web analytics

Pat Ķīna plāno aizliegt iekšdedzes dzinēju automašīnas

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...Vairākas Eiropas valstis paziņojušas, ka tuvākajās desmitgadēs tās plāno aizliegt pārdot jaunas iekšdedzes dzinēju automašīnas. Bet dažas valstis Eiropā ir nesalīdzināms apmērs ar gigantisko Ķīnu, kas arī varētu ieviest līdzvērtīgu auto pārdošanas aizliegumu, izmainot visu auto ražošanas industriju.

Ķīnas pāreja uz elektroauto pilnībā izmainīs automašīnu ražošanas politiku. Jau nākamajā gadā Honda un daži citi ražotāji grasās Ķīnas tirgum piedāvāt speciāli izstrādātas elektriskās automašīnas.

Francija un Lielbritānija vēlas izskaust iekšdedzes auto tirdzniecību 2040. gadā, uz šādu pašu mērķi tieksies arī Ķīna. Jau šobrīd Ķīnā ieviestas kvotas lielajiem uzņēmumiem, kas liek veikt maksājumus par videi radīto kaitējumu, ja uzņēmums izmanto iekšdedzes dzinēju mašīnas.

Vairākas citas Eiropas valstis ir paziņojušas par radikāliem plāniem samazināt benzīna un dīzeļdzinējiem aprīkoto automašīnu skaitu uz ceļiem, priekšroku dodot videi draudzīgākiem hibrīda vai pilnībā elektriskiem auto. Vācija grasās līdz 2020. gadam nodrošināt, ka valsts satiksmē pastāvīgi pārvietojas viens miljons elektrisko automobiļu.

Vienlaikus Ķīna šādi stimulēs iekšējo auto tirgu, kur pārsvarā ir elektroauto piedāvājums. Ķīnā atrodas tādi milži kā Geely un BYD. Geely šobrīd pieder Volvo, tik liels ir Geely.

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Pekinā jau šobrīd prakstiski nevar atrast ar benzīnu darbinātus motorollerus, tur pārsvarā visi brauc ar elektriskajiem! Iemesls gaužām vienkārš, smogs ir tik biezs, ka nav ko elpot un elektro auto ir veids kā ar to cīnīties!

x

benzīnniekus viņi tirgo laovajiem

Lapsinieks

nav jau viss tik rožaini ar elektroauto. http://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/dargajiem-elektromobiliem-latvija-nakas-stavet-dika.a249704/
ne jau tikai uzlādes točkas ir problēma.

x

ko, cilvēki uzzināja, ka nobraukums no vienas “bākas” uz papīra un lietošanā nesakrīt? un ka baterijas nav mūžīgas? kamōn, tie ir tie paši cilvēki kuri to visu jau zin no petrolejas auto vai mums te no kosmosa ir deplojoti kautkādi citi cilvēki..tabula rasa….

Imants Imants

Gribētos kaut kad un kaut kur (nebūtu slikti tepat kursors.lv) izlasīt nopietnu rakstu par elektroautomobiļu akumulatoriem, to darbmūža ilgumu, utilizēšanas iespējām un problēmām. Saražot jau nav liela māksla, bet ko darīt, kad tie būs nolietoti? Tagad visi klaigā par gaisa kvalitāti, bet vai nesanāks tā, ka pēc kāda laika tikpat nozīmīga problēma būs nolietotie akumulatori, kas krāsies kaudzēs tāpat kā tagad vecās riepas, ar kurām neviens lāgā nezina, ko iesākt? Kā īsti sokas ar akumulatoru utilizēšanu šodien? Kāda daļa tos veidojošo materiālu tiek pārstrādāta atkārtoti? Kas paliek nepārstrādāts un kur to visu liek? Vai tikai multenītē WALL-E redzamā Zemes aina… Read more »

Lapsinieks

kur kur. tik daudz trešās pasaules valstu, kur aizvest savus sūdus. riepas – labs piemērs.

Imants Imants

Lapsiniek, tas neatrisina problēmu. Planētas platība un telpa taču nav bezgalīga, vai ne? Agri vai vēlu pašu sūdi sāks krāties arī pie pašu sliekšņa un ko tad?

Uģis

Manuprāt Lapsinieks tieši to arī ar ironiju gribēja pateikt. Biezās valstis no tā uzreiz necietīs, viss nonāks vispirms pie mums kā bizīC. Kā arī tiem lielajiem vēderiem, kas to padarīšanu ražo, tas īpaši neuztrauc, kas būs pēc gadiem 20. Globāli, protams, esam vienā laivā.

x

nekas, ilončiks piestrādās un pēc gadiem 50-100 kosmosa kolonijās skatīsies šovu “uz zemes palikušo izdzīvošana”

Lapsinieks

nebaidies. izdomās nākamo līmeni

KKTK

Pat parasts internetā sēdētājs var atrast, ka vecas riepas sagriežot 5-10mm gabaliņos var izmantot krāsnīs kur ražo cementa pulveri. Viss 1000-1200 grādos sadegot pat bez dūmiem. Man liekas Jēkabpilī gribēja būvēt riepu sagriežanas rūpnīcu, bet traki babuļi, kas savas būdas sabūvējuši tieši blakus industriālajai teritorijai, bļaujot visu projektu noraka – viņas redz gribot nomir tīrā vidē…

Skābene

Riepas mulčē un veido segumu bērnu laukumiem, izmanto asfaltbetona ražošanās, cementa rūpniecībā utt. Tāpat riepas mēdz atjaunot un ir samērā liels pieprasījums kravas transporta nozarē!

Imants Imants

Manuprāt, ja riepas tiešām tiktu mulčētas un izmantotas asfaltbetona ražošanā, tad nebūtu nesenā riepu skandāla Rīgā un nekur nemētātos nekādu riepu.

Skābene

Atbilde ir izmaksās! Kamēr asfalts bez gumijas piejaukuma maksās lētāk, visi pirks lētāko asfaltu!
Tas pats ar biroja papīru, kamēr baltais smukais papīrs ir lētāks un smukāks, par līgatnes dzelteno, pārstrādāto papīru, ir grūti atrast pircējus šādam otrreizējam papīram.

Skābene

Pārstrādāt var arī Li-Ion akumulatorus, tāpat kā vecos labos svina akumulatorus! Jautājums ir cik tas maksā un vai pārstrāde atmaksājas!

Imants Imants

Ir starpība starp “var” un “tiek darīts”, vai ne. Skaidrs ir tas, ka šī problēma būtu jārisina un jāuzrauga valsts līmenī, bet ne tā, kā tas tiek darīts pašlaik.

davfreim

Dzeltens virsraksts, tieši Ķīnā ir lielākā problēma ar smogu, tikai loģiski, ka valdība cenšās ar to cīnīties, elektro auto izklausās labs risinājums, it īpaši sēžot sastrēgumos.

Par baterijas ilgmūžību, tak var paskatīties youtube, kur cilvēki tieši filmē gan teslas S, gan Nissan Leaf, kuri jau braukti 5+gadus un parāda reāli cik var nobraukt ar 1 uzlādi, diezgan maz % nokrītas pa 5 gadiem un 200k+ km. Leaf tie bija mazāk kā 10% no bačas.

Krotow

Skaidrs, ka Ķīnā tas ir ļoti būtiski, jo situācija ar smogu pilsētās dēļ braucēju skaita tur kļūst baisa. Pie kam Ķīnā ir savs litijs t.i. nav problēmas ar bateriju izejvielām.

Kapacitātes zudums auto baterijām kopumā ir mazāk jūtams. Auto bateriju uzlāde tiek kontrolēta labāk kā viedtālruņos u.c. sadzīves pielietojumos, attiecīgi bojājas tās mazāk. Starp citu interesanti, kas tur ar grafēna baterijam notiek? Nu jau vairāk kā gadu klusums.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: