilst specenei. pavirši skrienot tāri var raksties iespaids, ka tādu mašīnu kopā var salikt pa to naudu ar 1/2gb diskiem.

Kristaps Skutelis

Attēliem ir vizuāli informatīva nozīme. Konkrēti atmiņas iekārtu gadījumā tam tāpat nav dižas nozīmes, jo bildē redzi kā izskatās pats produkts, tikai virsū uzdrukāti citi skaitļi.

Lapsinieks

nemeklē attaisnojumus. nevienam neinteresē kā izskatās komponente, kas atrodas korpusā. I made a point – pat ja Tev nepatīk mans komentārs. Es rakstu pārskrollēju un man iekrita acīs ka man būs divi diski ar kopējo apjomu 3TB. Āmen.

Kristaps Skutelis

Ceru, ka tu mums vienīgais tāds acīgs trollēns :)

Lapsinieks

es esmu tāc pac trollis kā Tu – narciss un klikbaiteris

Jānis Polis

Nepiekrītu, šī ir uzkrītoša paviršība. CIk grūti ir piemeklēt pareizās bildes?

Pumba

Arī nobrīnījos skrollējot par to 1TB SSD. :)

Kristaps Skutelis

Es jau iepriekš zināju, ka man ir acīgi lasītāji, kas kļūdas nepiedod, bet šis ir next level stuff. Vēlāk pielabošu arī šo (manuprāt) mazbūtisko niansi. Jūs esat mans zelts! :*

Janis Bojars

Piekrītu Kristapam – tas viss ir sīkumi. Attēliem parasti ir informatīva nozīme. Diez vai kāds reāli tagad ņem skatās un mēģina nopirkt – 1 TB SSD :)

Jānis

Ņemot vērā tēmu, man ir jautājums – vai ir kāda programmatūra, kura spēj noteikt, kur datoram ir šaurā vieta? CPU, GPU, RAM, SSD/HDD lai sasniegtu augstāko FPS. Protams var skatīties aptuvenos cenu līmeņus un mēģināt trāpīt, bet es gribu noteikt precīzu noslodzi katrai komponentei, lai atrastu konfigurāciju, kurā viss tiek slogots vienmērīgi. Nav vērts nopirkt smalku/dārgu grafiso katri un pēc tam tā strādās uz 30%, jo CPU un RAm nepietiek. Par rakstu – manuprāt apgalvojums, ka dators nav labs GTA vai citai modernai datorspēlei, nav patiess. Šādas konfigurācijas dators var pavilkt jebkuru no minētajām ar labu FPS. Nevajag jau uzreiz… Read more »

Kaspars Bebris

Un tā cena parasti ir kopā ar monitoru/klavieri/peli

Janis Bojars

Datora cena ir parasti – bez monitora, peles, klaviatūras! Dators (sistēmas bloks tas ir dzelži + Win OS vai Linux) Monitora cena (kā arī peles un klaviatūras) tiek rakstīta atsevišķi ;)

x

monis spēlem var maksāt 700, mehāniskā klaviere 100+, pele ar paliktni 50-100+.
kāpēc lai tos iebāztu kompja cenā?

geksis

Neesmu pārdevējs, bet šķiet, ka tas vai pēr kopā ar klavu/peli/moni vai atsevišķi vairāk atkarīgs no tā vai tas ir pirmais PC vai nē, nevis no cenu kategorijas.

Jānis

Atradu tādu lietu kā http://thebottlenecker.com. Ieliku sava datora dzelžus un dabūju, ka mana pc bottleneck ir GPU (35%). Pēc tam apskatījos CPU, RAM un GPU noslodzi. Un ziniet – viņiem ir taisnība. GPU 100%, CPU 45%. Varbūt kādam noder sava PC optimizēšanai.

Artis Ābols

Šis tomēr ir spēļu dators, nevis vidusmēra Worda kārba. Pieļauju, ka šobrīd vidusmēra ģimene par 700 eur pērk nevis zemgaldes kasti, bet 15.6 collu laptopu ar i3/i5 procesoru, 8 GB RAM un 1 TB HDD.

Toms no dateks.lv

“Taču tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka šis dators nebūs labs risinājums GTA V, Destiny 2 vai jebkurai citai modernai datorspēlei.” Varbūt ne īpaši veiksmīgi izmantoti 2 noliegumi, tomēr vajadzētu būt saprotamam, ka šis dators ir gana labs kā PUBG, tā arī citām spēlēm, tostarp GTA V un Destiny 2. Par datoru pirkšanas biežumu un cenu runājot – nevajadzētu tik zemu novērtēt Latvijas iedzīvotāju pirktspēju. Mūsu dati par pēdējo mēnesi liecina, ka vidējā datorkomplekta (tikai sistēmbloks, bez OS, monitoriem un jebkā cita) summa ir teju 1000 EUR. Aptuveni 15% no stacionāro datoru pirkumiem summa pārsniedz 1500 EUR, 25% ir robežās starp… Read more »

Krotow

GTA V nosaucot par modernu tagad, tevi izsmies :)

geksis

“..Ja tu vēl neesi dzirdējis par to, kas ir spēle Playerunknown’s Battlegrounds, jeb PUBG, kā to tagad vienkāršoti dēvē internetā, tad visticamāk neesi bijis pat tuvumā datorspēļu nozarei vismaz pēdējos 6 mēnešus…”

Kas tas par uzbraucienu? Datorspēļu nozare neaprobežojas ar MMO.
Es piemēram šāda veida spēles ciest nevaru. Esmu pārsvarā TBS un RTS fans. Līdz ar to ieraugot šīs spēles žanru es uzreiz viņu ignorēju. Un neuzskatu, ka nebūtu bijis pat tuvumā datorspēļu nozarei.

Vārds

Podiņš norauties Tev vajag! :D
Un uztvert dzīvi mierīgāk! :)

geksis

“…Atzīstami ātruma rādītāji (lasīšana 540 MB/s, rakstīšana 500 MB/s)…”
prieks SATA3 interfeisa neko labāku jau arī nevar vēlēties, laigan PCIe cena jau ir daudz lielāka

Aigars Mahinovs

Var daudz labaku ātrumu par mazliet lielāku cenu dabūt ar M.2 pieslēgvietu, kas būtībā ir PCIe 4x tikai mazāks. https://www.dateks.lv/cenas/cietie-diski-ssd/145567_western_digital_black-ssd-m-2-256gb piemēram.

Cena mainās no 90€ uz 129€, lasīšanas ātrums no 540MB/s uz 2050MB/s un rakstīšanas no 500MB/s uz 700MB/s.

geksis

to jau es arī rakstīju, varbūt tikai neprecīzi izteicos

battleborn

Lūdzu man sakomplektet datoru pa 500-550 eiro. Dators tiks likts klat 4k Tv. Filmu skatīšanai, bilžu apstrādei un kadai ne jaunakai speles paspēlēšanai. Lūdzu tik Amd procesorus piedāvāt…

Kristaps Skutelis

Ar šo jautājumu griezties pie Dateks :)

battleborn

Es gribēju ,lai kursora lasītaji izpalīdz. Bieži vien naidīgie komentētaji iesaka kaut ko sakarīgāku kā veikala spečuki ,kuriem par katru cenu jāpārdod dārgaka/parcenota prece,kura man isti nemaz neder. Pie reizes gribēju izraisīt fanboy cīnu par pročiem(inter vs amd). Galu galā piesieties tiem ,kuri galu galā iesakot savu setapu ir pie budžeta pielikuši par 100 eiro vairāk kā norādiju. Un viniem rupji norādītu uz to ,ka starp 550 un 650 ir liela starpība! Un es cilvēks ar principiem :)

LapsiniekaBralis

Neceri!
Viens teiks nem Amd, otrs teiks nem intel. Pamatojs abiem- pec pieredzes. Un tas būs viss. Es to pasu par cadu censos noskaidrot.

Janis Bojars

Te pēc būtības labāk derētu Intel PC (Intel CPU) + Asus motherboard (vai Gigabyte) + 250 GB Intel SSD (vai Samsung) + 1TB HDD (Seagate vai WD) + 650W power supply + 16 GB RAM Kingston + ASUS EX-GTX1050TI-4G . Ja baigi patīk AMD CPU – vari ņemt arī AMD :)

Toms no dateks.lv

Nopietni? GeForce 1050 Ti priekš PUBG? Var jau būt, ka kādam 30 FPS slideshow ir pieņemami, bet neticu, ka cilvēkam, kas meklē labu gaming un streaming PC ap 1200 EUR… https://www.youtube.com/watch?v=WP2-szQCi9w

Janis Bojars

Ja finanses (EUR) sanāk var ņemt video card: arī ASUS TURBO-GTX1060-6G NVIDIA, 6 GB vai ASUS DUAL GTX 1060 NVIDIA, 6 GB vai arī šo ASUS STRIX-GTX1060-6G

Janis Bojars

Ja īpaši neskaties uz EUR (cenu) un gribās super speed – jāņem: ASUS NVIDIA, 8 GB, GeForce GTX 1080, GDDR5X ;)

battleborn

Īstenība padomāju te mazliet ,un sapratu…būtu es muļķis varbūt tiešām aizietu pie Dateks. Kristap! Tu cilvēku totāli pasviestu zem vilciena. Citur visu to pašu var dabūt par stipri smukākām naudiņām! Varbūt Tev bija jaiesaka griezties pie 1a? dataLeksa?

Kristaps Skutelis

Katrs pats izvēlas cik maksāt par produktiem vai pakalpojumiem. Es to ietekmēt nevaru. Tas ko varu ietekmēt, rekomendēt sakarīgus veikalus un gan Dateks, gan 1a.lv abi ir tādi. Bet ar to arī manas rekomendējas šajā jomā beidzas, nemīlu līst svešos makos :)

Kas attiecas uz sākotnējo jautājumu, tad labāk to uzdot tepat Kursora forumā, lai ļaudis var izvērsties ar atbildēm un diskusija paliek ilgāk aktuāla.

Imants Mur

Uz DataLeks noteikti vajag iet. Kantoris paņēmis Dateksam līdzīgu nosaukumu, nodokļus nemaksā vispār un 2x gadā pārmetas uz jaunu SIA. Domēnu jau vienreiz VID bija atslēdzis. Protams, cena tad ir labāka kā citur, santīmmīlētāji sajūsmā.

Kartupelis3

Arī varu teikti tikai + par Dateks. Pēc 1.9 gadiem pa garantiju nomainīja vispirms ne līdz galam strādājošo mātes plati (X99) un pēc tam nosvilušo ramu (32Gb – nebūtu lēts prieks) bez jautājumiem turklāt ļoti operatīvi, lai arī skaidri bija redzams, ka pats kaut ko tur biju līdis un mainījis n reizes pirms tam (HDD, GPU, wifi kartes utt). Kā garantija strādātu un cik operatīvi viss notiktu, ja veikals būtu jau aizvēries ciet un nomainījis nosaukumu, man grūti spriest. Vai tiešām tie pāris eur tik svarīgi jau pietiekami lielai summai, lai riskētu, ka tavs custom build, ko pats esi skrūvējis,… Read more »

Artis Ābols

4K mūsdienās velk arī Celeron, bilžu apstrādei vajag RAM un čučiņ CPU jaudu, vecās spēles iet ar integrētu karti.

LapsiniekaBralis

Ja noteikti čučin cpu jaudu… Tas ir ta pat, ka cadam? Kad neko isti nevajag, bet lai kaut cik normali stradatu nepieciesams vismaz 1.5k par pc.

Lapsinieks

katram jau sava specifiska vajadzība. Man kā Vitaļiks no max datoriem salika kasti pirms 4gadiem – tā adobes cs griežās rūktdams joprojām ar i7 3770, 32 ramu un radeon 7800 grafisko un diviem ssd diskiem. lielas montāžas fotošopā, ilustrātors un animate. Kautkādi 800 rubļi tagadējās naudās.

LapsiniekaBralis

Tas tiesa.
Vel jau ari tas “cik” kuram skaitās labi. Viens pazinas stradā ar mepu un magicadu, izmanto pavaju pc un saka, ka nesot problēmu. Aizbraucu ciemos un saprotu, ka pilnigs “bulshits”. Viss gluko utt. Es ar tadu pc nepastradatu.
Esmu iepriekš iegrābies ari uz sūdīgiem datoriem, tagad skaidrs viens – labak samaksa vairak un dzivo laimgs (kādu laicinu).
Tiesi tadel man sobrid aktuāla tēma par to intel vs amd, bet Kristaps jau nevar aprakstu uztaisit🤔

Lapsinieks

AMD ir slikta vēsture = reputācija. Vienreiz pidars – vienmēr pidars. Kautkātā…

Tomass

Pilnīgs mu**is esi? AMD tagad iznākušie procesori ir ceļš uz labu nākotni. Ja tiešām vēlies pirkt produktus no monopolistiska uzņēmuma, uz priekšu! Problēma, vienkārši, tāda, ka iepriekšējie AMD izlaistie risinājumi ir, tā teikt, dzinušies pakaļ nepareizajai publikai. Amdahl’s law vecīt.

Lapsinieks

skaidrs, ka esmu muļķis, bet pircēji balso ar maciņu, pat ja tam pamatā ir bailes un slikta pieredze. man lapsim ir amd videokarte – mēsls: karst un karās. konkrēti – radeon R5 M255. Un lapsis ne jau lētucis, bet maksā pāri štukai. Tiešām domā, ka es jebkad vēl pirkšu kādu amd produktu?

Toms no dateks.lv

AMD un laptops līdz šim nav bijis savietojams jēdziens, bet tas nav arguments, lai norakstītu Ryzen desktop procesorus. Ar videokartēm ir savādāk, jo tur AMD pagaidām nav atradis ieročus cīņai ar NVIDIA energoefektivitātes rādītājos. Pat ja viņiem izdodas radīt jaudīgu karti (piem. RX VEGA 64), kas ir vienā veiktspējas līmenī ar GeForce GTX 1080, tomēr TDP atšķirība ir milzīga – 295W pret 180W. Ja stacionāro vēl var nodzesēt ar labi ventilētu korpusu, tad notebukā katrs W jau ir jūtams troksnī un temperatūrā.

Lapsinieks

grozi kā gribi – esmu divreiz iegrābies un nekas man neliks mainīt domas par amd vēl minimums 5 gadus.

Lapsinieks

un vēl maza piebilde: nav jau tā, ka es izdarīju to kļūdu un laptopu sakomplektēju ar amd karti. Tu gribi teikt, ka dateksā nav nopērkams neviens laptops ar amd karti? Kā lietotājs parastais var izburties cauri visiem “nesavienojamības jēdzieniem”? Patērētājs pēc tāda iegrābiena neņems otreiz tāda ražotāja mantu – pat ja viņem piemaksās

Tomass

Nav jēgas pārliecināt… Starp citu, ko domājat par Ryzen APU’s?

Toms no dateks.lv

Vēl tādu Ryzen APU oficiāli nav. Tie, kas pašlaik uz AM4 ir pieejami (A6/A8/A10/A12), joprojām ir 4 gadus vecā 28nm arhitektūra. Laptopos pirmie Raven Ridge varētu parādīties vēl šogad, bet desktopos nākamā gada sākumā.

“AMD’s Raven Ridge Arriving Coming To Mobility First in 2H 2017, Desktop Launch in Early 2018 – Feature 4 Enhanced Zen Cores and 11 Vega GPU Cores”. http://wccftech.com/amd-raven-ridge-ryzen-2500u-apu-vega-graphics-spotted/

Dāvids Sperisks

Kāpēc tik dārgs RAM? Kāda starpība kāds plastmasas gabals uzlīmēts pa virsu, galvenais ka atminas specifikācija nodrošina nepieciešamo ātrumu. Vai arī visiem tiem hyperx fury utt ir kāda nozīme ?

Janis Bojars

Video karte ir iespaidīga, bet barošanas bloku es ņemtu 700W or 650W CHIEFTEC vai Cooler Master. Pārējo var atstāt (kaut gan man nepatīk tas case arī, bet tas īpaši netraucēs spēlēt) :) kā ir un vēl ņemt vēlams 24” Dell monitor. Piemēram šādu: http://www.tdshop.lv/lat/catalogue/monitori-LCD/523281/210-AJEX.html

Klok

Vai dators 1 (lidz 600 EUR) nepavelk to PUBG spēli?

Toms no dateks.lv

Nosacīti pavelk – viss atkarīgs no tā cik prasīgs ir spēlētājs. Citam pietiek ar 30 FPS, bet globāli pieņemts uzskatīt, ka normāli spēlēt iespējams uz vismaz 60 FPS. Tepat augstāk jau biju ielicis video, kā PUBG uzvedas ar 1050 Ti/1060/1070/1080 GeForce kartēm. Ielikšu vēlreiz: https://www.youtube.com/watch?v=WP2-szQCi9w

Krotow

Kopš šovasar AMD pabīdīja Intel sāņus no troņa, derētu šo rakstu atjaunot. Ir vēlme pēc Ziemassvētkiem atjaunot mājas darba/spēļu datoru uz Ryzen7/9 bāzes. Ja iespējams, maksimāli klusu un bez RGB gaismas mūzikas.
Kas krājumā ir/būs labs no 24-27″ 144hz monitoriem ar FreeSync kuri der arī programmēšanas darbam?

Kristaps Skutelis

Ok, raudzīsim sakārtot šo jautājumu. Es domāju, ka sev uz testiem sagādāšu kādu no jaunajiem raizeniem un patestēšu, cik tas spējīgs. Domāju, ka paņemšu 3700X.